Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Aktualizacja forum po backupie.


shigs1337

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

ostatnio aktualizowałem forum do 4.5.3, lecz po zaktualizowanie rozsypało mi się całe forum wraz ze stylem, więc postanowiłem wrzucić backup (co było chyba najgłupszym moim pomysłem..), aby forum wstało na nogi..

 

Aktualnie sytuacja wygląda tak, że forum posiada wersje 4.4.2, ale w ACP widnieje, że zainstalowana wersja to 4.5.3 (zapewne przez to, że wrzuciłem tylko backup plików bez bazy danych).

 

Na forum nie pojawia się informacja o aktualizacji forum do 4.5.3, przez /admin/upgrade wyskakuje, że mam aktualną wersję. Zmieniłem w bazie danych wersje forum z 4.5.3 na 4.4.2 wtedy upgrade się odpalił, ale był problem z nieistniejącymi tabelami w bazie danych, bądź było ich zbyt dużo..

 

 

Czy jest jakaś opcja przebudowania bazy danych, aby nie sypała nieistniejącymi tabelami podczas aktualizacji? A może jest jakieś inne rozwiązanie tego bagna, w które sam wszedłem? Czy może muszę czekać do następnej aktualizacji IPS, żeby wszystko zadziałało poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, shigs1337 napisał:

zapewne przez to, że wrzuciłem tylko backup plików bez bazy danych

Na pewno to jest winowajcą, a szczególnie jak wrzucasz pliki z wersji IPS 4.4 na bazę danych IPS 4.5...

 

Po aktualizacji prawie zawsze dodawane są pliki do ftp, a cała baza danych również się zmienia (W szczególności podczas aktualizacji z IPS 4.4 do IPS 4.5).

Instalator ma wrażenie jakbyś cofał aktualizację i dlatego masz komunikat o błędzie. Nie jest on tak zaprojektowany, aby przewidywać takie sytuację bo TAK SIĘ NIE ROBI!

 

Twoją jedyną opcją to przywrócenie kopii zapasowej wraz z bazą danych. Innej możliwości nie ma.

  • Lubię to 1

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wszystko zostało dobrze opisane wyżej a ja tylko to potwierdzam. :)

 

Kopia bazy i plików jest? To nie ma się czym martwić. Gorzej jak nie. Ale to uratowania też. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aXen napisał:

Twoją jedyną opcją to przywrócenie kopii zapasowej wraz z bazą danych.

A jeśli załóżmy nie ma kopii zapasowej bazy danych? To znaczy ta hipotetycznie jest, ale przekładałem naprawę tego z dnia na dzień ciągle wrzucając backupy i ostatnia kopia bazy, która działała jest z 13 września.. Jest jakieś inne rozwiązanie? 

 

8 godzin temu, DawPi napisał:

Gorzej jak nie. Ale to uratowania też. 

Właśnie jakoś wolałbym uniknąć cofnięcia się o miesiąc.

 

 

A czy zainstalowanie czystego IPS 4.5.3, następnie połączenie baz danych dla wspólnych tabel - tj. import rekordów z bazy 4.4.2 do tabel, które istnieją w 4.5.3 dałoby coś? W sensie, czy takie coś ma w ogóle sens od strony technicznej? Ewentualnie przywrócenie struktury bazy danych z ips 4.4.2 z aktualnymi rekordami. Bo w sumie jeśli w bazie mam tabele, które są wyłącznie 4.5.3, a strukturę bazy miałbym pod 4.4.2 (wcześniej wrzucając pliki właśnie z tej wersji IPS) to czy te 'puste' tabele by przeszkadzały jeśli podszedłbym znowu do aktualizacji?

 

Napisałem dość chaotycznie, ale raczej zrozumiale. Po prostu już zbyt długo z tym się męczę i mam dosyć..

Edytowane przez shigs1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shigs1337 napisał:

A jeśli załóżmy nie ma kopii zapasowej bazy danych?

To nie ma kopi zapasowej.

 

Godzinę temu, shigs1337 napisał:

A czy zainstalowanie czystego IPS 4.5.3, następnie połączenie baz danych dla wspólnych tabel - tj. import rekordów z bazy 4.4.2 do tabel, które istnieją w 4.5.3 dałoby coś?

Nie, część plików również znajduje się na ftp np. pluginy i aplikacje czy chociażby grafiki.

 

Powinieneś wgrać ostatnią działającą kopię zapasową i nie kombinować.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie znam odpowiedzi na tak zawiły problem na zasadzie " zrób to i to" i będzie OK. To wymaga analizy całego forum - plików, bazy etc. Skin to akurat najmniejszy problem i tym nie ma się co przejmować.

Godzinę temu, shigs1337 napisał:

A czy zainstalowanie czystego IPS 4.5.3, następnie połączenie baz danych dla wspólnych tabel - tj. import rekordów z bazy 4.4.2 do tabel, które istnieją w 4.5.3 dałoby coś? W sensie, czy takie coś ma w ogóle sens od strony technicznej? Ewentualnie przywrócenie struktury bazy danych z ips 4.4.2 z aktualnymi rekordami. Bo w sumie jeśli w bazie mam tabele, które są wyłącznie 4.5.3, a strukturę bazy miałbym pod 4.4.2 (wcześniej wrzucając pliki właśnie z tej wersji IPS) to czy te 'puste' tabele by przeszkadzały jeśli podszedłbym znowu do aktualizacji?

Ty takie coś jesteś w stanie zrobić? Ja bym w życiu takie ulepa nie robił. Czym to może skutkować to nikt nie wie.

 

Próbowałeś zapytać się IPSu ticketem co by z tym można zrobić i co oni sugerują?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
1 minutę temu, aXen napisał:

Powinieneś wgrać ostatnią działającą kopię zapasową i nie kombinować.

To rozwiązanie najprostsze, pewne, ale i jak pisał strata miesiąca. Ja bym rozważył.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem czystego IPS 4.4.2 na localhoscie, przeniosłem całą bazę łącząc ją z aktualnym forum (tj istniejące rekordy - userzy, tematy etc.) i po tym zabiegu wyskoczyła mi opcja aktualizacji do 4.5.3, która już przebiegła normalnie.

 

 

Można zamknąć temat ;-)) Trochę było to czasochłonne, ale zadziałało!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
4 godziny temu, shigs1337 napisał:

łącząc ją z aktualnym forum (tj istniejące rekordy - userzy, tematy etc.) i

Jak to robiłeś?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DawPi odblokował(a) ten temat
  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.