Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Porządki na FTP przy okazji zaktualizacji


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Taka sytuacja: jest forum działające na wersji 3, pobieram pliki z wersji 4, wrzucam je na serwer, uruchamiam aktualizację. Po jakimś czasie forum jest zaktualizowane, ale czy stare pliki z wersji 3 będą jeszcze do czegoś potrzebne? Lepiej usunąć z FTP niepotrzebne (które?) pliki z wersji 3 przed  aktualizacją do 4, czy po aktualizacji do 4 usunąć wszystkie pliki (które zostawić?) i wgrać ponownie same pliki z wersji 4?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja preferuję usunięcie. Oczywiście nie wszystkiego. Tylko plików co do których masz pewność, że nie będą potrzebne. Najpierw wgraj pliki IPS4. Zrób aktualizację i wtedy usuwaj po kolei sprawdzając czy forum działa. To tak skrócie.

O kopii chyba nie muszę przypominać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź dostałem z supportu:

 

You could do this in the following manor.

BACKUP ALL FILES (in case of issues)
Delete all files and folders apart from conf_global.php and your uploads folder
upload IPS4 files
Run the upgrade procedure
Go to admin cp and download a new .htaccess file if running rewrite URLs from System>Site promotion>Search Engine optimization, and upload this
Please note, ensure that you backup so that if you do find you need something at least you then have it.

 

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed chwila przekonałem się, że wskazówka supportu, czyli "Delete all files and folders apart from conf_global.php and your uploads folder" jest nie do końca prawidłowa. Nie usuwajcie configu, folderu upload i... pliku .htaccess. Mam nadzieję, że pozostałe pliki ze starego forum nie będą już potrzebne do prawidłowego działania 4.1.7.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno zauważyłem przy okazji wyczyszczenia ftp przed aktualizacją - zniknęły emotikony. W jaki sposób najłatwiej je teraz odzyskać?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sprawdź dokąd kierują puste miejsca i z kopi zapasowej wrzuć je we wskazane miejsce na nowym FTP. Najprościej chyba tak.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem backup wersji 3.4.9 i ponownie zrobiłem aktualizację do 4.1.7, ale tym razem bez usuwania starych plików przed aktualizacją.  Support twierdzi, ze:

 

Yes, after the upgrade is complete, you can remove any old IPB3 installation files from your installation directory. Just be sure you make a backup of the files beforehand and double check before you delete anything

 

 

 

Tylko skąd ja mam wiedzieć które pliki są old i niepotrzebne?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracając do tematu... aktualizację miałem rok temu, więc pomyślałem, że może warto w końcu posprzątać.

 

Pobrałem najnowszą paczkę z oprogramowaniem IPS i porównałem to z tym co mam u siebie na serwerze FTP. Mam takie foldery, których nie było w paczce:

 

- cache

- cgi-bin

- converage_local

- fcontent

- hooks

- interface

- ips_kernel

- loviversion

- public

 

Czy to pliki ze starej wersji i mogę je usunąć?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ych, nie pozostaje mi nic innego jak wstawić tutaj pętlę:

 

Cytuj

You could do this in the following manor.

BACKUP ALL FILES (in case of issues)
Delete all files (...)
Please note, ensure that you backup so that if you do find you need something at least you then have it.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
5 godzin temu, necik napisał:

Wracając do tematu... aktualizację miałem rok temu, więc pomyślałem, że może warto w końcu posprzątać.

 

Pobrałem najnowszą paczkę z oprogramowaniem IPS i porównałem to z tym co mam u siebie na serwerze FTP. Mam takie foldery, których nie było w paczce:

 

- cache

- cgi-bin

- converage_local

- fcontent

- hooks

- interface

- ips_kernel

- loviversion

- public

 

Czy to pliki ze starej wersji i mogę je usunąć?

Usuwaj ale zrób kopię.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem z czystej ciekawości.

 

A w folderze cache mam np. plik sql_error_log_02_08_17.cgi z datą 02.08.2017

 


 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Wed, 08 Feb 2017 00:03:49 +0000
 Error: 1146 - Table 'forumpc_new.ibf_cache_store' doesn't exist
 IP Address: 66.249.69.188 - /lofiversion/index.php?t88250.html
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: SELECT * FROM ibf_cache_store WHERE cs_key IN ( 'systemvars','login_methods','vnums','app_cache','navigation_tabs','module_cache','hooks','useragents','useragentgroups','skinsets','outputformats','skin_remap','group_cache','settings','lang_data','banfilters','stats','badwords','bbcode','mediatag','profilefields','rss_output_cache','rss_export','meta_tags','ipseo_acronyms','attachtypes','multimod','moderators','announcements','report_cache','report_plugins','ranks','reputation_levels','chatting','birthdays','calendar_events','calendars','support_staff','support_departments','support_statuses','donation_goals','blog_stats','blogmods','idm_cats','idm_mods' )
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/sources/base/ipsRegistry.php                                       | [ips_CacheRegistry]._loadCaches                                               | 3049              |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/sources/base/ipsRegistry.php                                       | [ips_CacheRegistry].init                                                      | 2843              |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/sources/base/ipsRegistry.php                                       | [ips_CacheRegistry].instance                                                  | 580               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Wed, 08 Feb 2017 01:51:47 +0000
 Error: 1146 - Table 'forumpc_new.ibf_cache_store' doesn't exist
 IP Address: 66.249.69.188 - /lofiversion/index.php?t55888.html
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: SELECT * FROM ibf_cache_store WHERE cs_key IN ( 'systemvars','login_methods','vnums','app_cache','navigation_tabs','module_cache','hooks','useragents','useragentgroups','skinsets','outputformats','skin_remap','group_cache','settings','lang_data','banfilters','stats','badwords','bbcode','mediatag','profilefields','rss_output_cache','rss_export','meta_tags','ipseo_acronyms','attachtypes','multimod','moderators','announcements','report_cache','report_plugins','ranks','reputation_levels','chatting','birthdays','calendar_events','calendars','support_staff','support_departments','support_statuses','donation_goals','blog_stats','blogmods','idm_cats','idm_mods' )
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/sources/base/ipsRegistry.php                                       | [ips_CacheRegistry]._loadCaches                                               | 3049              |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/sources/base/ipsRegistry.php                                       | [ips_CacheRegistry].init                                                      | 2843              |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/sources/base/ipsRegistry.php                                       | [ips_CacheRegistry].instance                                                  | 580               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

 

Edytowane przez necik

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.