Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nowe forum, jak się wybić?


cyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na wstępie mówię, że możecie sobie darować jakieś bezsensowne posty, lub jakieś dla beki, bo nie o to tu chodzi.

A teraz przechodząc do sprawy.

Otóż, założyłem forum (w trakcie budowy) o tematyce programowania w c++ i nie tylko. I mam teraz pytanie, czy uda się w tej tematyce jakoś wybić? Nazwa jest jak dla mnie prosta i łatwa do zapamiętania, więc to jakiś plus. 

Tylko teraz jak się wybić, oprócz SEO?

Czytałem kilka tematów, no i wiele osób pisze, że TREŚĆ, no ale tutaj moje pytania, jak taką treść wygenerować, skoro forum jest PUSTE? Chodzi o to, że żeby treść na forum była, to muszą być i użytkownicy. I właśnie jak taką treść zdobyć? 

Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy uda się w tej tematyce jakoś wybić?

 

Nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

 

 

I właśnie jak taką treść zdobyć?

 

Właśnie dlatego mądrzy ludzie stworzyli wynalazek, zwany klawiaturą:

klawiatura_a4tech.jpg

 

 

Klikasz "Załóż nowy temat", naciskasz literki, pojawia się treść, zapisujesz i już masz pierwszy temat. Im więcej wartościowych unikalnych tematów, tym więcej użytkowników przyciągniesz.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij, aż taki tępy nie jestem. -.-

Ale tak serio, to jedynymi tematami które mogę zrobić to są poradniki, newsy i ciekawostki. Bo chyba nie zrobić tematu Problem z XYZ i sobie sam odpowiem  :crazy:

O kursach też właśnie myślałem, żeby skierować się na YT.

I właśnie, jak to jest z forami, tzn z pingowaniem ich ?

Bo na blogu to każdy wpis pinguje się osobno, a jak jest z forum? Też się tematy pinguje? (Może i głupie pytanie, ale ważne dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jurij, aż taki tępy nie jestem. -.-

 

No nie wiem, bo zadajesz dziwne pytania, jakbyś spodziewał się, że damy Ci namiar na guzik "zapełnij forum wartościową treścią" lub może sami za Ciebie to zrobimy...

 

 

Też się tematy pinguje?

 

Są pingowane. W ACP => System settings => Search Engine Optimization masz listę Ping services którą sobie możesz uzupełnić i te serwisy po napisaniu nowego tematu będą pingowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij, nie, to akurat zrobię sam. 

I mam jeszcze jedno pytanie odbiegające od tematu i w sumie ciekawi mnie opinia.

Otóż wiadomo, ile forów tyle układów działów, i zazwyczaj jest tak, że albo 1 działem jest "Ogólne" "Sprawy Forum" i jakby to tam tego nie nazwać, a raz jest tak, że 1 dział jest strikte nawiązujący do tematyki. I wydaje mi się, że druga opcja jest lepsza, ale jaka jest Wasza opinia?

Bo wydaje mi się, że sama kolejność działów ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurji, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie.

Otóż mam 2 domeny dla forum i mam dylemat którą wybrać.

Mam do wyboru (przykład): abc-forum.pl

Czy druga (przykład) abcinfo.pl 

Obie dotyczą programowania.

Którą domena będzie lepsza pod względem pozycjonowania, no i która wg Twojej opinii lepiej się prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie. Pod pozycjonowanie lepsza będzie pierwsza jeżeli to dwa osobne słowa np. "nauka-gotowania.pl" (według naukowców z uniwersytetu płonącego pieczęcia Google traktuje "-" jako swoistą spację), natomiast bardziej atrakcyjna wizualnie będzie opcja druga.

Na upartego można twierdzić że to bullshit i można olać opcję pierwszą ze względu na lepsze SEO - tak ja bym zrobił.

 

Tak samo zignorowałbym totalnie: słowa kluczowe w meta, przyjazne linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 1sza prezentuje się mniej więcej tak : cpp-forum, a druga cppinfo, no i stąd mój dylemat. 

Albo ja nie rozumiem drugiego zdania, albo mnie trollujesz. :D

Napisałeś, że olać 1 opcję ze względu na lepsze SEO? Chyba powinno być odwrotnie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, osobiście podchodzę wyjątkowo sceptycznie do tych wszystkich magicznych super-hiper trików z SEO.

Każdy może mieć jakieś swoje sekretne sposoby na Google, ja też mam swoje uzyskane od mentora dawno temu, nie wszystkie działają - ale są. Możesz testować różne rozwiązania i patrzeć na wyniki w Google, tak człowiek zdobywa "własne doświadczenie" (potwierdzone empirycznie dodatkowo!) którego żaden inny człowiek Tobie nie wybije i którego się będziesz bardzo długo trzymać (przynajmniej do następnej mega-aktualizacji enginu google). Zbieraj informacje i działaj.

 

PS: Jeżeli na stronie nie będzie żadnej aktywności, żadne metody SEO nie pomogą. V'eenD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybyś miał wybierać między opcją pierwszą a drugą, to wybrał byś drugą, tak?

Dodatkowo słowo info może być też tutaj kluczowe, gdyż zamierzam mieć nie tylko forum, ale i portal z poradnikami, newsami, co chyba bardziej podpasuje pod xxxinfo, niż pod xxx-forum. Ale to tylko moje zdanie. ;)

Tak więc, raczej wybiorę opcję drugą. 

Dziękuje za rady. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie powiem, którą powinieneś wybrać. Mogę jedynie powiedzieć, że im domena krótsza i im bardziej związana z tematyką strony, tym lepiej. Z resztą, jeśli nie możesz mieć tego co naprawdę chcesz mieć w domenie .pl, to może warto się rozejrzeć za innymi możliwościami - wszak wybór jest ogromny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.