Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

CommunitySEO - pierwsze wrażenie


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No wydaje się ok. Może jakieś inne znaki i ich pary są ze sobą w konflikcie? Możesz wkleić całą Twoją listę z tego ustawienia w ACP?

Tylko zastanawiam się właśnie jak mam wkleić całą listę tych ustawień? Zrzut ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - źle to zrozumiałem.

Wcześniej podałem pełną listę znaków z tego pola. Nic innego tam nie ma. Teraz zrobiłem revert i dokleiłem polskie znaki - i jest dokładnie tak samo.

Z dużymi literami też nie ma różnicy. Np: http://forum.prawnikow.pl/KOSZTY_PRZYJE_CIA_SPADKU_t76698.html#entry320104

A co z wirtualnymi katalogami? Obecnie jest na "do not use".

Edytowane przez Advokat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wczytać w opis transkrypcji znaków:

Transliteration

Used to convert one character to another when rewriting (useful for other languages). One entry per line, in format of original-character=new-character

Po cholere w opisie dają original-character zamiast original charakter??? Albo już się czepiam a wina leży jednak gdzieś indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jakim skinem SPIDER? Mowa, że można ustawić skin widoczny dla pająków? Jeśli tak, to wg mnie lepiej ustawić skin XML dla nich.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Autor uznał, że obecny standardowy skin IP.Board jest wystarczająco zoptymalizowany pod kątem SEO.

The IPB3 skin is very semantic and JS is already removed from the skin for the most part already, I didn't feel a need to create and include a spider skin. The default IPB3 skin is already better than the spider skin with CSEO1 if you ask me.

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, celem skina Spider było:

The spider skin strips a lot of excess and unneeded HTML, as well as javascript and slims down the number of images shown. The ultimate goal is to give spiders less "stuff" so they can concentrate better on the content itself.

źródło

oraz

The main benefits come from the fact that (1) all the miscellaneous skin edits for extra features are already done, (2) the skin is much smaller by removing HTML comments, unnecessary HTML, images and javascript, and (3) the HTML is structured a little nicer so bots can pick up the content through semantics.

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może i ja dodam coś od siebie.

CSEO ogólnie jest dobre, nawet jestem z niego zadowolony ale jednak stanowczo za drogie jak na mój gust.

Do podstawowego CSEO wypadało by dokupić Keywords Logger i Tagging Module żeby był ładny komplet.

Minusem jest to że pliki są zakodowane a co za tym idzie nie można wprowadzić własnych poprawek.

Ma problemy z wyszukiwarką (w 2.0.3 poprawili infinite loops).

Pojawiają się czasem na prawdę dziwne błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przejściu na wersję 2.0 statystyki przestały rosnąć chociaż aktywność na forum mam dużo większą. Moim zdaniem nie warto (jeszcze) kupować tej modyfikacji dedykowanej dla IPB 3.0.x. Liczę na poprawę SEO przy kombinacji IPB3.1/CSEO2.1 - ale o tym będę mógł opowiadać za jakieś pół roku :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba doszukałem się pewnego niedociągnięcia.

CSEO przepisuje startowy adres forum na http://....../forums.html

I teraz spróbujcie podejrzeć sobie jak wygląda forum dla robota sieciowego (czy nawet z poziomu narzędzi dla webmastera) jeśli wskażecie standardowy adres forum (bez łamańca forums.html na końcu)?

Korzystałem z podglądu tutaj: http://www.smart-it-consulting.com/internet/google/googlebot-spoofer/index.htm

oraz przez narzędzia wemastera w panelu Googla. W moim przypadku w obu sytuacjach pojawia się błąd. Podgląd robota dla adresu http://forum.prawnikow.pl nie wyświetla strony, a panel Googla zwraca w zasadzie wartość pustą:

HTTP/1.1 301 Moved Permanently

Date: Tue, 09 Feb 2010 13:35:14 GMT

Server: Apache/2.2.9 (Debian) PHP/5.2.6-1+lenny4 with Suhosin-Patch mod_qos/9.4 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g

X-Powered-By: PHP/5.2.6-1+lenny4

Location: http://www.forum.prawnikow.pl/forums.html

Content-Length: 0

Keep-Alive: timeout=1, max=300

Connection: Keep-Alive

Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2

Oczywiście przy wskazaniu pełnego adresu z forums.html wszystko jest prawidłowo.

Zerknicje jak możecie jak jest u was?

Ewentualnie ktoś ma pomysł jakby to poprawić?

Robot G śmiga co prawda po stronie, ale zapewne ma to jakieś znaczenie dla pozycjonowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Manager

Niech za odpowiedź posłuży Ci ruch autora CSEO, który zrezygnował z prowadzenia tego projektu ze względu, jak to określił - wystarczające możliwości SEO wbudowane w skrypt.

Nieoficjalnie zwinął interes, bo za dużo miał problemów w ticketach i zamiast sobie z tym wszystkim poradzić, to zwinął interes..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.