Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zakup IPB co i jak?


Wilhelm1720
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez aXen,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie posta. 
Mam zamiar zakupić licencję IP:Board, ale w żaden sposób nie mam pojęcia jak się za to zabrać, kiedyś za gówniarza bawiłem się IPB co prawda nie licencjonowanym ale lata lecą i chciał bym pobawić się na prawdę w pełni legalnie. 
Dlatego mam kilka pytań:
1. Na jakim POLSKIM serwisie mogę zakupić legalnie licencję IP:Board i czy jest taki.
2. Jaki jest dokładny koszt licencji 
3. Czy po zakupie owej licencji będę musiał płacić jakiś abonament lub będę miał nałożone ograniczenia?
4. W jaki czas od zakupu otrzyma licencję?

5. Co zawiera licencja i czy muszę dokupywać dodatkowe pakiety czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wilhelm1720 napisał:

1. Na jakim POLSKIM serwisie mogę zakupić legalnie licencję IP:Board i czy jest taki.

Żadnym, jedynie to oficjalna strona producenta https://invisioncommunity.com/buy

 

23 minuty temu, Wilhelm1720 napisał:

2. Jaki jest dokładny koszt licencji 

To zależy, $100 za sam silnik + wybrane moduły: https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

 

23 minuty temu, Wilhelm1720 napisał:

3. Czy po zakupie owej licencji będę musiał płacić jakiś abonament lub będę miał nałożone ograniczenia?

Po upływie 6 miesięcy licencja wygasa i tracisz dostęp do aktualizacji, geolokalizacji czy antyspamu. Przedłużanie licencji jest dobrowolne.

 

23 minuty temu, Wilhelm1720 napisał:

4. W jaki czas od zakupu otrzyma licencję?

Płatność akceptują w ciągu 48h roboczych (zazwyczaj robią to w max 24h). 

 

23 minuty temu, Wilhelm1720 napisał:

5. Co zawiera licencja i czy muszę dokupywać dodatkowe pakiety czy coś? 

Patrz odpowiedź na pytanie 2.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aXen napisał:

To zależy, $100 za sam silnik + wybrane moduły: https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

 

Po upływie 6 miesięcy licencja wygasa i tracisz dostęp do aktualizacji, geolokalizacji czy antyspamu. Przedłużanie licencji jest dobrowolne.

 

Nie do końca rozumiem, co do pierwszego te moduły co one dają i zawierają? Tzn jak kupię sam silnik i zainstaluję tam wtyczkę sam na bloga to muszę im odpalić 75$ ekstra? Jak dodam zdjęcia na forum to muszę im odpalić ekstra 100$ czy nie będę mógł wrzucać zdjęć na moje forum i posiadać bloga np? 

 

A co do drugiego rozumiem że po 6 miesiącach mogę legalnie dalej korzystać z silnika bez obaw na sankcje i usunięcie licencji tak tylko nie będę miał dostępu do aktualizacji i dodatkowych treści z ich strony tak? I ile kosztuje odnowienie licencji i na ile? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, Wilhelm1720 napisał:

Nie do końca rozumiem, co do pierwszego te moduły co one dają i zawierają?

To co znaczą. Blogi, galerie, forum etc.

Godzinę temu, Wilhelm1720 napisał:

Tzn jak kupię sam silnik i zainstaluję tam wtyczkę sam na bloga to muszę im odpalić 75$ ekstra?

100$ kosztuje suite core:

Cytat

The core of Invision Community contains the central functionality that powers the product and is therefore required to use the other apps. It provides functionality like member management (registration, profiles etc.), themes, languages, search and much more.

I to jest konieczne, taka jakby baza pod inne apki. Apka blogów kosztuje 75$ i nie płacisz tyle 'ekstra' tylko tyle za tę konkretną aplikację.

Godzinę temu, Wilhelm1720 napisał:

Jak dodam zdjęcia na forum to muszę im odpalić ekstra 100$ czy nie będę mógł wrzucać zdjęć na moje forum i posiadać bloga np?

