Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Prezydent nie żyje


Gość Dori

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę pojąć jak ludzie lubią poszukiwać sensacji :blink:

O tym co się wydarzyło opowie mi kiedyś wnuk po lekcji historii :D Szkoda czasu na śledzenie tego.

Edytowane przez godfather

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komentach na YT są lepsze teksty :blink:

arko2255 co wy mowicie! na tym filmie wyraznie widac ze cos jest nie tak, nie chodzi o to nawet co tam widać tylko co slychac-dawaj gnata czy tu strzelaj.
Mateusz560 Rosjanie zaplanowli katastrofe i wybili elitę polski w taki sposób żeby wyglądało to na wypadek a zapomnieli o zwykłym gapiu który chodzi i nagrywa przy samym rozbitym samolocie. Dodatkowo jeszcze zabijają jak on nagrywa. I mu pozwolili przerzyć i nawet udostępnić ten film? Troche dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a teraz przejrzyj jeszcze raz zdjęcia i nagrania z katastrofy:

http://www.onet.tv/smolensk-trwa-rekonstrukcja-maszyny,6611480,1,klip.html#

Widzisz, jak wygląda kadłub? Powiedz mi, jakim cudem ktoś mógłby ujść z życiem, skoro największy fragment ma około dwóch metrów długości...

Prędzej bym uwierzył w bombę na pokładzie (która została już wykluczona przez czarne skrzynki) albo w atak UFO (hej! przeciez na nagraniu nie mówią ani po rosyjsku, ani po polsku! jakiś kosmiczny bełkot!) :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że Katyń był jedynie początkiem...

Teraz powstają wielkie teorie spiskowe, strzały rosjan, Rydzyk uważa, że to był zamach itd.

Pójdźmy dalej. Trumna Prezydenta. Przyjechała do Polski. Ile ważył Prezydent? 60 kg? 70 kg? Ile waży trumna? 100 kg? Powiedzmy, że całość (trumna + ciało Prezydenta) to 200 kg.

Niosło ją 8 żołnierzy. LEDWO. W Rosji tylko sześciu, ale jeden prawie się przewrócił. Wnioskuję z tego, że trumna z prezydentem waży MINIMUM 300 do 400 kg.

Wyobraźcie sobie taką sytuację:

To był zamach.

Rosjanie strzelali do Polaków.

W trumnie jest bomba.

Polacy powitali bombę na lotnisku.

Polacy zawieźli bombę do Pałacu Przydenckiego.

Polacy ustawili bomby w centrum Warszawy.

Rosjanie zdetonowali bomby podczas pogrzebu zabijając WSZYSTKICH włodarzy tego świata.

Nierealne? Rosja jest pogrążona w głębokim kryzysie, kto wie co knuje... Najwięcej na tym zyskałaby Rosja, Chiny czy nawet Iran, bo wysyłają marionetki.

Dodatkowy scenariusz:

- niemal cała polska policja w jednym miejscu na cały weekend - wiecie co się może w tym czasie dziać poza Krakowem i Warszawą? Jak ktoś planował skok na bank, to to będzie na pewno jutro...

Zapraszam do dyskusji :blink:

PS. Pomijam fakt, że polskie służby bardzo bagatelizują ryzyko zamachu twierdząc, że na da się go tak szybko przygotować - a co jeśli został przygotowany 3-4 lata temu? Zamachy zawsze są zaskoczeniem, nawet te planowane przez dziesięciolecia.

znalezione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfi, zapomniałeś jednak dodać tytuł znalezione tematu, dzięki któremu wszystko zdaje się być poważniejsze:

kakakakaboom!

:blink:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jakby w tych 96 trumnach były części takiego terminatora i w pewnym momencie scalają się w jednego super-hiper-ultra-megazorda który rozpier*ala wszystko w drobny mak xd

W tę trochę ciężko uwierzyć :blink:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie wiem co myśleć o autorach tych teorii.

Trumna 400kg ? Bomba atomowa w trumnie ? No na pewno tej trumny nikt w Polsce nie otworzył, to pewnie koń trojański jest, 40 uzbrojonych ruskich tam się czai.

Teorie w stylu była katastrofa to koniec z kontrolami i obronnością.

Niemal cała policja w jednym miejscu ? No tak, zapomniałem że mamy max 3tyś policjantów w kraju.

