Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Board i home.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś posiada forum ipboard na home.pl? Zastanawiam się nad przejściem z phpbb na ten skrypt, ale nie wiem jak będzie wyglądało działanie na home. Ma ktoś forum postawione na tym serwerze? Były jakieś problemy czy raczej da się wszystko ogarnąć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

ogólnie rzecz biorąc home nie polecam pod IP.Board. Nie można czasem wgrać nawet spolszczenia przez limit czasu na żądanie do serwera. Plus jest inny path niż to sugeruje IP.Board w ustawieniach, a także trzeba wgrać folder tmp/ z chmodem 777, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie możliwe wgrywanie jakichkolwiek plików na forum.

A tak to serwer, jak każdy inny.

Choć zastanów się nad dHosting.pl. Dla mnie oferta o niebo lepsza.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ogólnie rzecz biorąc home nie polecam pod IP.Board. Nie można czasem wgrać nawet spolszczenia przez limit czasu na żądanie do serwera. Plus jest inny path niż to sugeruje IP.Board w ustawieniach, a także trzeba wgrać folder tmp/ z chmodem 777, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie możliwe wgrywanie jakichkolwiek plików na forum.

A tak to serwer, jak każdy inny.

Choć zastanów się nad dHosting.pl. Dla mnie oferta o niebo lepsza.

Tylko, że istniejące forum jest na subdomenie portalu, który jest również na home.pl. Mam tu kilka stron, nie chcę rezygnować z tego serwera mimo częstych problemów (np z tym tmp). Chciałbym poznać wypowiedzi osób, które przerabiały (przerabiają) ten temat. Może nie taki ten home straszny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mały ruch to jeszcze od biedy pójdzie, jak ruch wzrośnie pogonią cię albo wprost, albo przykręcą ci zasoby tak, że się sam wyniesiesz.

Pisałem już kiedyś dość obszernie o home*pl i nie tylko - tutaj - poczytaj.

Generalnie od tamtego czasu jest jeszcze gorzej. Ciągle trzymam serwer firmowy w home, głownie ze względu na najlepszą jednak pocztę przez www, ale serwer www ledwo zipie (przy śmiesznie małym ruchu) Walczyłem ostatnio tydzień z supportem, bo prosta strona w HTML-u (~50k) ładowała się 15-20 sekund!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Myślisz, że subdomena ma tutaj znaczenie? :P

Te inne strony są dynamiczne czy statyczne? Może mieć to znaczenie w kontekście obciążenia Twojego konta.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeszcze gorsza. :P

Dlaczego chcesz się pchać w takie molochy? :P

Podaliśmy Ci kilka propozycji dobrych, polskich hostów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorsza. :P

Dlaczego chcesz się pchać w takie molochy? :P

Podaliśmy Ci kilka propozycji dobrych, polskich hostów.

Po prostu nie otwieram nowej strony z nowym serwerem tylko zastanawiam się jak tu skorzystać z tego co mam. W tej chwili serwer w home, który posiadam ma limit transferu 1500 gb rocznie. Aktualnie strony na serwerze generują mi około 100 gb miesięcznie czyli wychodzi 1200 gb rocznie. Tak na styk. Nie mam jeszcze doświadczenia z przeciążaniem serwerów, ale czy w ramach tego limitu nie powinno być wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to jak masz na styk, to znaczy, że dość spory ruch, a dojdzie jeszcze obciążenie skryptem forum.

Zrobisz, jak uważasz, ale dla mnie 'czyste' home*pl nie jest atrakcyjne dla IP.Board, a co dopiero z innymi serwisami.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

By porównać trzeba by testować oba na obu skryptach przy identycznym obciążeniu.

Z opinii na forum IPSu wynika, że IP.Board jest szybszy. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Manager

Oczywiście, jednak sam potwierdzam problemy z home*.pl. Nie tak dawno, bo kilka dni temu robiłem aktualizację forum postawione na nim i oczywiście, kiedy normalnie pobranie 120 megowej bazy trwa kilka minut, tak z home trwało to z 20minut, bo musiałem pobierać fragmentami, bo serwer 'padał'.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.