Zdjęcia możesz wrzucać w tematy. Blog w formie działów na forum też możesz prowadzić bez innych kosztów jak tylko za apkę forum.

Nie rozumiesz widzę podziału. Zobacz:

Godzinę temu, Wilhelm1720 napisał:

A co do drugiego rozumiem że po 6 miesiącach mogę legalnie dalej korzystać z silnika bez obaw na sankcje i usunięcie licencji tak tylko nie będę miał dostępu do aktualizacji i dodatkowych treści z ich strony tak?

Tak.

Godzinę temu, Wilhelm1720 napisał:

I ile kosztuje odnowienie licencji i na ile? 

Podane na tacy:

obraz.png

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
9 godzin temu, aXen napisał:
10 godzin temu, Wilhelm1720 napisał:

1. Na jakim POLSKIM serwisie mogę zakupić legalnie licencję IP:Board i czy jest taki.

Żadnym, jedynie to oficjalna strona producenta https://invisioncommunity.com/buy

https://forum.invisionize.pl/topic/6876-kupujesz-licencję-wesprzyj-polski-support/

;)

 

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując jeśli dobrze zrozumiałem.

Kupuję licencję za 100$ i mogę zawsze mieć dowolną stronę z ich silnikiem na dowolnym IP w liczbie 1 sztuki. Po zakupie mam dostęp do wszystkiego aktualizacji/zawartości i pluginów/wtyczek darmowych z ich strony poza płatnymi z listy aplikacji których nie zakupię tj galeria, blog etc w okresie 6 miesięcy. Po upływie 6 miesięcy mogę za 25$ wykupić dalszą licencje i korzystać w pełni z aktualizacji i pobierania zawartości darmowej z ich strony, jeżeli jednak nie przedłużę licencji to nic się nie stanie i mogę dalej korzystać z silnika poza, aktualizacjami i darmowymi zawartościami ich forum. Po dłuższym okresie braku przedłużenia licencji mogę ją przedłużyć na okres 6 miesięcy płacąc jedynie 25$ bez naliczania opłat za np poprzednie 2 lata braku przedłużenia licencji.  Jeżeli źle coś zrozumiałem proszę mnie poprawić. I jeszcze ostatnie pytanie na koniec, co w przypadku gdy np nie przedłużyłem licencji usunąłem forum i znów chcę założyć nowe, to czy silnik będzie do pobrania z ich strony możliwy? W jakiej wersji on będzie, z dnia kiedy skończyła mi się licencja? Czy może jakoś jeszcze inaczej to wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
21 minut temu, Wilhelm1720 napisał:

Kupuję licencję za 100$ i mogę zawsze mieć dowolną stronę z ich silnikiem na dowolnym IP w liczbie 1 sztuki.

$100 to minimum i płacisz tylko za core. Aby zakupić licencję musisz jeszcze dokupić co najmniej jeden moduł czyli jeżeli chcesz mieć moduł forum to musisz kupić też forum ($100 + $100 = $200).

 

21 minut temu, Wilhelm1720 napisał:

co w przypadku gdy np nie przedłużyłem licencji usunąłem forum i znów chcę założyć nowe, to czy silnik będzie do pobrania z ich strony możliwy?

Jeżeli licencja wygaśnie to tracisz dostęp do wszystkiego co można pobrać łącznie z całą paczką oraz produktami z marketu.

 

21 minut temu, Wilhelm1720 napisał:

W jakiej wersji on będzie, z dnia kiedy skończyła mi się licencja?

Można pobrać tylko najnowszą wersję, jeżeli licencja jest aktywna.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aXen napisał:

$100 to minimum i płacisz tylko za core. Aby zakupić licencję musisz jeszcze dokupić co najmniej jeden moduł czyli jeżeli chcesz mieć moduł forum to musisz kupić też forum ($100 + $100 = $200).

 

Czyli jeśli chce mieć coś na podobiznę formatu tego tutaj forum muszę mieć licencje + forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.