Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak zablokować cały Cyfrowy Polsat?


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na forum pewnego upartego spamera, pisze z IP Cyfrowego Polsatu. IP zmienne, więc niewiele mogę zrobić. Pomyślałem, że na jakiś czas zablokuje cały Cyfrowy Polsat, tylko jak to zrobić?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zablokować hosta z opcją wildcard, dla cyfrowego polsatu, będzie to:
 
 

*.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

 
Gwiazdka na początku oznacza, że wszystko co jest przed ".multi.internet.cyfrowypolsat.pl" zostanie zbanowane. Jeżeli jednak jest to uparty spamer, to i tak znajdzie sposób. TOR albo Proxy. No chyba że to jakiś tępy matoł, wtedy spocznie w momencie gdy nie będzie mógł się po prostu połączyć. Jeśli jednak nie spocznie, to proponuję, appkę która odłowi duplikaty. Możesz ją tak zdefiniować, że po rejestracji konta duplikatu, Użytkownika czeka od razu ban. Bazuje na flash cookies a nie na adresach IP. Łatwiej pozbyć się śmiecia:
 
https://community.invisionpower.com/files/file/6001-duplicate-members-logger/
 
Warto też mieć, restrykcje geolokalizacyjne:
 
https://community.invisionpower.com/files/file/6002-user-geolocation-restriction/
 
Czyli żadnych rejestracji z chin, z sieci przekaźników TOR i innego badziewia, nie da się po prostu wówczas przeprowadzić. Uprzedzam jednak, że obydwie aplikacje są płatne a w przypadku drugiej (Geolocation Restriction) wymagany jest klucz API który otrzymujesz po zakupieniu dodatku. Bez tego API, aplikacja jest bezużyteczna.
 
Używam obydwóch aplikacji i tylko patrzę na logi od czasu do czasu, jak się próbują dobijać śmieciarze, odbijają się od forum, i są BARDZO zdziwieni że nie są w stanie tego przejść.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki semenedar za info. Na razie spróbuję na jakiś czas zablokować *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl - można to zrobić w ACP Użytkownicy  >  Filtry blokad zamiast adresu IP? 

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to skuteczne w przypadku banowania całych domen dla adresów email. W przypadku IP, może okazać się nieskuteczne. Radziłbym Ci jednak zrobić wildcard, czyli gwiazdkę, wprowadzając część adresu IP w postaci cyfr. Czyli:

5.172.*

To są początkowe powtarzające się zawsze cyfry, w przypadku adresów IP cyfrowego polsatu. Pozostałe po kropce a przed gwiazdką, są zmienne, dynamiczne. Ryzykujesz jednak, że przy okazji zbanujesz część tych Userów, którzy niczego Ci nie zrobili a mają taką samą kombinację cyfr w swoich adresach IP na początku.

 

NAJLEPIEJ oczywiście byłoby, zbanować całą pulę adresów IP jeden po drugim dla cyfrowego Polsatu i zrobić z nich listę w pliku .htaccess

 

Pamiętaj jednak że nie tylko spamer korzysta z cyfrowego Polsatu, więc jeśli chcesz SKUTECZNIE eliminować spamerów, nie powinieneś rzucać się na całe zakresy usług, tylko banować za pomocą narzędzi takich, do których linki Ci podałem w poprzednim poście.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.