Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z Aplikacją Donations by Devfuse


Mesharsky

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę temat tylko dlatego, że autor aplikacji ma wywalone i nie odpisuje od prawie 2 miesięcy.... a potrzebuję by ta aplikacja działała.

Link do aplikacji: https://invisioncommunity.com/files/file/7615-donations/
Wersja, której używam: Najnowsza.
Opis problemu:

Problem z aplikacją jest taki, że nie aktualizuje mi celu dotacji ani nie tworzy tematu jak ktoś doda dotację.
Jednakże pieniądze na PayPal przychodzą.

Sprawdzałem logi błędów, logi systemowe, nic nie znalazłem.
Najciekawsze jest to, że jak dodam dotację przez panel administratora, to temat się tworzy oraz cel dotacji również się aktualizuje.

Prawie 2 miesiące temu poprosił mnie bym zrobił coś takiego.

 

Can you open applications/donate/modules/front/donate/index.php

Find and remove:

/* Check input is a donation from this app */
if( \IPS\Member::loggedIn()->language()->checkKeyExists( 'forum_donation' ) && $donation['name'] != \IPS\Member::loggedIn()->language()->get( 'forum_donation' ) )
{
$this->_logError( 'donationlog__donation_mismatch', 'donationlog__donation_mismatch_desc', NULL );
}

Zrobiłem to, jednak nic to nie pomogło, w załączniku zamieszczam plik index.php. Który autor aplikacji kazał mi zmodyfikować.

Bardzo proszę o pomoc z tego powodu, że nie piszę aplikacji i wtyczek, by sobie poradzić z tym problemem.

Przydatna informacja może być jeszcze taka, że „chyba”, ale to tylko „chyba” wszystko zaczęło się dziać jak pierwszy cel został osiągnięty, każde nowe utworzone nie reagują jak ktoś da dotację, tylko jak dodam manualnie przez panel administratora.

Pozdrawiam!

index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
31 minut temu, Mesharsky napisał:

Najciekawsze jest to, że jak dodam dotację przez panel administratora, to temat się tworzy oraz cel dotacji również się aktualizuje.

Za mało plików. Jakbyś dał na priv więcej to mogę zerknąć.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Na szybkości pliki wydają się prawidłowe. To musiałbym już testować bezpośrednio na działającej aplikacji, debugować fragment po fragmencie.

Autor aplikacji może to zrobić tylko musisz poczekać. Mogę też ja, ale już to wykracza poza standardy mojej pomocy na forum i polecam zgłosić do mojego centrum supportu na https://support.ipslink.pl.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DawPi napisał:

Na szybkości pliki wydają się prawidłowe. To musiałbym już testować bezpośrednio na działającej aplikacji, debugować fragment po fragmencie.

Autor aplikacji może to zrobić tylko musisz poczekać. Mogę też ja, ale już to wykracza poza standardy mojej pomocy na forum i polecam zgłosić do mojego centrum supportu na https://support.ipslink.pl.

Gotowe, wysłałem zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EDIT

Jednak dalej nie wiem jak rozwiązać ten problem, postawiłem sobie testowego IPS'a na subdomenie.
By przetestować aplikację
https://testips.how2kill.pl/

Strona nie ma licencji z powodu, że była postawiona tylko w celu sprawdzenia.

I aplikacja odziwo działa.

Próbowałem na głównej domenie wyłączyć wszystkie apki i wtyczki, zostawić tą jedną też nic nie pomogło.
Kompletnie odinstalowałem aplikację zainstalowałem na nowo jednak to nic nie pomogło, nawet PHP zmieniłem i zresetowałem ustawienia PHP, przekopiowałem wartości z domyślnej domeny, i też niestety nie działa, cały czas IPN zwraca 403  status na głównej domenie.

Na testowej stronie, zwraca 200, i wszystko tworzy się temat, oraz aktualizuje cel.

Ktoś coś? Jakieś pomysły.

 

Skontaktowałem się z właściciel cpanel bo tam hostuje swoją stronę, jednak żaden firewall nic nie blokuje bo nawet to wyłączyłem, nawet wszystkie mod security rules...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może aplikacje pages, które ingerują w cokolwiek?

Może przywróć styl domyślny i wtedy spróbuj.

 

Co do instalacji testowej: https://invisioncommunity.com/4guides/welcome/install-and-upgrade-r259/

Cytat

Test Install

Your self-hosted license allows you to have one live installation (your actual community) and one test installation. We also allow an unlimited number of installations on "localhost" domains so you can test locally without restriction.

If you are installing on a test install, enter your license key with -TESTINSTALL on the end. If you are installing on localhost (it must be "localhost" specifically, not "127.0.0.1" or any other alias), this will not count towards either of your installations, however, if you are installing on any other domain, it will count as your test installation.

This means that if you already have a test installation at a different URL, you will receive an error message that says "A test installation has already been activated for this license key. Your license key entitles you to one test installation only." There are three ways to overcome this:

1. You can delete your current test installation and reinstall at the same URL. For example, if your Test URL (as shown in the client area) is "example.com/test", you can install at example.com/test (meaning of course you'll have to delete whatever is there first) and you will not get the error message.
 
2. You can install on a localhost installation: localhost installations do not count towards your allowed usages.
 
3. You can reset the licensed URL associated with your license.  The test url is a one time url, so use something you can retain for future testing. To prevent abuse, we only allow this to be done once every 6 months, so do not use this option unless for example, you no longer have access to the domain where your test installation was previously. To do this, click "reset URL" on the same page in the client area.

 

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aXen napisał:

Masz może aplikacje pages, które ingerują w cokolwiek?

Może przywróć styl domyślny i wtedy spróbuj.

 

Co do instalacji testowej: https://invisioncommunity.com/4guides/welcome/install-and-upgrade-r259/

 

Myślę że skorzystam z tego test install.
Co do pages, nie widzę by jakoś ingerowała w aplikację ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pages i Donations raczej się nie "żrą". Dziwna sprawa, wymaga uwagi i skupienia w poszukiwaniu błędu.

Szkoda, że nigdy nie miałem tego "na pokładzie" to byłoby łatwiej coś wymyślić. Autor nadal milczy? Trochę to dziwne i nie podobne do devfuse..

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DawPi napisał:

Pages i Donations raczej się nie "żrą". Dziwna sprawa, wymaga uwagi i skupienia w poszukiwaniu błędu.

Szkoda, że nigdy nie miałem tego "na pokładzie" to byłoby łatwiej coś wymyślić. Autor nadal milczy? Trochę to dziwne i nie podobne do devfuse..

Co do autora odezwał się po 2 miesiącach, wydał 3 nowe wersje, by mi pomóc, jednak dopiero ja sam odnalazłem to, że na nowym forum działa a u mnie na sieci nie działa, uwierz @DawPi z 4 nocki zerwałem do 8 nad ranem by to jakoś debugować i próbować naprawić, jednak bez żadnego skutku.

 

c9329254dbc1739bb13f40d5e0c8c0c8.png

 

Skoro problem może być po stronie IPB to jaki?
Odinstalowałem aplikację, zainstalowałem na nowo, i nie wiem co może być problemem.

Aplikacja skoro działa na testowej stronie to oznacza, że powinna działać wszędzie.

 

PayPal IPN na testowej subdomenie zwraca http response 200, a u mnie na głównej domenie 403

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.