Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPB 4 vs IPB 3.4.8


geekcenter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przy poprawnie wykonanej aktualizacji z IPB 3.4.8 na IPB 4.X nie ma żadnych problemów, co najwyżej dodatki i styl mogą być niekompatybilne. I kodowanie znaków, ale od tego jest konwerter. Od rozwiązywania problemów jest support IPS oraz http://forum.invisionize.pl/. A między Bugiem a prawdą, aktualnie większym problemem niż migracja, jest samo IPS 4.X  ;)

 

Dodatki, niekompatybilny styl oraz kodowanie znaków to rzeczywiście żaden problem. 

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS 4.1 będzie na takim etapie, że nie będzie zawierać tyle błędów, co poprzednik, a IPB 3.4.x zacznie się umywać. Już jest stabilnie i pięknie się używa tej wersji.

 

Parę różnic:

 

  • IPS pozwala użyć Redisa, co nie jest możliwe w przypadku IPB,
  • IPS oznacza pełną responsywność stylu,
  • Lepsza optymalizacja pod kątem SEO,
  • Skuteczniejsze promowanie wartościowych treści,
  • Fajna funkcja feedbacku, można utworzyć dział z wyszczególnieniem, że ma służyć do pytań,
  • Płynne przechodzenie pomiędzy stronami tematu,
  • Można ładować swoje ikony kategorii (bez potrzeby użycia jakiegokolwiek dodatku),
  • Domyślny styl wyznacza nowe standardy modyfikacji,
  • Fajne tło w profilu,
  • Wiele kwestii bezpieczeństwa,
  • Przyjemniejsze ACP,
  • I reszta rzeczy, o których mogłem zapomnieć.

Poza tym, nie cofamy się, rozwijamy się. Przyjemnie mi się tego używa i raczej nie wyobrażam sobie powrotu do starszej wersji. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po 2 tygodniach po aktualizacji z niegenerującej żadnych błędów instalacji ipb 3.4.8 mogę powiedzieć, żebyście omijali wszystko poniżej IPS4.1. Błędów jest multum, niektóre wychodzą ad-hoc. support produkuje fix od ręki ale błedy systemowe to codzienność., np wszystko znalezione na moim forum:

ten był najlepszy

zżarł 3GB ram i 10GB storage na moim vpsie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że jesteś niezadowolony z IPS 4.X?

Ma on swoje wady i zalety. Jak na razie rachunek zysków i strat równoważy się chociaż mniej problemów generowała poprzednia wersja (praktycznie nie miałem żadnych wynikających z samego rozwiązania, większość dotyczyła hostmastera). Ogólnie jest tak sobie. Dużym plusem jest wsparcie dla redisa dzięki czemu forum chodzi bardzo szybko. 

 

IPS 3.4.8 jest niżej, a ja jestem zadowolony ze stabilności działania. Chyba masz na myśli wszystko od 4.0 do 4.1?

dokładnie to miałem na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubabos - nie wiem, gdzie wy widzicie te błędy. Od paru miesięcy posiadam IPS 4.x i może faktycznie miałem dwa, trzy przypadki po aktualizacji do nowszej wersji, żeby coś się rozlało. Błędy, które rozwiązałem w 15 minut osobiście. Czekam na wersję 4.1 będzie finalnym wydaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem dokładnie gdzie. miałem przynajmniej 3 bugi które support ips umieścił sam w bugtrackerze, a znalazł na moim forum. do dwóch napisali fix, 3 będzie dopiero rozwiązany w nowej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nadal dużo brakuje w wersji 4.1 aby chociaż trochę dorównała wersji 3.4.8 | Tak wiem, to zupełnie inna sprawa, ale jednak, ale jednak...

 

literówka

 

Możesz bardziej rozwinąć stwierdzenie: "a mnie nadal dużo brakuje w 4.1" - to znaczy co Ci brakuje? Co masz w IPS 4.x, a czego nie masz w IPB 3.x? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estetyka, stabilność, modyfikacje, wsparcie

 

Estetyka wzgłędem wyglądu? Nie tylko ładnie wygląda, ale i również można to zmienić.

Stabilność? Rozwija się szybciej niż IPB 3.4 kiedyś, bo framework na to pozwala.

Modyfikacje? Szybko pojawiają się nowe i w dodatku łatwo napisać swą, jeśli znasz framework i lubisz dokumentację.

Wsparcie? Na wysokim poziomie, lepiej rozwiązano je w IPS 4 - możesz wysłać ticket z poziomu ACP i tworzy się konto.

 

Jeśli nie masz licencji, to tak się dzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.