Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Witam mam problem z kodowaniem utf8


gustlik1221

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo co autor tematu  jednak poradnik z linku nie pomógł, żadne kodowanie latin2, 1 i utf8 - nadal takie krzaki mam, jakieś inne pomysły?

 

po zmianie kodowania na latin2 lub latin1 buło to na białej stronie:

 

FATAL ERROR
Your settings could not be read by IP.Board. This is a fatal error and IP.Board cannot function while this issue persists.

This issue is generally caused by changing your character set in the ACP to one that does not support data stored in the rest of your settings, or by restoring a database backup/completing a server transfer and importing your database tables using the wrong character set or collation. You should contact IPS Technical Support for further assistance.

 

Po ustawieniu na utf8 są krzaki jak wcześniej.

Edytowane przez Dementor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to znów :

http://forum.invisionize.pl/tutorials/article/15-naprawa-wy%C5%9Bwietlania-polskich-znak%C3%B3w/

 

i wykonałem upgradeFinish.

 

I teraz dziwne rzeczy , jal bym  miał na stronie dwa różne kodowania, jak było wcześniej ustawione wszystko na utf8 to tematy i posty były z tymi dziwnymi znakami jak autor tematu za to opisy takie jak :

222 tematów

aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 15 minut)

 

a teraz po upgradeFinish mam wszystkie posty i tematy z ogonkami pl za to opisy :

222 temat�w

aktywnych u�ytkownik�w (w ci�gu ostatnich 15 minut)

Napisanych post�w

 

Ustawienie  ACP mam na ISO 8859-2, bo jak było na utf-8 to posty były z krzakami ?

 

Podsuniecie jakieś pomysły jeszcze aby to szystko było ze znakami poskimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość postów jest dobra czyli a żę itd, choć znalazłem kilka postów które sa chyba kodowane w utf8 bo się wyświetlają tak:

 

Wstydzimy siÄ ?

Tak sobie pomyĹlaĹam, Ĺźe warto porozmawiaÄ na temat wstydu mĂłwieni

 

Ale te tematy mogę usunąć ewentualnie, bo jest ich mało , krzaki są w spolszczeniu tak jak zacytowałem wcześniej i częściowo w ACP :

Centrum zgĹoszeĹ

 

 dziwne bo Centrum zgĹoszeĹ , NarzÄdzia itd są z krzkami za to już podkategorie są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

wgrałem spolszczenie do 3.2.3 i było to samo , jak wgrałem najnowsze spolszczenie do 3.4.6 to wszystko jest ok , tematy, posty, opisy działów i stawień ale jest jedna dziwna rzecz, w ustawieniach głównych mam trochę krzaki ale jak wejdę np w system>ustawienia to wszystko jest spolszczone i są polskie znaki wszędzie w kategoriach>podkategoriach>opisach i wszystko .

 

Jak dla mnie może być więc , ja dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.