Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[IPS News] IP.Board 3.0.x oraz aplikacje: koniec wsparcia


Rekomendowane odpowiedzi

IP.Board 3.0.x i aplikacje: ogłoszenie o końcu wsparcia

Aby móc skoncentrować się w pełni na rozwoju, wsparciu i usługach związanych z nową wersją 3.1 platformy i stworzyć wspaniałą wersję 3.2 ogłaszamy zakończenie wsparcia(czasami zwanego końcem życia lub EOL) dla następujących wersji oprogramowania IPS(również wcześniejszych):

  • IP.Board 3.0.x
  • IP.Blog 2.1.x
  • IP.Gallery 3.1.x
  • IP.Downloads 2.1.x
  • IP.Content 1.2.x
  • IP.Chat 1.0.x

Wsparcie techniczne, instalacje oraz powiązane usługi dla tych produktów zakończą się z dniem 1 czerwca 2011. Po tej dacie wszystkie odpowiedzi na pytania techniczne zostaną uproszczone do porady dotyczącej instalacji nowszego oprogramowania produktów. Nie będziemy wymuszać aktualizacji, ale też nie będziemy w stanie diagnozować problemów lub odpowiadać na pytania dotyczące starszych wersji. Ponadto, po tej dacie IPS przestanie adresować problemy lub bugi zgłoszone w starszych wersjach.

Oczywiście, jeśli chcesz możesz kontynuować używanie starszych wersji, ale IPS nie będzie zapewniał pomocy po dacie zakończenia wsparcia.

Łatki bezpieczeństwa

W przypadku wykrycia krytycznej luki bezpieczeństwa w tych starszych wersjach, IPS udostępni łatkę na forum ogłoszeń. Będziemy wydawać łatki przez kilka miesięcy po zakończeniu wsparcia w zależności od powagi błędu.

Wsparcie Internet Explorer 7

Następna wersja Internet Explorer, wersja 9, wkrótce będzie wydaniem finalnym, wspieranym przez Microsoft. Po wydaniu finalnej wersji Internet Explorer 9 zaczniemy stopniowe wycofywanie wsparcia dla Internet Explorer 7, które będzie starsze o dwie wersje. To nie będzie gwałtowny koniec wsparcia, ale nasze wycofywanie wsparcia oprzemy o udział w rynku i tempo przyjęcia IE8 / 9 w porównaniu z IE7. Zgłaszane problemy specyficzne dla IE7 będą oceniane indywidualnie dla każdego przypadku oraz, w zależności od stopnia ich wpływu, nadal będziemy je rozwiązywać. Jednak problemy kosmetyczne i drobne braki funkcjonalności specyficzne dla IE7 nie będą rozpatrywane.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ładnie Ładnie. Ciekaw jestem co będzie w wersji 3.2. 

Mam nadzieję, że dowiemy się pierwsi w Polsce. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jestem wyjątkiem, ale ja tylko częściowo cieszę się z nowej wersji, która ma zostać wydana. Coś za często te zmiany, a rezultacie wiele modów do aktualizacji. Już teraz nie mogę się doprosić autorów o nowe wersje, a co dopiero potem. Poza tym, brak wsparcia dla starszych wersji to w pewnym sensie zmuszanie do aktualizacji. Pomimo, że ja aktualizuję do najnowszej, nie podoba mi się się taka taktyka. To moje prywatne zdanie i mam nadzieję, że czasem można ponarzekać :)

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za często te zmiany, a rezultacie wiele modów do aktualizacji.

Jedna wersja na rok za często? Dla Ciebie lepszą taktyką dla firmy byłoby stanie w miejscu? A jeżeli zależy Ci na modach, to dlaczego nie zostaniesz na jednej ze stabilnych wersji (2.3.6 lub 3.0.5)?

IPS odwala kawał dobrej roboty. A i tak zawsze znajdą się użytkownicy, którzy będą narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma licencję to zawsze może skorzystać z oficjalnego wsparcia technicznego i wtedy nie obowiązują go żadne limity.

A kolega przeczytał w ogóle treść niusa?

Po tej dacie wszystkie odpowiedzi na pytania techniczne zostaną uproszczone do porady dotyczącej instalacji nowszego oprogramowania produktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za często te zmiany, a rezultacie wiele modów do aktualizacji.

Jedna wersja na rok za często? Dla Ciebie lepszą taktyką dla firmy byłoby stanie w miejscu? A jeżeli zależy Ci na modach, to dlaczego nie zostaniesz na jednej ze stabilnych wersji (2.3.6 lub 3.0.5)?

IPS odwala kawał dobrej roboty. A i tak zawsze znajdą się użytkownicy, którzy będą narzekać...

Bynajmniej nie uważam, że powinni stać miejscu, tylko że w moim odczuciu za często mają nowe wydania, niekoniecznie dopracowane. Poza tym pozostanie przy starszych wersjach, wcześniej czy później, oznaczałoby koniec wsparcia, więc aby mieć do niego dostęp trzeba aktualizować, co z kolei związane jest działaniem niektórych modów. A co do narzekania, to zgadza się - jeszcze nikt nikomu nigdy nie dogodził :)

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.