I tak przyleci ufo i wszystko zniszczy. Tą atomówkę w trumnie, cały wawel, ruskich też przy okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma inne tłumaczenie ^^

2 sek: Uspokój się!

18 sek: Patrz mu w oczy.

21 sek: Uspokój się!

25 sek: Już po...

28 sek: Co, staniesz tu i zabijesz (dokładnie nie słychać). Następnie ruskie krzyki. 44sek: biala postac lezy po prawej stronie skrzydla

48 sek: dawaj gnata

54? sek: żyję

57 sek: 1 strzał

107 sek:? 2 strzał

108 sek- 112 śmiech

114 sek- 3 strzał

116 sek- 4 strzał

11s-12s sekunda Widac postac ktora idzie po lewej stronie, ta sama co w26s

26s kolo kola: widac idacego czlowieka w sarek kurtce pewnie gap widac go ulamek sekundy

20/1s SLycha po polsku i zdrowo: Uspokoj Sie Z kabiny pilotow, ktora jest cala

49/50s - i ubijaj siuda! (i zabij tutaj!)

39s-41s - Ktos wychodzi z kabiny pilotow czarna postac.

52s - slychac glos "Boze Moj" mozliwe ze Biskupa Płońskiego glos ksieza jakby po tonacji <-- tutaj chbya

jednak nei slychac tego, ale jak sie przytnie w opodwiednim momencie to tak wychodzi wiec jednak to nie

bardzo =]

52/3s slychac po rosyjsku: zyje,

56/7s pare sekund pozniej strzaly

1:02s/03 Ktos wychodzi z kadluba, albo przechodzi kolo kadluba.

1:06s nasteny strzal,WIDAC ZRODLO STRZALU !!! DYM IDZIE POZIOMO!!! PO WYSTRZALE Miedzy drzewami po lewej

stronei ekranu

1:06 - 1:12s Ktos wyskakuje z Kadluba

1:08/9s Slychac smiechy wojskowych, pare sekund po nastepnym strzale

1:12s slychac jak mowia: Zmiana Planu Ku.rwa

1:13s - 1:16s widać jak ktoś stoi i po strzale jakby pada. Strasznie nie wyraznie ale kamera naszczescie

staje w miejscu (ucieczk akamerzyty ktory na moment przystaje) a postac opada na ziemie. (mozlie ze to

ta ktora wyszlo z kadluba z 1:02s lub 39s.

Tlumaczenie na YT:

303patriot 0:48:00 - dawaj siuda! (biegnij tutaj!)

0:50:00 - i ubijaj siuda! (i zabij tutaj!)

0:53:00 żyje!

0:57:00 - STRZAŁ!

1:06:00 - STRZAŁ!

1:12:00 - zmiana planów kuźwa!

1:13:00 ja naprawdę !

1:16:00 - STRZAŁ!

1:20:00 - otiec uchodi! (ojciec uciekaj!) - to mówi mężczyzna, który nagrywał film do swojego ojca (tego

w niebieskiej kurtce i z torbą)! widać, że autor nagrania jest "w szoku" sytuacją, którą nakręcił

Tlumaczenie z ONET.pl (film zniknal juz z serwisu)

youtube.com/watch?v=-DbLgBifsTU

0:19:00 - postać na wraku samolotu pomiędzy lewym a środkowym kołem

0:22:00 - uspokój się!

0:29:00 - wsiech! (wszystkich!)

0:31:00 - ubijat! (zabijać!)

0:31:00 - 0:44:00 - leżąca postać koło skrzydła, która podnosi ręce do góry w geście poddania się a z

lewej strony głównego drzewa niejasna postać kierująca coś w stronę leżącej postaci z uniesionymi do

góry rękami

0:48:00 - dawaj siuda! (biegnij tutaj!)

0:50:00 - i ubijaj siuda! (i zabij tutaj!)

0:53:00 żyje!

0:57:00 - STRZAŁ!

1:06:00 - STRZAŁ!

1:12:00 - zmiana planów kuźwa! / lub ja wam dam kurva

1:13:00 ja naprawdę !

1:16:00 - STRZAŁ!

1:20:00 - idziemy, towarzyszu, uciekamy

SLowa kamerzysty ostatnie:

"ni ch*ja, sjebie " - pier**le, nie ma ch*ja, nie odejdę "

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=3809100

"Postac przewraca sie tuz po wystrzeleniu, na zdjeciu tego nie widac, ale jakby sie lapala za brzuch i nagle upada na kolana."

