Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kopia bazy danych


slu12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Jeśli zrobisz dziś kopię bazy i plików, a potem wieczorem usuniesz coś z forum i jutro byś chciał przywrócić to możesz to zrobić, ALE cofnie Ci wszystko do momentu z wykonania kopii, więc wszystko dodane na forum po wykonaniu kopii, a przed wykonaniem przywracania zostanie utracone.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DawPi napisał:

Jeśli zrobisz dziś kopię bazy i plików, a potem wieczorem usuniesz coś z forum i jutro byś chciał przywrócić to możesz to zrobić, ALE cofnie Ci wszystko do momentu z wykonania kopii, więc wszystko dodane na forum po wykonaniu kopii, a przed wykonaniem przywracania zostanie utracone.

a jak bym samą bazę danych wykonał dzisiaj kopie, wieczorem coś pousuwał na forum i jutro wgrał bym skopiowaną bazę danych to co by się działo ?, czyli trzeba też kopie plików wykonywać? myślałem że samą baze wystarczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jak nie zrobisz kopii plików to nie masz... kopii plików. :)

 

Godzinę temu, slu12345 napisał:

a jak bym samą bazę danych wykonał dzisiaj kopie, wieczorem coś pousuwał na forum i jutro wgrał bym skopiowaną bazę danych to co by się działo ?

Wtedy miałbyś przywróconą bazę, ale bez plików.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DawPi napisał:

No to co się zapisuje w bazie - posty, tematy, statusy, wiadomości etc.

nie rozumiem jak ten mój backup działa, bo wykonałem przez panel serwera pełny backup, spakowany plik skopiowałem na dysk komputera, usunąłem z serwera backup tak jak zalecają i jak potem wgrać tą kopie ? przez panel da się czy przez FTP się to robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jaki to jest backup? W jakiej formie? Pytasz o bazę czy pliki? Wszystko zależy - niektóre serwery mają możliwość odzyskiwania danych z kopii, na innych znów trzeba ręcznie. Musisz podpytać admina serwera jakie są u nich możliwości.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DawPi napisał:

Jaki to jest backup? W jakiej formie? Pytasz o bazę czy pliki? Wszystko zależy - niektóre serwery mają możliwość odzyskiwania danych z kopii, na innych znów trzeba ręcznie. Musisz podpytać admina serwera jakie są u nich możliwości.

a już chyba czaje, mój serwer VPS robi codziennie backup i ja mogę sobie chyba w panelu przywrócić kopie z dnia poprzedniego nic nie kopiując ?. I mogę też chyba wykonać z panelu serwera  kopie plików i bazy, wtedy to plik zapisuje się na dysku serwera tylko po to abym sobie pobrał ten plik  w razie czego jak by im serwerownia się spaliła ? a nie za każdym razem kiedy chcę przywrócić backup z dnia poprzedniego ?, bo tam pisze nie zapomnij usunąć kopii zapasowej po pobraniu na komputer. 

A taki backup jak chcę cofnąć jakieś zmiany, to tylko klikam przywróć wybrane i nie muszę generować kopi zapasowej ?

 

Nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem...

 

Screeny jak to wygląda 

 

image.png.a2714b8e7bbae326d11679df42d6d5

image.png.01eb89b7644cf49b37cd26a09e60b0

image.png.9c60fe49fb8f78ff1a0db5551dda60

image.png.823705338c8727f88524d350a174f7

 

 

 

Edytowane przez slu12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slu12345 napisał:

a już chyba czaje, mój serwer VPS robi codziennie backup i ja mogę sobie chyba w panelu przywrócić kopie z dnia poprzedniego nic nie kopiując ?

 

Kopia zapasowa wykonywana jest okresowo, przeważnie 3 razy na dzień. Odpisałem ci w temacie Jak przywrócić kopię zapasową w SPanel, że wystarczy zaznaczyć foldery a następnie kliknąć "Przywróć wybrane".

 

Pliki automatycznie zostaną skopiowane. Ty nic nie musisz kopiować... tak samo z bazą danych.

 

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub MyBB do Invision Community albo na odwrót? Napisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.