Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Baza Danych z Nulleda na licencje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Orientuje się ktoś jak mogę przenieść swoje forum które było na nulledzie, a teraz ma wykupioną licencje? 

Wiem że trzeba podmienić pliki, zrobiłem to, ale gdy wchodzę w admin/upgrade, to przy sprawdzaniu wykrywa mi te wszystkie aplikacje z nulleda, jest jakiś sposób żeby je usunąć, żeby ich nie wykrywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aXen napisał:

Nadpisz czyste pliki z ipsu. Potem wpisz licencję. I to wszystko.

Aplikacje możesz usunąć z folderu applications.

 

 

 

Po zrobieniu tego, styl pokazuje błędy, a po wejściu do ACP, jest tylko i wyłącznie napis -

"[[Template core/admin/system/login is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]"

 

Da się jakoś ustawić domyślny styl, poprzez samą bazę danych? - Bo raczej inaczej się tego nie da zrobić.

 

---------

EDIT:

 

Po zmianie stylu, na stronie głównej, pokazuję takie błędy, nawet w stylu domyślnym:

SELECT * FROM core_profile_steps ORDER BY step_position ASC
IPS\Db\Exception: Unknown column 'step_position' in 'order clause' (1054)
#0 /public_html/system/Db/Select.php(378): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\Member\\_P...', Array, true)
#1 /public_html/system/Db/Select.php(276): IPS\Db\_Select->runQuery()
#2 /public_html/system/Member/ProfileStep.php(127): IPS\Db\_Select->setKeyField('step_id')
#3 /public_html/system/Member/ProfileStep.php(286): IPS\Member\_ProfileStep::getStore()
#4 /public_html/system/Member/Member.php(4728): IPS\Member\_ProfileStep::loadAll()
#5 /public_html/system/Dispatcher/Front.php(198): IPS\_Member->profileCompletion()
#6 /public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(103): IPS\Dispatcher\_Front->init()
#7 /public_html/index.php(13): IPS\_Dispatcher::i()
#8 {main}

No i gdy ktoś jest niezalogowany, to widzi działy, tematy, itd, ale gdy jest zalogowany, to widać nagłówek, stopkę i ten komunikat.

Edytowane przez AdDiXx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak koń pod górę. Ja bym to zrobił tak: 

 

1. Robisz sobie kopię zapasową nielegalnego działającego forum (plików i bazy sql).

2. Uruchom nielegalne forum na localhoście, wejdź do ACP, usuń zbędne nielegalne aplikacje i modyfikacje. Tutaj też przywracasz styl na domyślny od IPS kasując nielegalny lub niekompatybilny styl.

3  Również na localhoście albo:

a) jeśli forum jest na najnowszej wersji - nadpisujesz pliki najnowszą wersją z client area),

b) jeśli forum jest na starszej wersji - nadpisujesz pliki najnowszą wersją z client area i dokonujesz aktualizacji forum.

 

4. Potem zachowujesz się jak po ataku na forum, czyli:

a) sprawdzasz wszystkie pliki z działającej kopii forum i np. za pomocą winmerge porównujesz co się różni z oryginałem (oryginalnymi plikami od IPS),

b) upewniasz się, że w plikach forum nie ma złośliwego kodu, backdoorów, niechcianych plików,

c) zmieniasz hasła dostępu do ACP, bazy sql, kont administratorów,

d) ustawiasz dodatkowe hasło do ACP

 

5. Tak działające i zabezpieczone forum wrzucasz na serwer i testujesz czy wszystko gra.

 

Poza tym tytuł tematu jest idiotyczny, bo sama baza danych nie wystarczy. Musisz mieć pliki forum, żeby poprawnie uruchomić / zalegalizować tudzież zaktualizować nielegalne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.