Skocz do zawartości

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

WSPIERAJ forum :)

Mateusz_K

Konwerter (przeniesienie ze starej wersji do nowej)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję przerzucić z IP Board wersji : 3.3.4 do wersji 4.3.3 takie rzeczy jak posty, użytkownicy, tematy. Czy istnieje jakieś gotowe narzędzie aby to sobie bez problemu przerzucić ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy że wrzucisz pliki najnowszego silnika i rozpoczniesz aktualizacje zgodnie ze wskazówkami pokazanymi na ekranie.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mam zainstalowane pliki nowego silnika. Z tym, że chodzi mi o to, żeby przenieść teraz istniejącą bazę danych np. Postów do bazy danych nowej wersji. Tabela posts w moim przypadku w starej bazie danych ma prawie 2,5 mln rekordów i rozmiar 3GB. W jaki sposób mógłbym przerzucić ta baze do nowej wersji ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co sobie utrudniać życie? Chcesz połączyć dwa fora czy jak? Aktualizacja przez wrzucenie plików do FTP to najlepszy pomysł z małą ilością błędów.

Przerwa techniczna i uruchom aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że po takiej aktualizacji poprzez wrzucenie plików do FTP, wszystkie dane itd zostaną nienaruszone?. Bo posiadam na forum również swoje własne rozwiązania, np. dział Ogłoszenia. Czy te pliki również zostaną nienaruszone? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic z wersji 3.x nie zadziała na 4.x o ile nie jest to wpierane przez producenta lub modder wydał aktualizację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie mogę wykonać takiej aktualizacji poprzez FTPa.. Więc w takim przypadku, jak mogę przenieść bazę danych ze starej wersji do nowej ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytasz? Zawartość będzie na swoim miejscu - to ten sam produkt tego samego producenta więc on nie pozwoli na takie straty. 

A jeśli chodzi Ci o coś innego to sprecyzuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o to, że na tym forum dodawane były ręcznie jakieś podstrony. Jedną z takich podstron są "Sklepy". Po kliknięciu w to, zostajemy przeniesieni pod adres www.adres.pl/sklepy.html  ,gdzie znajduje się lista wszystkich dostępnych sklepów. Więc jeśli puszczę aktualizację do nowej wersji, to ta podstrona nie będzie działać już na nowej wersji. I tutaj jest moje pytanie, w jaki sposób mogę sobie poprzenosić takie podstrony do nowej wersji ?.  Głównie chodzi mi o przeniesienie bazy danych.

Edytowane przez Mateusz_K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak ta podstrona jest napisana? Jest połączona z silnikiem IPB? Pokaż link chociaż jak to działa itp.

Opisujesz wszystko, tylko nie to co najważniejsze.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawartość Pages generalnie się nie powinna wysypać - przecież to oficjalna aplikacja IPSu. Wygląd się wysypie na pewno.

Na Twoim miejscu bym zrobił testową aktualizację i sprawdził to sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki, że dopiero teraz odpisuje, ale miałem małą przerwę. Ok, spróbuję zrobić testową aktualizację na kopii aktualnego forum. Lecz mam jeszcze parę pytań. Jakie kroki muszę poczynić aby to zrobić? Zrobić sobie kopię zapasową całego forum, wgrać ją na serwer przez FTP a następnie zrobić jeszcze kopie bazy danych starej wersji?. I jak już będę miał starą wersje na serwerze, to wtedy nadpisać ją plikami aktualnej wersji?.  Przepraszam, że zadaje tyle pytań (być może banalnych, ale jestem nowy w IPS i dopiero poznaję jego strukturę itp). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób kopię plików i bazy. Wrzuć w inne miejsce, tam uruchom forum w w obecnej wersji (3.x). Jak będzie działać poprawnie to wtedy wrzuć pliki IPS4 na to forum i odpal admin/upgrade/. Zastosuj klucz licencji z dopiskiem -TESTINSTALL.

Poradnik: https://invisioncommunity.com/4guides/welcome/install-and-upgrade-r259/#manualupgrade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi