Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Brak Polskich Znaków.


Misztella
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Misztella,

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Widocznie źle wrzucasz kopię bazy. Pewnie nie usuwasz tego, co tam już jest i są problemy z duplikowanie ID. Chłopie, to są podstawy. Dokształć się lub to komuś zleć, bo nie wróżę Ci nic dobrego z takiej postawy: coś źle, zakładasz ręce, potem temat i czekasz. Nie tak się administruje forum. Serio. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle wrzucasz kopię bazy. Pewnie nie usuwasz tego, co tam już jest i są problemy z duplikowanie ID. Chłopie, to są podstawy. Dokształć się lub to komuś zleć, bo nie wróżę Ci nic dobrego z takiej postawy: coś źle, zakładasz ręce, potem temat i czekasz. Nie tak się administruje forum. Serio. :)

 

Stary. Przestan non stop na mnie najeżdżać. 

2 lata nie siedzialem na jakimkolwiek forum (nie tylko IPB) I po prostu po przerwie chce sobie wszystko przypomnieć. 

Forum ktore robie jest na zlecenie ze tak to ujme harytatywnie wiec moge je zrobic na za dwa lata.

 

Do tej pory bardzo mi pomogles i dziekuje Ci za to. Wiele dzieki tobie sie nauczylem i chce sie dalej rozwijac, wiec przestan (za przeproszeniem) non st0p pier**lic mi zebym skonczyl prace na ipb. 

 

Usuń starą bazę najpierw...

Okej. 3 kropki nienawiści  :crazy:

 

 

#Edit: Wszystko fajnie zimportowane itd. ale mam 403 FORBIDDEN. :/

Edytowane przez Misztella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W żadnym poście nie pisałem, byś skończył.

 

Mam prostu uczulenie na osoby, które piszą o darmową pomoc, a potem ponaglają na PW, jakby ich problem był najważniejszy.

A kiedy już przychodzi do pomocy to się okazuje, że brak podstaw. To nie to forum, gdzie prowadzimy za rączkę i uczymy podstaw podstaw, które musisz mieć opanowane.

Tyle.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym poście nie pisałem, byś skończył.

 

Mam prostu uczulenie na osoby, które piszą o darmową pomoc, a potem ponaglają na PW, jakby ich problem był najważniejszy.

A kiedy już przychodzi do pomocy to się okazuje, że brak podstaw. To nie to forum, gdzie prowadzimy za rączkę i uczymy podstaw podstaw, które musisz mieć opanowane.

Tyle.

 

Ok. Fakt ponowiłem na PW ze względu że wczoraj miałem dużo czasu.

Koniec tematu, dasz rade coś w tym temacie pomóc ?

 

Ogólnie to wrzuciłem te pliki z konwertera do głównego folderu w FTP i to zapewne jest powodem tego błędu 403. 

Jak to teraz cofnąć, da radę jakimś fajnym szybkim sposobem czy bd musiał oryginalne pliki IPB wrzucać na hosting ?

 

pre_1448819230__przechwytywanie.png

Edytowane przez Misztella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opócz conf_global.php, uploads, hooks, cache.

Tak zrobiłem kolego i na górze strony mam taki oto komunikat.

 

Niżej zjeżdża się normalnie do forum. Ręcznie coś z tymi liniami 3396 itd. robić? Zmieniać je czy coś?

 

pre_1448901921__xd.png

Edytowane przez Misztella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączaj po kolei wszystkie dodatki i aplikacje i na bieżąco sprawdzaj która/e powodują błędy a następnie spróbuj je zainstalować ponownie.

PS. Wgrałem konwerter, przekonwertowałem i ogólnie w postach MOGE pisać Poskie znaki, lecz forum i styl są nadal ze znakami zapytania etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bazie danych wyglądają tak samo?

 

Zignoruj przebudowę, nic nie da.

Tak wyglądają tak samo.

A błąd już naprawiłem jeżeli chodzi o te Warning. Wina była przy aplikacji top moderatorów.

 

Nie wiem czy te screeny coś dadzą:

 

