Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pytanie o zakup licencji - czyli jak nie dać się nabrać?


olibero
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez JamLasica,

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, proszę o wyrozumiałość jeżeli zamieszczam Temat w złym dziale.. Wydawało mi się że  powinienem napisać w dziale Giełda w subforum Inne  ale niestety mam tam zablokowane pisanie tematów i postów.

 

 

Generalnie chodzi mi o to że szukam licencji na IPB którą mógłbym kupić... Znalazłem ogłoszenie :

 

 

Witam mam do sprzedania licencje IPB, dzięki której możemy korzystać z silnika IPB. Co ciekawe? Moja licencja nigdy nie wygasa wiec nie trzeba płacić za odnowienie. Cene wywoławcza to 150 zł a wiec jest atrakcyjna, ponieważ nowa licka kosztuje ok 150 dolarów. Na dowód łapcie screena przed chwilką zrobionego:

http://speedy.sh/Au8vh/licencjaipb.png



Kontakt: GG: 45920602



Prosze śmiało pisac i pytać.

 

 

 

Skontaktowałem sięz ogłoszeniodawcą, natomiast wydaje mi się że w jego ofercie coś jest nie tak.. poniżej zamieszczam moją rozmowę z nim..

 

 

Ja
jaka cena za tą licencje ipb?
01:36
Jak coś jestem zainteresowany kupnem oczywiście nie za wygórowaną cene bo to do celów prywatnych..
19:43
proroK

Witam.
19:43
Ja

witam
19:44
proroK

Wiadomo dowa licencja 150 dolarów!
ja bym chciał 150 zł.
Wdług mnie nie jest to wysoka cena.
Nie śpieszy mi sie aż tak ze sprzedaża, ponieważ nigdy nie wygasa wiec...
19:45
Ja

rozumiem.. czy jest w stanie wystawić aukcje na allegro? koszty pokryje ja..
19:48
proroK

Raczej nie jestem za tym aby wystawić aukcje na allegro, wiec może Pan szukać innej osoby sprzedającej licencje.
19:48
Ja

Więc jaką mam gwarancje autentyczności?
19:49
proroK

Po prostu ja daje Panu keya silnik plus spolszczenie.
Pan wysyła część ja panu daje i potem pan wysyła drugą część.
19:54
Ja

ok więc wysyłam 75 zł, Pan mi przysle dane logowania do panelu wtedy wysyłam drugą część

czy taka formę pan akceptuję?
20:41
proroK

Jeśli byłby Pan zainteresowany tym kluczem licencyjmym prosze pisac.
Pozdrawiam.
20:46
Ja

Jestem zainteresowany.. z tąd pytanie czy takąś formę Pan akceptuję...tak jak pisałem, wysyłam połowę,wysyła mi pan dostęp do panelu,.
Wtedy ja wysyłam drugą połowę a Pan przesyła mi silnik
i robimy zmiane właściciela
to koszt chyba ok 20$
oczywiściw wliczamy do cemy..
przepraszam.. dodajemy
Tyle że odpowiedzi nie dostałem, ani zadnych danych
20:48
proroK

Ja chce sprzedać klucz licencyjny. Chyba źle się zrozumieliśmy.

Pozdrawiam.

 

Co  jako specjaliści w temacie IPB o tym sądzicie? Czy to nie  jest oszustwo? Brak oficjalnej sprzedaży, i ogólnie jakieś dziwne podejście tego człowieka... Nie bardzo  rozumiem  co miał na myśli pisząc że chyba źle się zrozumieliśmy..

 

Proszę o komentarze.

Edytowane przez DawPi
Edycja tytułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się naciąć, kup licencję od IPS. Albo od zaufanego sprzedawcy: licencja + odnowienie 25$ + transfer 20$ i nie potrzebujesz wtedy żadnego klucza, bo licencja jest transferowana na Twoje kontro IPS. A potem klucz sobie kopiujesz z Client Area. Bez dostępu do Client Area nie masz licencji. Było omawiane setki razy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Automatyczna wiadomość


Temat przeniesiony z forum

forum.invisionize.plPropozycje, uwagi, opinie

do

Invision Power BoardRozmowy o IP.Board

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzytwiarz

Jeśli nie chcesz kupić od IPS to poszukaj takich osób które są na forum i udzielają się już dłuższy czas wtedy masz minimalną pewność że gość może być uczciwy. Pośrednik obowiązkowy jeśli nie znasz gościa osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Sam klucz jest nic nie warty. Jeżeli masz tylko klucz = nie masz licencji (odpowiedzialność karna taka sama jak za pobrany z internetu nulled albo retail).

A jeśli prawo Ciebie 'nie rusza', a funkcjonalność owszem to nie masz dostępu do marketu IPS (wszystkie hooki do pobrania/kupienia), supportu od IPS'u czy dostępu do forum - do działów tylko dla klientów.

Zresztą - sam jesteś w stanie 'przeliczyć', ile powinna odkupiona licencja kosztować.

Transfer licencji kosztuje 20$ i zawsze płaci go transferujący (cholerny IPS nie potrafi zrobić tak, żeby płacił odbiorca).

Nieaktywne licencje (takie z reguły są na sprzedaż) wymagają najpierw przedłużenia za 25$ (bez tego nie zrobisz transferu).

20$ + 25$ = 45$ ~= 140 złotych.

Jak widzisz przy sprzedaży "licencji" - transferu na Twoje konto w IPS (nawet jak Ci oddadzą konto z loginem/hasłem/pocztą to na upartego i tak można jeszcze stracić licencję) w przypadku niekatywnej licencji sprzedający musi ponieść 140 złotych kosztów... a sama nowa licencja kosztuje 175$ ~= 530 złotych.

Jak sądzisz, sprzedawałby ktokolwiek nieaktywną licencję za 200 złotych (czyli 200-140=60)... czyli rzeczywiście za 60 złotych, jeśli nowa jest warta 530? ;)

To niestety nie jest tani interes i wszystkie magiczne super/extra promocje to z reguły oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.