Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Internet domowy LTE z Play


Macsch15

Rekomendowane odpowiedzi

E tam po kablu. Po kablu to jest fajny internet w domu, ale mobilny w dzisiejszych czasach to niezwykle wygodna i użyteczna konieczność. Interesują Cię oferty z modemem czy masz np. smartphone'a LTE i za jego pomocą będziesz się łączył z siecią? Teraz Orange wprowadziło ofertę bez limitu i przyjrzałbym się na Twoim miejscu ofercie pomarańczowych. Co do Play, to nie mam bladego pojęcia co oni nazywają siecią 4G. Do niedawna okłamywali Polaków i w ramach pierwszej sieci 4G oferowali marne HSPA 1-kilku megabitów, które działało tak, że szkoda mówić. Ja bym się od nich trzymał z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzych miastach zauważyłem dość duzy spadek predkości.

W takim Krakowie szczerze to działa bo działa,

Ale np na wsi, (okolice Jastrzebia-Zdrój) otwarty teren,nadajniki w miare daleko to sobie spokojnie śmiga bez zrywów.

Korzystam akurat testowo,jak potrzebuje w trasie,i nie jest źle aczkolwiek myślałem że bedzie coś ciekawszego.

Lepiej do domu wziac od lokalnego dostawcy,który zagwarantuje ci pewna jakość.

Bo tu może byc loteria.

"Ale ja mam oryginalny klucz patrz!"

http://scr.hu/1p4s/in3pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej do domu wziac od lokalnego dostawcy,który zagwarantuje ci pewna jakość.

 

Tutaj bym polemizował. Na terenach pozamiejskich ludzie często skazani są na nerwostratę lub lokalną radiówkę kiepskiej jakości. I często nie mogą liczyć na nic lepszego niż 0,5 - 2 Mbps, mimo że w umowie mają np. do 10 mbps to dostawca nic nie może poradzić, bo centrala jest oddalona o kilka kilometrów, a linie są archaiczne i więcej nie wyciągną. A takie hspa potrafi zapewnić internet 7-14 mbps, z uploadem do 3-6 mbps włącznie ;) Jak trafisz na LTE to jeszcze lepiej.

 

 

Bo tu może byc loteria.

 

Wystarczy wykorzystać bezpłatny okres testowy (z reguły tygodniowy) lub po prostu kupić starter i samemu sobie zrobić testy zasięgu danego operatora w okolicy.  Jasne, wiele zależy od modemu / telefonu, pogody, obciążenia nadajnika i tak dalej, więc nie zawsze internet mobilny będzie działał tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Ale z reguły jeśli działa, to działa aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenach pozamiejskich ludzie często skazani są na nerwostratę lub lokalną radiówkę kiepskiej jakości. I często nie mogą liczyć na nic lepszego niż 0,5 - 2 Mbps,

 

U mojej żony w domu mieli Radiówke,sam posiadałem też takie łacze,w sumie od tej samej firmy mamy teraz światłowody,i nigdy wiekszych problemów nie było.

Predkośc zawsze była taka jak gwarantowana została.

Wiec też nie ma co pakować wszystkich dostawców do 1 wora.

Przy radiówce teraz to chyba w każdej wsi nadajnikisa dośc czesto rozstawione,by jak najwiecej osób skorzystało.

mimo że w umowie mają np. do 10 mbps to dostawca nic nie może poradzić, bo centrala jest oddalona o kilka kilometrów, a linie są archaiczne i więcej nie wyciągną.

 

Albo masz złe własne doświadczenie z takimi sprawami,albo ktoś ci bzdur naopowiadał.

 

Wracajac do sedna.kup starter i przetestuj jak to u ciebie działa.

"Ale ja mam oryginalny klucz patrz!"

http://scr.hu/1p4s/in3pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zajmował się tym, czym ja, miałbyś zupełnie inny obraz i pojęcie na temat internetu w Polsce :) Bo infrastruktura w Polsce leży i kwiczy. To nie są moje wymysły. Jeszcze trzy lata temu byłem w poważnym szoku, bo 25 minut od centrum Krakowa nie dało się załatwić internetu szybszego niż 6mbps, które rzadko kiedy działały jak 6mbps. Tymczasem na np. Rzeszowskim osiedlu załatwienie internetu 120 mbps w osiedlowej kablówce nie stanowiło żadnego problemu. Wiem doskonale jak fatalne są radiówki, oferowane na różnych polskich wioskach. Niektóre są dobre, ale to rzadkość. To, że Tobie się udało załatwić dobry internet, to powiedziałbym duże szczęście. Znakomita większość Polaków takowego nie posiada. Wszystko zależy od tego gdzie się znajdujesz i gdzie Ci jest ten internet potrzebny.

 

 

Albo masz złe własne doświadczenie z takimi sprawami,albo ktoś ci bzdur naopowiadał.

 

Z pewnością musiałem się bzdur nasłuchać...

 

Nerwostrata by Orange (TPSA) powered by LiveBox:

 

3815805770.png

 

Polkomtel Plus GSM, Nowy iPlus na kartę, powered by Sony Ericsson Xperia pro (max upload 3,6 mbps, max download 7,2 mbps):

 

3794495717.png

 

Plus czasami miewa download powyżej 6 mbps i upload powyżej 2,5-3 mbps, aż się nie mogę doczekać aż przetestuję ich internet na Xperii z szybszym HSPA lub LTE. Niestety nerwostrata nie zaoferuje niczego więcej, mimo iż w umowie stoi jak byk napisane 10 mbps download i 1 mbps upload. Życzysz sobie skan umowy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij możliwe,ale to dobrze trafiłem widocznie,bo na 2 operatorów lokalnych co dawali konkretny dostep widocznie (wiknet i laguna obecnie głowna firma to LEON)

 

Obecnie dostarczaja mi światłowod + radiówka.

Światłowód:  http://www.speedtest.pl/test/96172358 

Do 100mb/s w umowie, (połaczenie routerem po wifi wiec nie wyciaga jak powinno,na kablu stała 100mb/s) a w nocy 2x tyle.

 

Radiówka 30mb/s 

http://www.speedtest.pl/test/96172537

 

Także jak na gminę która ma 5 tysiecy mieszkanców jest super.

 

W Play wyciagam koło 10download i z 2-3 upload wiec jest ok.

"Ale ja mam oryginalny klucz patrz!"

http://scr.hu/1p4s/in3pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale wracając do tematu, to niestety ale rezultaty użytkownika wloch7 i Twoje to nic innego, jak zwykłe HSPA. Jest ktokolwiek na forum, kto ma dowód, że Play oferuje LTE?

 

 

@ wloch7 - miałeś możliwość przetestowania swojej Xperii M2 w zasięgu LTE? Twoja Xperia obsługuje download w LTE do 150 mbps, upload do 50 mbps. Chętnie bym zobaczył zbliżone wyniki, a wtedy uwierzę że Play faktycznie oferuje internet LTE. Wiem, że na odludziu jest to jeszcze mało prawdopodobne, ale chociaż w większych miastach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.