Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Hosting pod IPB + spory download


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie ma się co kłócić :) Na razie nie mam jeszcze żadnych informacji ze strony administratora serwera, bo nie mam z nim kontaktu. Kolega redakcyjny który się tym zajmuje obiecał, że dowie się tego wszystkiego jak się spotka ze znajomym, który jest administratorem serwera, ale aby to się stało oboje muszą znaleźć czas. Na razie nikt nikogo nie wygania, ale w najbliższym czasie tak czy inaczej będziemy musieli zmienić serwer z powodu rozbudowy downloadu i rozrostu forum :)

Jeśli chodzi o serwer load, to obserwuję tę cyferkę od samego początku. Od lipca - kiedy forum zostało zainstalowane i zaczęło być tworzone - do września, kiedy zostało udostępnione ludziom z zewnątrz, server load wynosił 0,01. Potem z czasem liczba ta wzrosła do 0,07 aż przekroczyła wartość 0,10. Potem długo utrzymywała się w granicach 0-25 aż do 0,45 jeszcze gdzieś w okolicy przełomu marca / kwietnia. Fakt, wzrosła liczba osób przesiadujących na stronie, ilość postów etc. ale nie chce mi się wierzyć, żeby to było powodem wzrostu serwer load do 0,79 w ubiegłym tygodniu do 1,27 w tym. Musieli chyba czymś dociążyć serwer, bo wydaje mi się nieprawdopodobne, aby to była tylko i wyłącznie nasza wina :icon_surprised: Jak dostanę konkretne informacje od administratora serwera to dam znać w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma się co kłócić :)

Daleko do kłótni. Dyskusja jest na poziomie, więc nie ma powodu do obaw :) Z tym co podajesz to Marek z BH ma rację. Te cyfry również nic a nic nie mówią.Zwłaszcza że to co podaje panel z forum nie do końca ma się z tym, co jest rzeczywiście na serwerze (są pewne opóźnienia którego interwału nie odkryłem).

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn szczerze mówiąc Marku, to Twój sposób pisania jest przynajmniej dla mnie trochę drażniący. Ok, wiesz i znasz się lepiej - doradź koledze.. Przekonaj go ew. do swojej oferty (bo jak rozumiem reprezentujesz oficjalnie firmę) i sprawa załatwiona. Czepianie się amatorów takich jak jak niewątpliwie jest proste, ale nic nie wnoszące.

Tak, reprezentuje firme ale zauważ że nigdzie nie podałem naszej oferty, bo skupilem się na tym o czym wy mu piszecie . Oczywiście jak autor będzie chciał skorzystać z naszych usług to jesteśmy otwarci i będziemy szcęśliwi.

I nie czepiam się, tylko chce wyjaśnić że load to jeden z czynników do oceny problemu.

Równie dobrze może być używany cały ram i procesy walczą o dostęp do dyskowych lub sieciowych zasobów wejścia-wyjścia, co przy dużej ilości I/O może powodować ze całośc spowalnia - szczególnie można tego zjawiska doświadczyć, jeśli sie kupiło 1 dedyka a serwis sie rozrasta - najpierw optymalizujemy co się da, a później patrzymy jak to wszystko spowalnia, bo maszynka nie wyrabia.

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cóż, niestety jestem zmuszony odkopać ten temat. Nie będę zakładał nowego, bo są w nim cenne informacje. Minęło ponad pół roku. Mimo wielokrotnych prób ustalenia na jakim serwerze się forum znajduje - nie uzyskałem odpowiedzi. Raz podawane są informacje, że jest to współdzielony, innym razem że VPS. Według najnowszych danych mamy 4GB RAM do dyspozycji i przeciążamy serwer który w sumie ma 8GB RAM i ponad 50 innych serwisów, które rzekomo nie obciążają serwera. Nie wiem co to za serwisy.

 

Przydatne statystyki aktualne:

 

 

Aktualny czas: sty 09 2013 22:12 Ostatnia wizyta: dziś, 07:46 Czas wykonania: 0,4335 Obciążenie: -- Zapytania: 8 zapytań Gzip: GZIP włączone

 

  • Napisanych postów 30447
  • Wszystkich użytkowników 14308
  • Najwięcej aktywnych 462
  • Data założenia forum: 26 Lipiec 2011
  • Forum działa od: 1 rok 5 miesięcy 13 dni 22 godziny
303 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 60 minut)

 

Obciążenie serwera w ACP wskazywało do przedwczoraj 0,51 non stop. Potem ktoś z administracji serwera się zalogował i natychmiast skoczyło na 1,51, żeby ustabilizować się potem na poziomie 1,01. Na forum przebywa przeważnie od 100-350 osób w ciągu godziny. Baza sql jest regularnie odchudzana i optymalizowana. Staram się robić co się da, żeby forum działało przyzwoicie, w zamian dostaję jedynie zdawkowe informacje typu "4GB RAM" , przeciążamy o 150% i tak dalej oraz z każdym dniem podawana jest wyższa kwota należności za hosting, że o oskarżeniach dotyczących rozsyłania spamu (o których pisałem w innym temacie) nie wspomnę. Szczerze mówiąc mam serdecznie dość tej sytuacji. Najśmieszniejsze jest to, że nie znając konfiguracji obecnego serwera nie jestem w stanie oszacować który z oferowanych serwerów na rynku aktualnie będzie dobry. Co byście zrobili w takiej sytuacji?

