Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Shoutbox przestał być darmowy - co sądzicie o tej zmianie?


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak zapewne wielu z Was zauważyło, od niedawna aplikacja Shoutbox przestała być rozwijana (prawdopodobnie z braku czasu) przez jej twórcę - Michaela, a zaczęła być poprawiana przez użytkownika JLogica. Z dniem dzisiejszym stała się rzecz niebywała, darmowa dotąd aplikacja przestała być darmowa. Możemy z marketu pobrać ostatnią wersję darmową 1.3.7, pobrać wersję demo 1.3.8 lub zakupić za 25 dolarów (12,50 w okresie promocyjnym) roczną licencję na Shoutboxa i korzystać z płatnej wersji 1.3.8 http://community.inv...ogica-shoutbox/ bez ograniczeń a także późniejszych aktualizacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby autor tej aplikacji wprowadził opłaty. Tymczasem zrobiła to osoba, która dopiero co przejęła pałeczkę i wydała raptem kilka poprawek. Nowością w wersji 1.3.8 są min. powiadomienia dźwiękowe o nowym wpisie. Co sądzicie o takim postawieniu sprawy przez JLogica? Uważacie, że wprowadzenie opłat za nie całkiem swoją aplikację jest stosowne? Warto zapłacić niemałą kwotę 25$ za nową wersję shoutboxa 1.3.8 (12,50$ w okresie promocyjnym) a potem 12,50 $ za roczną odnowę licencji, czy lepiej pozostać przy darmowej wersji? Zapraszam do dyskusji :)

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupię dopiero wtedy, gdy będę zmuszony, bo się np okaże że po którejś z kolei aktualizacji IP Board ta wersja którą mam (1.3.7) przestanie działać poprawnie a załóżmy obecna wtedy wersja (no który to może być wtedy numerek, np 1.4.5? :D) bedzie działać na IPB po aktualizacji. Wtedy będę zmuszony kupić i to zrobię. Nie wiem jak wiele pracy zostało włożone w rozwój kolejnych wersji. Nie potrafię pisać dodatków, dlatego nie będę oceniał kwestii etycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etyczne czy nie, jak dla mnie temat shoutbox'a został wyczerpany, dodatki typu dźwięk przy wiadomości, sformatowany nick przy wpisie czy tego typu duperele można raz osiągnąć samemu dodając kilka linijek kodu, dwa przez inne hooki. Nieetycznym było by postawienie użytkowników przed faktem dokonanym - usunięcie wersji darmowej i pozostawienie tylko płatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Obecny SB przestanie działać na wersji 3.4, więc niedługo. Wtedy oczywiście ten SB nie zostanie zakupiony i zostaniemy przy IP.Chat - jeśli już mam dać komuś zarobić to niech to będzie uczciwie zarobiona kasa.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gadacie tak że to skandal, że nieuczciwie zarobiona kasa, ale de facto nie wiemy jak cała sprawa ma się naprawdę. Byc może Michael, nie mając czasu na rozwój swoich projektów (SB nie jest jedynym jego produktem który zmienił właściciela), najzwyczajniej w świecie sprzedał SB temu jlogica? W końcu to była jego własność, włożył w to mnóstwo czasu i wiedzy, wiec jeśli sprzedał to miał do tego pełne prawo. Z kolei ten co kupił, ma pełne prawo robić z tym co chce, rynek natomiast zweryfikuje to czy te działania są właściwe.

Ale powtarzam, nie wiem jak wyglądało przejęcie praw własności do SB, więc tylko tak zawracam uwagę na te fakty.

Z dniem dzisiejszym stała się rzecz niebywała, darmowa dotąd aplikacja przestała być darmowa.

Ja pamiętam równie niebywałą akcję gdy IPB 1.3FINALL przeszło na 2.0 :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ale powtarzam, nie wiem jak wyglądało przejęcie praw własności do SB, więc tylko tak zawracam uwagę na te fakty.

Może i chciałeś zabrzmieć trochę 'kontrowersyjnie', ale na boga - czytaj, co piszesz, bo to nielogiczna paplanina.

Dla Twojej informacji - Mike nie sprzedał praw do tej aplikacji. Jak to mógł zrobić, jak nawet on sam jej nie napisał od podstaw, a przejął od innych osób. I uwierz mi, że do tej pory każdy ją rozwijał i wspierał za darmo.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nielogicznego w moich dywagacjach że jeśli sprzedał to miał do tego prawo?? Ja tu widzę tylko brak mojej znajomości faktów, do którego sam się przyznałem.

Teraz gdy mi to wyjaśniłeś, patrze na to wszystko inaczej, i proponuję szklaneczkę melisy bo chyba za bardzo sie gotujesz w sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej informacji - Mike nie sprzedał praw do tej aplikacji. Jak to mógł zrobić, jak nawet on sam jej nie napisał od podstaw, a przejął od innych osób. I uwierz mi, że to tej pory każdy ją rozwijał i wspierał za darmo.

A pamiętasz DawPi kto jest oryginalnym twórcą pierwszego Shoutboxa? Ja śledzę rozwój tej aplikacji od kiedy wyszło IP.Board 3.0 i z tego co pamiętam, zawsze to był Michael... Wydawało mi się, że to on jest autorem tej aplikacji :unsure:

Ja pamiętam równie niebywałą akcję gdy IPB 1.3FINALL przeszło na 2.0 :D :D

No tak, ale nic w tym dziwnego bo IPS tworzył IPB od podstaw. Tymczasem JLogica ledwo co zaczął wydawać aktualizacje i już domaga się 25 $ za licencję + 12,50 za aktualizację... Za powiadomienia dźwiękowe? No bądźmy poważni :rolleyes: To tak jakbym ja zabrał się za aktualizację np. opensource'owego Firefoxa i w wersji 17 wprowadził powiadomienia dźwiękowe o zmianach na odświeżonej karcie i wprowadził licencję za to 25$ na rok :) Albo gdyby The Document Foundation przejmując Open Office zmieniło ikonkę i zażądało za to pieniędzy... No nie będę ukrywał, że nie podoba mi się takie zachowanie i chciałbym poznać kulisy zaistniałej sytuacji.

P.S.

Gdyby ktoś natrafił na informację co na to sam Michael to proszę o linka. Szczerze mówiąc gdyby SB miał być płatny to wolałbym jemu zapłacić za te lata pracy i żeby to on wydawał nadal aktualizacje...

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Teraz gdy mi to wyjaśniłeś, patrze na to wszystko inaczej, i proponuję szklaneczkę melisy bo chyba za bardzo sie gotujesz w sobie :D

Nie oceniaj innych ludzi swoją miarą.

A pamiętasz DawPi kto jest oryginalnym twórcą pierwszego Shoutboxa? Ja śledzę rozwój tej aplikacji od kiedy wyszło IP.Board 3.0 i z tego co pamiętam, zawsze to był Michael... Wydawało mi się, że to on jest autorem tej aplikacji :unsure:

To nie pamiętasz, jak SB rozwijał zespół IPS Developerów (nie mylić z IPSem) na czele z terabyte.

Wspomnę skromnie, że też należałem do tego grona i coś tam namodziłem przy ówczesnym SB. ;)

  • Lubię to 3

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.