Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Tematy supportu danego pliku


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Już od jakiegoś czasu chodzi mi to po głowie i przeglądając dzisiaj forum przypomniałem sobie, żeby poruszyć tę kwestię. Chodzi o tematy supportu danego pliku. Sam się na to kiedyś naciąłem i sporo czasu zeszło, zanim odnalazłem właściwy temat, a przypuszczam, że dla nowicjuszy jest to jeszcze trudniejsze. Często zdarza się, że ktoś ma problem z jakimś plikiem, a zamiast pomocy uzyskuje notkę:

 

 

Każdy plik w naszej bazie posiada swój własny temat z supportem. Proszę pisać w nim, by nie utrudniać niepotrzebnie życia innym użytkownikom i by gromadzić w jednym miejscu sprawy związane z daną modyfikacją.

Dziękujemy!

 

Rozwiązanie całkiem logiczne, tylko że jest w nim jeden zonk. Mianowicie po jakimś czasie użytkownik szukając rozwiązania na dany problem choćby się starał i wpisywał różnorakie frazy w wyszukiwarkę, na 99% trafi na podobny temat, a w nim odpowiedź:

 

 

Każdy plik w naszej bazie posiada swój własny temat z supportem. Proszę pisać w nim, by nie utrudniać niepotrzebnie życia innym użytkownikom i by gromadzić w jednym miejscu sprawy związane z daną modyfikacją.

Dziękujemy!

 

bo oryginalny temat z supportem danej modyfikacji dawno został zakopany pod stertą innych tematów dotyczących pomocy z daną modyfikacją. A to prowadzi do frustracji, która skutkować może nawet agresją ze strony użytkowników...

 

Wydaje mi się, że jest na to proste rozwiązanie:

 

1. Edytować tę notkę za każdym razem ręcznie i dodawać do niej link do właściwego tematu lub

 

2. Edytować ten szablon moderacyjny i dodać do niego link nadrzędnego forum z tematami supportu plików, żeby użytkownik łatwiej mógł sobie właściwy temat znaleźć.

 

Co Wy na to?

 

Pozdrawiam,

 

Jurij

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga też mi się podoba, ale fora dla plików są w różnych wersjach i może być z tym problem.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wtrącić? Ja uważam, że jeśli temat w tytule jest dobrze opisany to najlepiej zostawić go po prostu otwartym.

 

1. Temat wspierający plik jest zazwyczaj nieczytelny, przeładowany; czasami ciężko wygrzebać odpowiedź na konkretnie nas interesujący problem.

2. Rzeczony szablon moderacyjny jest irytujący patrząc nawet z perspektywy użytkownika, który chciałby pomóc. Chętnie bym pomógł ale jest już zonk. Marnuję tylko swój czas na wchodzenie w dany temat. Na marginesie dodam, że jak widzę ostatnią odpowiedź w temacie z ręki Macsh15 to już nauczyłem się po prostu tam nie wchodzić… ;)

3. 90% problemów jest na forum rozwiązywane w 2-3 postach - czyli szybciej i efektywniej niż bawienie się w napisanie tematu, zamknięcie go, następnie dodanie nowego wpisu w prawidłowym już temacie, dodania pierwszej odpowiedzi na poruszone zagadnienie.

 

Ja rozumiem, że idea jest taka, żeby użytkownik przekopał się przez temat o pliku zanim napisze o swoim problemie (bo przecież prawie na pewno rozwiązanie zostało już podane wcześniej). Ale nie liczyłbym na zmianę mentalności użytkowników, nadal będą zakładać tematy po swojemu, bez czytania supportu. Walka z wiatrakami moim zdaniem.

 

Reasumując szablon wywołuje wyłącznie negatywne odczucia i niewiele przynosi pożytku. Moim zdaniem do odstrzału.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Macie generalnie rację, z jednym zastrzeżeniem - jakby 'pospolity' użytkownik potrafił i chciał (!) korzystać z wyszukiwarki. A tak często są tematy o tym samym co już było napisane na forum.

 

Zatem moja propozycja jest taka - jeśli ewidentnie temat jest 'o tym samym' to zamykać z identyczną adnotacją jak dotychczas, a jak jest, że tak powiem, coś ciekawego i już się dyskusja toczy to pozostawić wątek do końca końca.

 

Pasuje?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi DawPi, czasem użytkownik chce, ale nie może znaleźć tego właściwego tematu, bo zginął w googlach pod stosem innych pozamykanych w powyższy sposób tematów. Gdyby po np. 30 dniach takie zamknięte tematy były kasowane, a po wpisaniu w google "forum icons site:forum.invisionize.pl" wyskakiwał ten jeden jedyny temat, to ok. Tak niestety nie jest.

 

 

 

Jak dla mnie super! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestiach organizacyjnych... Moglibyście utworzyć kontener Modyfikacje, a w nim oficjalne tematy Waszych modyfikacji (te bardziej popularne poprzypinać) oraz modyfikacje innych twórców oraz poprzenosić tam tematy. Mnie by np. nie przyszło do głowy szukać pomocy w sprawie Forum Icons dla wersji forum 3.4.6 w forach dla wersji 3.2. Bo niby dlaczego? Z reguły każdy korzysta z najnowszej wersji skryptu, z tak starych wersji chyba tylko zapaleńcy albo osoby których nie stać bądź nie potrafią zrobić aktualizacji... Prościej jest chyba mieć wszystko w jednym miejscu, a w pierwszym poście wymienić dla jakich wersji forum jest jaka wersja danej aplikacji, niż zmuszać użytkowników do szukania pomocy w forach i kontenerach innych wersji skryptu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, pomysł Macysza jest OK. Wprowadzę go w życie i zobaczymy, jak się będzie sprawować.

 

Jurij, pewnie, że można coś takiego zrobić, tylko kto się tego podejmie? Może masz ochotę? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :)

 

 

Jurij, pewnie, że można coś takiego zrobić, tylko kto się tego podejmie? Może masz ochotę? :)

 

Ja posiadam jedynie władzę pomysłodawczą, a nie wykonawczą. Wy się lepiej orientujecie we wszystkich modyfikacjach, wersjach itd. , ja jedynie podpowiadam co można by zmienić, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z forum ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.