Ludzie to jednak mają wyobraźnię. Widać same plamki, beznadziejna jakość nagrania a oni potrafią opowiedzieć historię lepiej niż jakby byli naocznymi świadkami ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrania jedno mogę powiedzieć we własnym imieniu. Czytając już w wielu portalach/serwisach/forach blogach itp. Opinie ludzi ich domysły postanowiłem się dokładniej przypatrzeć, co mi po czyimś opisie co kiedy i jakiej sec. Skoro sam nie zobaczę. Oglądałem kilkukrotnie to nagranie, i tak. Co do postaci gdzieś na początkach nagrania niestety nic takiego nie widziałem. I dla tego nie chcę wymyślać. To mogło być cokolwiek. Jeśli chodzi o postać z uniesionymi ręką (przy skrzydle) to jakość nagrania pozostawia wiele do życzenia. Przy takiej jakości to równie dobrze może być strzęp czegokolwiek. Jednak w tych samych sekundach nagrania trochę wyżej faktycznie widać jakąś postać. Ciężko określić czy ona wydostawała się z pod wraku czy co ale jest tam takowa. Co do strzałów, wiele opinii donosi że to mogła być wybuchająca amunicja z broni funkcjonariuszy BOR. Jednak patrząc na nagranie to raczej mało prawdopodobne z kilku względów. Amunicja potrzebuje sporej temperatury by explodować, co więcej amunicja w jakim kolwiek magazynku broni którą może mieć BOR (w formie oficjalnej "garnitur itp) dość ścisło przylega do siebie co przy ewentualnym wybuchu takiej amunicji pociągnęło by za sobą swego rodzaju reakcje łańcuchową. Oczywiście specjalistą nie jestem, wnioskuję to z informacji i doświadczeń nabytych w wojsku. Ale przypisywanie strzałów do rosyjskiego Makarova (nie wiem czy dobrze napisałem) to już trochę zbyt naciągane. Osobiście strzelałem z wielu rodzai broni i z całą pewnością mogę powiedzieć że na podstawie nagrania takiej jakości nie można z całą pewnością określić typu broni która "mogła by" podkreślam mogła by wystrzelić. Zwłaszcza że nie jest to strzelnica tylko otwarty teren, a w nagraniu słychać nawet podmuch wiatru więc też nadmierna czułość mikrofonu. Co do śmiechów kilkukrotnie słuchałem tej części nagrania i faktycznie jakiś śmiech słychać (możliwe że mogło jednak mi się zdawać) lecz gdy tak usiąść ze słuchawkami i kilkukrotnie posłuchać tego można usłyszeć wyraźnie. Co do "domniemanych" tłumaczeń to niestety nie znam dobrze rosyjskiego a i nagranie po raz kolejny to powiem pozostawia wiele do życzenia.

Powiem szczerze nie czytałem prawie wogule tego topika bo na każdym jest to samo, wypowiadam się gdyż tylko ty liczę na surową ocenę oraz wyważone wypowiedzi.

Są jeszcze inne informacje, z nie do końca potwierdzonych źródeł jak i beż jakiejkolwiek wzmianki w wiodących mass mediach, choć im nigdy nie wierzyłem i nie wieże do końca. Zasadniczo nie ufam za bardzo nikomu kto zarabia więcej ode mnie. Ale można gdzie nie gdzie przeczytać że autor tegoż nagrania został dźgnięty nożem i w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie podobno ponownie go dźgnięto. To tylko takie informacje z niepewnych źródeł. Można się doczytać wielu "niepotwierdzonych oficjalnie" wypowiedzi świadków zajścia jak i rzekomych reporterów którzy wylądowali przed prezydenckim Tupolewem że na lotnisku działy się dziwne rzeczy, jak i dziwne zachowanie maszyny przy lądowaniu i oczywiście mgła. Martwi też sam fakt iż to Rosjanie głównie prowadzą śledztwo i tylko nas informują.

