Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Downlad Clean wersji IP board 4


nolimits

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Już piszę w czym rzecz. Od kiedy nie można ściągnac żadnej wersji IP board mając licencje nie przedłużoną ? przecież to jest absurd że jescze kilka miesięcy temu pobrałem sobie wersje 4 a teraz nic nie mogę pobrać ?

 

Smiech na sali.. Macie tu jakąś czystą instalkę czy coś ? I tak btw czy w takim przypadku stanę się piratem ? Jeśli tak to proszę o zwrot 200 Dolców od IPS-a.. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz w tym problem że na to się nie godziłem. Kupując licencję perpetual licence również godziłem się na to że z dnia na dzień mi ją zmienią i nie będzie już perpetual  ?

 

W takim razie gdzie był taki zapis w regulaminie w momencie nabywania licencji ? Podasz mi proszę ? Co ręce opadają ? Albo się ma przejrzyste zasady albo nie. I nie ważne czy chodzi o 5 zł 150 zł czy 15 tyś .

Edytowane przez nolimits
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2018 o 08:18, nolimits napisał:

No widzisz w tym problem że na to się nie godziłem. Kupując licencję perpetual licence również godziłem się na to że z dnia na dzień mi ją zmienią i nie będzie już perpetual  ?

 

Nikt Ci niczego nie zmienił. Zanim zaczniesz toczyć pianę i ciskać bluzgami, zapoznaj się z definicją. Definicję perpetual licence można znaleźć w internecie, chociażby tutaj:

 

http://whatis.techtarget.com/definition/perpetual-software-license

 

Cytat

A perpetual software license is a type of software license that authorizes an individual to use a program indefinitely. Generally, outside of termination, a perpetual software license allows the holder to use a specific version of a given software program continually with payment of a single fee.

Along with a perpetual software license, the vendor typically provides a technical support period of one to three years. During this initial period, the vendor also provides software updates often. However, updates may or may not be provided for free in perpetuity.

With perpetual software licensing, a customer pays an upfront charge for the software license as well as a limited supplemental support period during which additional benefits are included. After the support period ends, the customer has the option of continuing to use the current version of the software without additional support or paying a lower-cost fee to resubscribe for support and upgrades.

 

 

 

I dokładnie tak jest z licencją IPS. Płacisz 200$ czy ile to kosztuje na dany moment i możesz jej używać dożywotnio. Zasady perpetual licence precyzują także, że na początku dostajesz support, download z Client Area i wszystkie inne benefity (antyspam, edytor stylów etc. ) na okres 6 miesięcy. Po tym okresie możesz nadal korzystać z zakupionego oprogramowania dożywotnio. Jeśli jednak chcesz dodatkowe benefity, aktualizacje, antyspam etc. to musisz odnowić dostęp do tych dobrodziejstw płacąc symboliczną opłatę raz na pół roku.

 

Napisane jak wół w ostatnim zdaniu:

 

Cytat

After the support period ends, the customer has the option of continuing to use the current version of the software without additional support or paying a lower-cost fee to resubscribe for support and upgrades.

 

Tutaj mawiamy na to "odnowieniem licencji" lub też "aktywowaniem licencji". Więc nikt Cię nie oszukał i możesz wziąć kilka głębokich oddechów i zastanowić się czy nadal masz ochotę korzystać z tego oprogramowania i odnowić licencję, korzystać z oprogramowania bez odnawiania licencji (co w przypadku ciągle rozwijanej wersji 4.X nie jest dobrym pomysłem ze względu na ilość błędów a w przypadku starszych wersji ze względu na podatność na ataki) lub też skorzystać z darmowego oprogramowania phpbb czy mybb.

 

I jako ciekawostkę dodam na koniec, że dawno dawno temu IPS oferował swoim klientom za większe pieniądze dożywotnią licencję (lifetime licence) która dzisiaj osiąga pokaźne kwoty o ile w ogóle jest spotykana i wówczas licencja nigdy nie przestawała być aktywna. Może Ci się pojęcia pomyliły i zamiast do Budapesztu kupiłeś bilet do Bukaresztu? ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie macie rację. Chyba rzeczywiście źle zrozumiałem tę licencję w takim razie.

 

Ale i tak zapytam dla jasności:

- Czym się różni perpetual licence od zwykłej w takim razie ?

W dniu 5.02.2018 o 15:22, Jurij napisał:

Po tym okresie możesz nadal korzystać z zakupionego oprogramowania dożywotnio

No właśnie w tym rzecz. Nie mam pretensji że nie mogę ściągnąć najnowszej wersji ale chyba tą którą miałem ostatnio aktywną (którą mogłem pobrać) to powinienem mieć w dziale download czyż nie ? Taki to problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, nolimits napisał:

No właśnie w tym rzecz. Nie mam pretensji że nie mogę ściągnąć najnowszej wersji ale chyba tą którą miałem ostatnio aktywną (którą mogłem pobrać) to powinienem mieć w dziale download czyż nie ? Taki to problem ?

 

Nie. I owszem, problem. Pomyśl logicznie, oni nie mogą Ci udostępniać starej wersji oprogramowania. Bo niby z jakiej racji? W IPS 4.X aktualizacje wychodzą codziennie/ co kilka dni / co kilka tygodni. Także paczka z plikami zmienia się na serwerze bardzo często. A Twoja licencja nie umożliwia pobierania aktualizacji, bo nie odnowiłeś subskrypcji. A starej wersji nikt Ci nie udostępni, bo potem ściągniesz starą wersję, ktoś Ci się włamie na forum bo masz dziurawy skrypt bo sobie go nie załatałeś dostępnymi aktualizacjami i co... podasz ich do sądu? A tak, Twoje ryzyko - Twoja wina.

 

36 minut temu, DawPi napisał:

Pisz do ipsu - zobaczymy co napiszą.

 

Jak to co? Żeby odnowił licencję jak chce pobrać aktualizacje, bo oni starych wersji nie udostępniają.

 

Cytat

- Czym się różni perpetual licence od zwykłej w takim razie ?

 

Jak to czym? Są różne rodzaje licencji. Licencji IPS możesz używać dożywotnio po zakupie i jeśli nic nie popsujesz to forum będzie działać zawsze na zainstalowanej wersji. Są też takie, które umożliwiają Ci używanie danego produktu przez krótki okres miesiąca czy roku, a potem żeby dalej korzystać musisz zapłacić. Jak za hosting czy domenę czy wynajem mieszkania. Tutaj nie ma tego problemu. A za bonusy i udogodnienia trzeba płacić, takie życie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.