Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak utworzyć mapę strony?


Amfidiusz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Jurij,

Rekomendowane odpowiedzi

Heya,

 

W jaki sposób tworzy się obecnie mapę strony? Za czasów IP.SEO były oddzielne pliki .xml, które wgrywało się na serwer. Obecnie w ustawieniach widzę dwie opcje, przy czym obie w opisie mają "Leave blank for forum root". Odczekałem 24h i nadal nie widzę nigdzie mapy. Próbowałem uruchomić zadanie ręcznie, ale to też nie przyniosło skutku (i podobnie jak kiedyś - również zostało zablokowane).

 

Jak więc to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Niczego nie wgrywaj, niczego nie uruchamiaj ręcznie. Ustaw wszystko (meta tagi, słowa kluczowe, sprawdź czy nie ma żadnych wykrzykników) i cierpliwie czekaj, aż mapa sama się utworzy. Po zablokowaniu (ręcznym uruchomieniu zadania) będziesz musiał odczekać trochę dłużej, ale doczekasz się :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nigdzie włączyć tego procesu tworzenia mapy strony? To mnie właśnie najbardziej zdziwiło, że nigdzie nie ma opcji "Create a sitemap: Yes/No". Tylko o adresy pytają.

No ale w takim razie pozostaje mi czekać :) Nie zamykajcie, dam znać dla potomnych ile czasu musiałem czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to się dzieje automatycznie. Z resztą taki wyłącznik przyniósłby więcej szkody niż pożytku, bo mapa strony to jeden z kluczowych elementów pozycjonowania. Wielu początkujących adminów mogłoby mieć z tym problem, zapomnieć o włączeniu lub wyłączyć nie wiedząc na co to po co to.... A tak jest tworzona z automatu i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dla pewności warto stworzyć pusty plik sitemap.xml z prawami zapisu w głównym folderze forum (tam gdzie plik index.php).

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPB utworzyło automatycznie plik sitemap.xml po 3 dniach, tak jak wyżej wspominaliście. Na początku był on pusty i nie spodobał się Google, ale po kolejnych kilku godzinach pierwsze 28 linków zostało dodanych i narzędzia webmastera nie zwracały już żadnych błędów. Więc pełen sukces i problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.