Do tego dochodzi też fakt ciał których nie znaleziono. Nigdy nie byłem świadkiem takiej katastrofy i nie chce być ale uważam że wszelkie badania, czy to DNA czy sekcja (o której nie widziałem wzmianki za bardzo) powinna odbyć się pod okiem Polskich służb jak i lekarzy sądowych. Co do sekcji może tu przesadzam, choć jeśli nawet w niewiarygodnie minimalnym stopniu, jest brane pod uwagę czynnik nazwijmy go "trzeci", jak że uwielbiany aktualnie temat "zamachy" powinna się takowa odbyć. Możecie mnie nazwać zimnym draniem lecz staram się być obiektywny. Martwi mnie również zbyt szybkie wyciąganie wniosków że jakoby to była wina pilota lub usterka maszyny. gdzie dość nie dawno był w przeglądzie czy tam remoncie co więcej w Rosji. Co jak co ale o naszych pilotach można powiedzieć że są orłami. Faktem również jest informacja jakoby spora częśc samolotu była że tak ujmę nadmiernie rozwalona. Chodzi tu o sporą część samolotu która teoretycznie nawet przy takim uderzeniu nie powinna się rozlecieć w drobny mak. To nawiązanie do rzekomych informacji świadków, jakoby słyszeli przytłumiony wybuch dobiegający z samolotu. Jest wiele teorii i domysłów w sieci jak i między rozmowami na ulicach czy w domach które w większości prowadzą do wniosku, iż to był zaplanowany zamach. Sam fakt ciągłych nieścisłości, niedomówień i braku pewnych informacji kieruje ludzi do myślenia o najgorszym. Sam osobiście nie chcę oceniać ostatecznie, ale faktem jest to że trochę za szybko wszystko jest robione. Bez urazy lecz wnioski wybiegają jeszcze przed zbadanie wszystkich aspektów czy możliwości. Samo twierdzenie iż to była awaria maszyny, przed dokonaniem dokładnych oględzin i badań szczątków maszyny jest co najmniej podejrzana.

Jednak w domysłach oraz wyciąganiu wniosków należny zachować umiar, osobiście jestem zaniepokojony tym co czytam. gdyż w każdej plotce jest ziarno prawdy. Staram się podchodzić z dystansem, a;e jest tyle nieścisłości że czarne myśli same do głowy przychodzą.

Jest to wielka tragedia, lecz cała prawda powinna ujrzeć światło dzienne. Niestety my szare ludziki możemy tylko czekać na rozwój wydarzeń i mieć nadzieję że te wszystkie plotki, teorie spiskowe itp. są tylko fanatycznym wymysłem. Nie obrażając nikogo, ale ludzie są podatni na sugestie. Czemu? Prosty przykład, w Ameryce grupka naukowców i psychologów zrobiła pewien eksperyment w niewielkim mieście, w tłumie na głównej ulicy byli ludzie którzy prowadzili zamierzone działanie, mianowicie ulica biegła pod górkę wiec puki na nią nie wejdziesz nie wiesz co jest po drugiej stronie, po minięciu szczytu mieli zawrócić i zacząć biec sporwotem oglądając się co chwila, i tak kilka dziesiąta osób. Zaobserwowano że ludzie z tłumu nie wiedzący o doświadczeniu też zaczynają zawracać mimo iż nie dotarli na wzniesienie. A nawet wręcz biec. I tu odnoszę się do rzekomych tłumaczeń, zaobserwowanych ruchów itp. To może być wszystko, począwszy od pixela, poprzez ruchy odłamków tapicerki z samolotu oraz ewentualnym ludziom którzy mogli tam być wcześniej a skończywszy na (i tu aż mnie wzdrygnęło) szabrownikach czy ewentualnych ofiarach które mogły zostać zastrzelone. oglądając to nagranie każdy powinien się zresetować, nie brać opinii itp pod uwagę i samemu to przeanalizować. Tyle co sam wywnioskowałem już wiecie, i powiem szczerze nie bardzo mi się to podoba.

Ale co będzie to będzie, niestety nie my (puki co ) podejmujemy decyzję.

Pozostaje czekać.

Heart breackers and life takers...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Manager

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/dramatyczne-zeznania-prezesa-pis-ws-katastrofy-pod,1,3688495,wiadomosc.html

Teraz już jestem pewny, że prezes powinien się leczyć i to w trybie natychmiastowym. Brak mi słów, a raczej brak synonimów na słowa, jakie same się cisną na klawiaturę.

Czyżby pora na emigrację? :)

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy... Temat ma kilka miesięcy i służy tylko i wyłącznie do spamu. Powiedz mi jaki ma sens prowadzenia tematu już zamkniętej lecz nie do końca wyjaśnionej sprawy:)? Wątpię, żebyście doszli do tego co tak na prawdę było :) .

Edytowane przez lamusq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.