Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nowe pole w widoku forum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam próbuje sobie zrobić rozszerzenie które w widoku forum doda mi nowe pole z edycją poczas zakładania tematu. I tu pojawia się mój problem czy jestem w stanie osiągnąć to za pomocą wigetu, Jak narazie co mam to utworzyłem nowy widget znalazłem tak mi się wydaje bit odpowiedzialny za wyświetlanie listy tematów w danych forum  forum display. I teraz chciałbym dodać tam pole to jak bym mniej więcej rozumiał no chyba. że się mylę to proszę o poprawienie mnie. Przy wybraniu bitu forumdisplay  i dopisaniu się do \IPS\Theme\class_forums_front_forums mam takie coś :

 

https://prnt.sc/sf9svp

 

Próbuje dodać jak widać hooka, który w tym bicie odniesie się do bitu forum i po wybranym div doda tam obrazek. Tak to wygląda w trybie dev :

 

https://prnt.sc/sf9vnc

 

I tu moje pytanie co robię , źle czy hook tego nie da rady ogarnąć tylko aplikacja. Bo po zrobieniu tego powinienem mieć w tym miejscu obrazek ? Czy ja źle czytam doc do ipb ? 

 

https://prnt.sc/sf9wyh

 

 

    0wdfsdfdsfdssdfsdf

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, adrian218 napisał:

Witam próbuje sobie zrobić rozszerzenie które w widoku forum doda mi nowe pole z edycją poczas zakładania tematu.

Co rozumiesz pod hasłem 'nowe pole'?

 

49 minut temu, adrian218 napisał:

Pokaż całość zaczepienia.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiem pod hasłem nowe pole ? Chodzi mi o dodanie obrazka który będę sobie wybierał , podczas dodawania tematu i on mi się tam pokaże. Resztę zaczepienia w sensie. Jak na razie wybrałem sobie selector, pod którym ma dodać obrazek po lewej obok tego. Czyli musze jakoś inaczej się zaczepić żeby tam był obrazek ? hmm muszę widać trochę więcej nad tym posiedzieć i nawet nie wiem czy hook mi pozwoli zrobić to co chce. Bo oprócz tego zostaje, wtedy dodanie pola w widoku tematu , które będzie ostylowane w hooku , i dodane po selectorze, czyli pewnie jeszcze baza danych czli hook nie da rady jak rozumiem ? 

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DawPi napisał:

Kurde, strasznie chaotycznie piszesz - nowe pole, obrazek. Po kolei. :)

Zacznijmy jeszcze raz.

 

Ok to tak, chcę sobie w widoku tematu dodać obrazek który będzie nawiązywał do tematyki tematu. Oczywiście obrazek będzie załączany podczas dodawania nowego tematu w danym dziale. Więc jak narazie , stworzyłem widget, który ma mi dodać obrazek na sztywno obok nazwy tematu. Zrobiłem zaczep do bitu, który odpowiada za wyświetlanie widoku forum. Odniosłem się do selectora, i po nim dodałem wyświetlanie obrazka. Według mojej logiki teraz na sztywno powinien pojawić się tam obrazek, no chyba że źle myślę. I moje zagwostki dotyczą też tego czy widget mi to ogarnie. Skoro to ma mieć nowe pole z możliwością dodania obrazka podczas wyboru tematu , to ten obrazek musi się gdzieś zapisywać logiczne. IPS pewnie posiada klasę która to umożliwia. Z tego co widzę baza danych nie będzie potrzebna. Wystarczy dodać obrazek według mnie oczywiście , prz zakładaniu tematu obrazek dostanie id 1 i pewnie , w widoku forum z tematem muszę się odnieść do niego poprzez jego id , i tutaj właśnie wracamy do hooka ale gdy to napisałem chyba sam sobie odpowiedziałem, że do tego będzie mi potrzebna mi aplikacja no chyba że w 4 hooki są tak skonstruowane, że podoła ? 

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie trzeba aplikacji - CHYBA ŻE chcesz wyświetlić pole do wysyłki pliku, więc takie coś potrzebne by spełniało nowe wymagania IPSu.

Także najbezpieczniej właśnie aplikacja.

I potem w aplikacji tworzysz tabelę zawierającą korelację między tematem, a danym załącznikiem - by wiedzieć pod który dana grafika należy.

Potem tworzysz hooka do formularza dodawania nowego tematu i wyświetlasz pole uploadu.

Potem w metodzie zapisywania nowego tematu przechwytujesz dane wysłane i sprawdzasz czy jest ten Twój plik. Zapisujesz do tej swojej tabeli.

Potem w widoku (czy gdzie tam chcesz) sprawdzasz czy dany temat ma załącznik, jeśli tak to go np. selectorem wyświetlasz.

 

A tak naprawdę to po prostu użyj tego moda, jak nie podołasz, robi wszystko (a nawet wiele więcej niż Ci trzeba):

 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.