Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Upadek phpBB2 by Przemo jest już bliski...


Mario14125

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager
1. IP.Board - http://www.invisionpower.com/

Pierwsze miejsce nie mógł mieć nikt inny. Najlepszy silnik forumowy na świecie. Najbezpieczniejszy oraz najlepiej napisany. Może i kod jest ciut chaotyczny jednakże wygląd forum, panel administracyjny oraz funkcjonalność nadrabia wszelakie niedociągnięcia z źle poukładanym kodem.

Możesz napisać konkretniej o jaki chaos chodzi?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, po prostu jeśli porównać phpBB2 by Przemo do IP.Board to dzieci mogą nie ogarnąć ponieważ kod jest bardzo chaotycznie osadzony. Bynajmniej ja tak to odbieram bo czasami nie mogę się połapać :P

insp, mój błąd, pisałem na szybko i nie zwracałem na interpunkcję oraz poprawność słów.

01001001 01010000 00101110 01000010 01101111 01100001 01110010 01100100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie znasz znaczenia słowa 'lite'. Użyłeś go i przy XenForo jak i MyBB.

Swoją drogą co ma DDoS do zabezpieczeń forum? Jeśli ktoś się na tym zna to położy nawet wielkie strony, które mają własne serwery.

Napisałeś tam wszystko, co wiedzą ludzie, którzy zajmują się tworzeniem forów internetowych od jakiegoś czasu, wszędzie krytykowany jest phpbb by przemo więc po co dalej drążyć takie tematy? Co to da?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Co znaczy 'bezpieczny' w Twoim rozumieniu? Co to jest w ogóle bezpieczeństwo i jak go definiujesz? Starasz się rozmawiać mądrze, a powielasz jakieś frazesy i nie podajesz konkretnych informacji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nadal przez moduł uploadu da się przepchnąć expliota jak kiedyś xD

Nie ma czegoś takiego jak "bezpieczny skrypt", zbyt wiele czynników trzeba brać pod uwagę żeby powiedzieć że coś jest naprawdę bezpieczne. Przestarzałe funkcje PHP'a, błędy wynikające z niewiedzy / niedociągnięć / niechęci Twórcy, brak zainteresowania ze strony administratorów serwerów www względem aktualizacji modułów serwera www / php itd. Umówmy się, phpbb2 (by przemo) bezpieczny nigdy nie był i w dzisiejszych czasach nie będzie, w mniejszym czy większym stopniu na ataki będzie narażony - choćby ze względu na przestarzały kod, jakby nie patrzeć przemo to fork dzieła z 2008 roku, gdzie i zagrożenia były inne, obecnie co drugi dzieciak ma dostęp do expliotów i innych gówien z których "korzystać" potrafią tylko po to by zaszkodzić innym. System modyfikacji to strzał w kolano, bo defacto ile modyfikacji, tyle potencjalnych NOWYCH dziur w silniku, prawda jest taka że jeśli mowa o bezpieczeństwie, to najbezpieczniejszy jest czysty przemo, wtedy możemy mówić o względnym bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jeśli mowa o bezpieczeństwie, to najbezpieczniejszy jest czysty przemo, wtedy możemy mówić o względnym bezpieczeństwie.

Przemo tylko zmodyfikował, nie napisał od podstaw. Masz na myśli "phpbb2 by przemo" bez żadnych dodatkowych modyfikacji, czy może czyste "phpbb2" po prostu, bez przema? Już mówiłem w tym wątku. Support jest wszystkim. Chęci do pracy. Silnik który jest ciągle rozwijany, wciąż zabezpieczany, to na pewno będzie lepszy. Czy przemo jeszcze się podniesie, nie wiem. Nikomu źle nie życzę. Najpierw musiałby zacząć od solidnego wsparcia, trackera w którym można by publikować błędy które byłyby później rzeczywiście naprawiane. Nie ma wsparcia, nie ma zaufania. To wszystko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są "tak otwarci na zmiany i konstruktywne opinie". Widziałem niedawno taki konstruktywny temat od jakiegoś programisty. Nie miał wtedy jeszcze żadnych odpowiedzi.

Dzisiaj wchodzę - został usunięty.

Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

Czyli sytuacja się powtarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.