Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

"Ataki" botów czy czego na forum ?


Gexem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni zauważyłem iż na moim forum pojawiają się no nie wiem jak to nazwać "boty", głównie ruskie adresy IP, ale zdarzają się też z innych krajów typu Szwecja, Niemcy, Brazylia, USA, itd, które "Logują się".

Nie wiem dlaczego, z jakiej paki to się wzięło, jak z tym walczyć, macie jakieś pomysły ?

thumb_pre_1288529678__snap_20101031_134813_001.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Aa widzisz, masz jakiegoś bota zakładającego konta. Jedynie blokując IP można się 'pozbyć' tego problemu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem pewien dość poważny problem z jednym użytkownikiem, narozrabiał i zbanowałem mu konto. A on na to założył kolejne i kolejne, przejrzałem adresy IP i zablokowałem całą rodzinę adresów IP. Problem znikł, ale tylko na kilka dni. Ktoś mądrzejszy mu doradził by zakładał konta poprzez proxy. I wtedy przy sprawdzaniu adresów IP pokazywało mi, że raz jest z Izraela, innym razem Brazylii itd. Na szczęście za każdym razem pisał na forum w "swoim" stylu co pozwoliło go ponownie zidentyfikować. Tym razem napisałem mu ostro, że sprawę daje na Policję itd, od tego momentu mam spokój.

Może Ty też komuś podpadłeś i ten ktoś w ten sposób "docenia Cię"? Musisz pobawić się trochę w dedektywa.

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę, że temat z października, a mnie dopiero teraz się to przytrafiło i to po czym?? Po aktualizacji do najnowszej wersji. Gdy miałem 3.0 nic się nie działo, natomiast po aktualizacji łeb pęka. Rejestrują się jakieś dziwne twory, głównie z rosyjskimi adresami email. Znaleźliście już na to jakieś rozwiązanie Panowie?

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najpierw włącz:

ACP :a: :system: System :a: Ustawienia :a: Ustawienia :a: System :a: Security and Privacy :a: Security [bot/Script Protection] :a: :a: Enable questions and answers?

A potem dodaj kilka pytań:

ACP :a: :system: System :a: Ustawienia :a: :a: Pytania i odpowiedzi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też zauważyłem napływ botów/spamerów. Wiele rejestracji z adresów *@mail.ru, jakieś bezsensowne loginy. Na szczęście użytkownicy nie aktywni. Niestety reCAPTCHA nie wyrabia - a szkoda. Dotąd nie było problemu z tematem.

Skorzystam z sugestii pytań ochronnych:) Dziękuję:)

-=mtbikes.pl - rowery, rower, vortal rowerowy=-

Wszystko o rowerach! Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jeśli mam potwierdzanie maila przez użytkownika i akceptację przez admina to czy powinnam mieć jeszcze i re-captchę i pytanie-odpowiedź? oraz czy obowiązkowe do uzupełnienia 2 pola w profilu też są jakimś zabezpieczeniem?

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam potwierdzanie maila przez użytkownika i akceptację przez admina to czy powinnam mieć jeszcze i re-captchę i pytanie-odpowiedź?

Nie, jeśli potrafisz odróżnić usera od bota :)

oraz czy obowiązkowe do uzupełnienia 2 pola w profilu też są jakimś zabezpieczeniem?

Zależy czy jest ustalona wartość do wpisania, jeśli dowolna to nie, wtedy bot wpisuje co chce a i tak przechodzi dalej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz czy obowiązkowe do uzupełnienia 2 pola w profilu też są jakimś zabezpieczeniem?

Chyba, że masz ustaloną odpowiedź na pytanie NP : Stolica Polski : Albo 4 + 4 : ?

oraz czy obowiązkowe do uzupełnienia 2 pola w profilu też są jakimś zabezpieczeniem?

Zależy czy jest ustalona wartość do wpisania, jeśli dowolna to nie, wtedy bot wpisuje co chce a i tak przechodzi dalej.

Tak tak, nabijamy posty, nabijamy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie rozumiem w czym problem? :> Przecież i tak nie przechodzą rejestracji :]

A z podstaw (chyba) marketingu, czy jak to się tam nazywa, wiem: im potencjalny klient (u nas się to odnosi do userów), musi więcej klikać (dodawanie dodatkowych imo zbednych pól), tym jego chęć zakupu (tutaj rejestracji) z każdym kliknięciem maleje :D

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Po prostu nie rozumiem w czym problem? :> Przecież i tak nie przechodzą rejestracji :]

Przechodzą. Nie przechodzą aktywacji - tzn. nie w takich ilościach.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.