1. To moje forum (2)

pre_1448919873__1.png

2. A to aktualne forum php

pre_1448920129__2.png

Edytowane przez Misztella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przekonwertowałeś phpbb na IP Board. Nie powinno być przypadkiem MYISAM i utf8_general_ci ? Jaką masz metodę porównywania znaków w tej bazie ustawioną? Co prawda ma to znaczenie tylko dla nowo zainstalowanych aplikacji, ale dobrze jest, gdy baza ma jednolite kodowanie. Jeżeli importowałeś bazę na innoDB z utf8_bin a bazę masz domyślnie ustawioną na latin (bo tak zazwyczaj się "sama" ustawia) to zmień metodę na utf8_general_ci z którym jest najmniej problemów i póki masz (stosunkowo) małą bazę, to radziłbym Ci się przysiąść i zmienić wszystkie tabele oraz połączenia wewnątrz strukltury tabel na utf8_general_ci, jednocześnie pamiętając o tym, by taką samą metodę porównywania znaków, ustawić w tej bazie. Jest z tym trochę roboty, ale warto się przysiąść. Sam ostatnio "ujednolicałem" bazę i to dość pokaźnych rozmiarów. Ręczne robótki, kilka dni. Pamiętaj też by w conf_global.php ustawić charset '' na charset 'utf8'. Jeśli tego nie zrobisz, może zdarzyć się że w przypadku gdyby baza była ustawiona na latin (domyślnie) to każdy nowy, nie importowany już, tylko zarejestrowany po konwersji Użytkownik, w bazie danych, który będzie miał w Nicku Polskie znaki, no to będziesz go w bazie widział "wykrzaczonego" choć na forum niekoniecznie. Problem pojawi się dopiero, gdy zechcesz użyć aplikacji, np Arrowchat lub Cometchat, czy czegoś podobnego, bo tam już bez odpowiedniego charsetu w bazie, będą krzaki w nazwach Użytkowników. Reasumując, zadbaj o JEDNOLITĄ bazę z własciwym kodowaniem.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przekonwertowałeś phpbb na IP Board. Nie powinno być przypadkiem MYISAM i utf8_general_ci ? Jaką masz metodę porównywania znaków w tej bazie ustawioną? Co prawda ma to znaczenie tylko dla nowo zainstalowanych aplikacji, ale dobrze jest, gdy baza ma jednolite kodowanie. Jeżeli importowałeś bazę na innoDB z utf8_bin a bazę masz domyślnie ustawioną na latin (bo tak zazwyczaj się "sama" ustawia) to zmień metodę na utf8_general_ci z którym jest najmniej problemów i póki masz (stosunkowo) małą bazę, to radziłbym Ci się przysiąść i zmienić wszystkie tabele oraz połączenia wewnątrz strukltury tabel na utf8_general_ci, jednocześnie pamiętając o tym, by taką samą metodę porównywania znaków, ustawić w tej bazie. Jest z tym trochę roboty, ale warto się przysiąść. Sam ostatnio "ujednolicałem" bazę i to dość pokaźnych rozmiarów. Ręczne robótki, kilka dni. Pamiętaj też by w conf_global.php ustawić charset '' na charset 'utf8'. Jeśli tego nie zrobisz, może zdarzyć się że w przypadku gdyby baza była ustawiona na latin (domyślnie) to każdy nowy, nie importowany już, tylko zarejestrowany po konwersji Użytkownik, w bazie danych, który będzie miał w Nicku Polskie znaki, no to będziesz go w bazie widział "wykrzaczonego" choć na forum niekoniecznie. Problem pojawi się dopiero, gdy zechcesz użyć aplikacji, np Arrowchat lub Cometchat, czy czegoś podobnego, bo tam już bez odpowiedniego charsetu w bazie, będą krzaki w nazwach Użytkowników. Reasumując, zadbaj o JEDNOLITĄ bazę z własciwym kodowaniem.

 

Tak jak widzisz na powyższym screenie ktory wrzuciłem post wcześniej. 

Mam typ; MyIsam

I utf8_unicone

 

pre_1448919873__1.png

 

Użyłem konwertera zgadza się, i praktycznie nic się nie zmieniło z wyjątkiem NOWYCH postów. Teraz mogę używać już Polskich znaków.

Zależy mi zaś żeby wszystko było tak jak mówisz jednolite. 

 

Nie ma innego wyjścia na szybką zmianę tego utf8_unicode i latina na utf8_general_ci i MyIsam na InnoDB ?

Tylko i wyłącznie mogę bawić się w PMA i zmieniać ręcznie tabele na utf8_general_ci tak? 

 

 

#EDIT: Po zmianie ręcznej Struktury np. tych tabel:

pre_1449037340__przechwytywanie.png

 

Na utf8_general_ci nadal są te same. MyIsam i utf8_unicode, w środku są owszem zmienione. 

Edytowane przez Misztella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty MASZ MIEĆ MYISAM a nie InnodB, to zostaw w spokoju. To się zazwyczaj samo, ustawia domyślnie. Nie zdziw się również, gdy niektóre dodatki do IP Board, zainstalują się jako innoDB. Ważny jest charset.

 

Sorry, źle spojrzałem na screen i rozpędziłem się trochę pisząc. Osobiście nie znam innej metody, jak ręczne, mozolne przegrzebywanie. Zauważ jednak że to nie jest konieczne w przypadku większości tabel bo zawartości która tam jest i tak już nie zmienisz tym sposobem. Ona się nagle nie "przekonwertuje" jak za sprawą czarodziejskiej różdżki ;) Przyda się to jednak wtedy, gdy zechcesz bazę znów eksportować, przenosić, albo w przypadku tabel, które są stale dopisywane. Np members, i tym podobne. Reasumując, nawet gdy zmienisz w PMA tabelę z postami na utf8_general_ci, to i tak te "stare" posty będziesz widział w bazie tak samo jak wcześniej. Podczas eksportu i konwersji z phpbb, nie dało się wybrać utf8_general_ci? To nie jest pytanie "pouczające". Z konwentera korzystałem chyba z siedem lat temu, ja także przekonwertowywałem swoje forum z phpbb do IP Board. Ale to były inne czasy trochę. A bazy już przekonwertowanej, nie da się niestety odkonwertować. Pytanie, czy masz backup tej bazy przed konwersją? Jeśli tak, i póki jeszcze to forum nie jest "żywe" to radziłbym Ci zrobić konwersję od nowa. O ile oczywiście, można wybrać utf8_general_ci podczas konwersji. Pamiętaj też o odpowiednim doborze pozostałych parametrów oraz o tym, aby po ukończonej właściwie konwersji, od razu przestawić metodę porównywania znaków w docelowej bazie, na utf8_general_ci, PO TO, aby aplikacje instalowane PÓŹNIEJ, były jednolite z bazą.

 

Pamiętaj też że bardzo ważne jest ustawienie charsetu utf8 w pliku conf_global.php, w IP Board:

$INFO['sql_charset']            =    'utf8';
Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.