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ratosluaf

Ja bym jednak pokusił się w tej sytuacji na jakiegoś VPS'a - bezpieczniej, bo na sharedzie mogą cię w sumie bez większego powodu wywalić w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że VPS to ja wiem, tylko jaki? Wpadła mi w oko ta propozycja #4 na promocji: http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2 . Przy opłaceniu za rok z góry wychodzi 672 PLN Brutto. Konfiguracja wydaje się być przyjemna: 

 

 

  • Lokalizacja: Polska (Poznań)
    (ping 91.228.199.111)
  • 100 GB dysku twardego
  • 400 GB transferu miesięcznego
    Bez limitu transferu - port 20 Mbit
  • 1024 MB - gwarantowany RAM
    2048 MB - gwarantowany RAM
  • 1536 MB - maksymalny RAM
    3072 MB - maksymalny RAM
  • Procesor gwarantowany - 2.6 Ghz
    Procesor gwarantowany - 2x2.6 Ghz
  • Dostęp do konta root (ssh)
  • 1 adres IP
  • system operacyjny Linux
  • dowolna konfiguracja serwera VPS
  • Obsługa Primary i Secondary DNS
  • Pełna kopia bezpieczeństwa

 

Tylko czy to utrzyma forum? Wydawało mi się, że 15 K użytkowników, 30 K postów i 100-350 użytkowników online w ciągu godziny to raczej małe forum. W porównaniu do innych z branży it / gsm oczywiście. I tutaj pojawia się kolejna zagwozdka na którą nie umiem odpowiedzieć, że skoro przy obecnych 4GB RAM forum przeciąża serwer to jak ma się utrzymać na 2GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skąd wiesz, jakiej jakości jest ten RAM, jaki jest system, jak zoptymalizowany. To tylko liczby - za nimi też coś stoi. Inaczej wszystko dookoła byłoby identyczne jeśli przedstawiałoby się to w formie identycznie specyfikacji. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij, czy to musi być lokalizacja Polska ?
Ja na Twoim miejscu zainteresował bym się tą ofertą:
https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml
KS R-4G:

( 98,39PLN BRUTTO)

Łącze 100 Mbps

Przepustowość SLA Best Effort*

*Przepustowość gwarantowana to 100Mbps. Po przekroczeniu 5TB transferu na miesiąc przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps.

 

Pamięć operacyjna 4 GB
Przestrzeń dyskowa 2x 500 GB

RAID Soft 0/1

Wydaje mi się że lepiej brać dedyka niż vps'a i taniej wychodzi ;)
Plus do tego dobrego admina do skonfigurowania wszystkiego i będzie hulać.
Jak coś to mogę Ci kogoś polecić.

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być lokalizacja Polska. Zawsze wydawało mi się, że dedykowane serwery są droższe niż VPS. Poza tym mam zamiar skorzystać z promocji opłacenia serwera na cały rok z góry i wtedy mam 50% zniżki. Czyli przy opcji #4 koszt utrzymania serwera na rok wyniesie 670 PLN, natomiast przy opcji najlepszy #1 z 250GB dyskiem - 100 zł drożej. O ile dobrze zinterpretowałem warunki promocji :blink: . Ale opcję #1 traktowałbym jako przyszłościową, gdyby serwer się sprawdził. No niestety nie mam bladego pojęcia na temat serwerów, linuxa ani konfiguracji tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Budyn, tylko że jest jeden mankament -> http://ark.intel.com/products/35641/Intel-Atom-Processor-330-1M-Cache-1_60-GHz-533-MHz-FSB polemizował bym co do wydajności.

 

Generalnie skłaniał bym się ku VPS'owi, może nie odrazu najwyższemu pakietowi, a np temu #3 - zawsze istnieje możliwość upgrade serwera.

 

Możesz się też zainteresować ofertą ViPower która wydaje się być nawet ciekawszą od B-H:

http://vipower.pl/index.php?id=Serwery-VPS-OpenVZ - VPS 3/4

http://vipower.pl/index.php?id=Serwery-VPS-OpenVZ-SSD - czy skłaniając się ku jeszcze większej wydajności VPS'ie z dyskami SSD - VPS 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.