Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Rejestracja użytkowników bez nazwy


DejaVu24

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się spotkał z czymś takim jak na screenie.

1372281397_Screenshot_2019-01-17Uytkownicy(2).thumb.png.ed07fa2ba60016e044e807efee3f249d.png

Ogólnie mam mnóstwo takich kont. Niektóre jak widać z automatu są kasowane, a niektóre zostają. W widoku konta w PA widzę, że niby logowanie przez FB lub Google i jest krótkie info "Wymagana jest ponowna autoryzacja ", w spamie widzę te adresy email, z błędami logowań 1, ale to większość jak chyba nie wszystkich tam wywala ludzi nawet ci co normalnie się logują w sensie do tego spamu. Każde takie konto nie ma aktywności, tylko np: rejestracja 1godz temu i ostanie logowanie 1godz.

Większość rejestruje się normalnie i nikt nic nie piszę że są problemy czy coś. Sam kiedyś testowałem i chyba nie szło nic nie wpisać w nazwie aby można było ukończyć rejestrację, ponieważ mam ustawione, że wybiera się swoją nową nazwę, nie automatycznie nazwy z FB czy Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Jak u mnie się ktoś rejestruje za pomocą Facebooka to niektórzy użytkownicy nie mają żadnej nazwy i gdyby nie ikona osoby nowozarejestrowanej to nawet by nie było widać że ktoś taki jest. Tyle że u mnie nie usuwa tych kont. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie to chyba przez logowanie googla taki wałek, pisałem do nich, odpisali, że gdy użytkownik kliknie, aby zalogować się za pomocą loginu google, prosi o podanie nazwy wyświetlanej. Będzie on widoczny w stanie, Bez Nazwy, dopóki nie doda nazwy wyświetlania. Jeśli nie wpisze po 24 godzinach, konto zostanie usunięte.

Pisałem, że ok spoko, tylko że nie usuwa wszystkich kont, a to że idzie licznik od 60 minut a nie od 24h to też olać.

Czyli to tak na moje oko, ktoś sobie klika że chce się lognąć, ale rezygnuje przy kroku z wpisaniem nicku, w systemie juz konto zsynchronizowało i tylko czeka na nazwę. Głupie to trochę, bo od początku mam takich kont ponad 120... Na razie nic nie usuwane/.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB i Google zabrały niektóre uprawnienia do kont userów więc nie pobierają się automatycznie  za pomocą tych metod logowania ich nazwy. Wystarczy w każdej z metod włączyć to :

2019-02-05_105433.thumb.png.fffdd4b76a5225efc439fa735e6d58cf.png

2019-02-05_105452.thumb.png.362d3b152bffbd0b0bd86b3a155da340.png

Działa bez błędów a proces logowania za pomocą konta social nie zostanie zakończony jesli użytkownik nie wprowadzi nazwy wyświetlanej dla swojego konta. Warto to ustawić chociażby ze względu na rodo (dane osobowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien że to nie boty z kontami na fb (tak, są takie) które porzucają proces rejestracji przy tym kroku ? to by wyjaśniało brak wprowadzonej nazwy. Sprawdzałeś jakimś kontem social media weryfikować czy na pewno to pole pojawia się użytkownikowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak pisałem w pierwszym poście mam ustawioną możliwość wyboru nicku, i to od samego początku. I tak przeglądam to od zawsze miałem te puste konta, zakładam, że przy ustawieniu na automatyczne nazwy takie jak profil FB czy Gogle tego nie ma. Czy boty to nie wiem, jak sprawdzam po IP to jakby normalne adresy, wszystkie polskie. A miałem te wejścia spamowe z całego świata i nic z tego złego nie wychodziło.

I właśnie tak jak odpisali to ma sens, tylko że mogliby to jakoś inaczej zrobić, a nie od razu zakładać konto, lub właśnie zmienić ten licznik na 24h do usunięcia konta. I poprawić te usuwanie, bo cześć wywala a część nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, housemd napisał:

a jesteś pewien że to nie boty z kontami na fb (tak, są takie) które porzucają proces rejestracji przy tym kroku ? to by wyjaśniało brak wprowadzonej nazwy. Sprawdzałeś jakimś kontem social media weryfikować czy na pewno to pole pojawia się użytkownikowi ?

Tak jestem pewien. Sprawdzałem to. Normalne konta ludzi na FB, żadne boty (tak, wiem, że są takie). Oczywiście testowałem i zrobiłem to po raz kolejny przez FB 

 

51278385_613687342406018_4039395086662893568_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ef009416c38986b647d77c83b122fd65&oe=5CB4EBAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.