Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nowe IPB 4.4


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Również jestem na wersji 4.4 tylko ze względu na gify, SEO, szybkość działania i PHP 7.3. :)

Co do aktualizacji stylu to zamiast czekać możesz sam zaktualizować https://invisioncommunity.com/index.php?app=core&module=system&controller=plugins&do=diff

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na wstępie sorki za odświeżanie starego tematu.

 

Wreszcie udało się zrobić Upgrade z 3.4.3 póki co na forum testowym. Pomimo 6 nieudanych prób z drobną pomocą IPS-u za 7 razem aktualizacje udało się wykonać (choć bez lekkiej modyfikacji kodu w jednym z plików się nie obeszło). Pierwsze wrażenia są pozytywne, czytelny panel administracyjny, szablon w jednym pliku bez tony grafik do wrzucania przez ftp, gify, system ocen i ranking użytkowników. Na największy plus zaliczam jednak kreator strony działający na zasadzie zbliżonej do "drag & drop", co umożliwia w prosty sposób dodawanie w wybranym miejscu dodatkowych paneli.

 

Teraz przyjdzie czas na test aplikacji i szablonów. Co do tych ostatnich odczuwam jednak pewien niesmak. Po teście dwóch darmowych odnoszę wrażenie że wszystko się zlewa w jedną całość. Brak tu odstępów czy belek, które wyraźnie oddzielają kategorie... Choć to sprawa drugorzędna, bo szablony można dostosować pod siebie.

 

Największym atutem jest praca na PHP7.x, ponieważ PHP5 to już przeżytek i głównie ze względu na korzyści jakie ze sobą niesie postanowiłem zrobić update.

 

PS: Wcześniej pracowałem nad przenosinami z IPB na MyBB i pomimo, że wszystko było przygotowane w 90% to ostatnia aktualizacja rozwaliła mi jeden z szablonów, a następnie przy próbie edycji pliku szablonu rozsypała się baza danych... Nawet backup nie pomógł, tak więc zrezygnowałem z darmowych skryptów.

Edytowane przez Gangst3r
Odświeżanie tematu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.