Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Cannot redeclare class IPSMember po wgraniu łatki z 6 listopada


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na forum w wersji 3.1 wgrałem łatkę bezpieczeństwa z 6 listopada ( http://forum.invisionize.pl/topic/34816-ips-news-ipboard-33x-32x-oraz-31x-lata-bezpieczenstwa-6-listopad-2012/ ) i teraz pojawia się błąd:

Fatal error: Cannot redeclare class IPSMember in /home/forum/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/base/ipsMember.php on line 33

Od czego warto zacząć naprawę powyższego?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że wgrałeś łatkę pod Twoją wersję forum?

Raczej na pewno wybrałem odpowiednią łatkę, ale dla pewności mogę to jeszcze sprawdzić. Tylko jak to zrobić gdy panel administratora nie działa (wszędzie pojawia się ten sam błąd)?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno wybrałem odpowiednią łatkę, ale dla pewności mogę to jeszcze sprawdzić. Tylko jak to zrobić gdy panel administratora nie działa (wszędzie pojawia się ten sam błąd)?

Po co Ci dostęp do ACP aby wgrać prawidłową łatkę? Po prostu nadpisz ponownie pliki prawidłową łatą przez FTP. No i albo "raczej" albo "na pewno". Sprawdź więc fizycznie plik, tak jak Ci to radzi kolega Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jestem pewny, na forum mam wersję IP.Board v3.1.4 i wgrałem odpowiednią łatkę bezpieczeństwa pobraną z invisionize.pl. Przed chwilą ponownie wgrałem łatkę, tym razem pobraną z invisionpower.com i błąd nie ustąpił.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś usunąć łatę, podmieniając z powrotem na oryginalne pliki? Jeśli nie, spróbuj to zrobić. Gdy forum "wstanie" włącz mu tryb bezpieczny i wtedy spróbuj wgrać łatę. Jeśli się nie posypie, to będziesz już wiedział, że przyczyną jest jedno z rozszerzeń które z tą łatą może nie funkcjonuje. Pamiętaj bowiem że hooki, były pisane wcześniej, pod inną wersję pliku. Spróbuj tych opcji i opisz w tym temacie, jakie sa efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wgrałbym oryginalne pliki, ale nie mam wersji 3.1.4 na dysku. Zastanawiam się czy nie pobrać najnowszej wersji 3.3.3, wgrać na FTP i uruchomić aktualizację. Tylko czy jakąś przeszkodą nie będzie niedziałające obecnie forum?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to zaktualizuj swój profil bo można się pogubić.. Co się tyczy aktualizacji skryptu, to nie wiem czy teraz system zadziała prawidłowo, bo w Twoim ACP nie jest włączony tryb bezpieczny i nie masz ustawień pod aktualizację. Jaki będzie tego efekt, nie wiadomo. Skoro masz opcję by "pobrać najnowszą wersję" którą notabene jest 3.3.4 a nie 3.3.3 to mniemam że masz dostęp do downloadu na IPS. W takim razie w archiwum, pobierz swoją paczkę, która też tam jest dostępna przecież. Nadpisz łatkę oryginalnymi plikami, ustaw ACP pod aktualizację i dopiero wtedy ją przeprowadź zgodnie z zasadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz opcję by "pobrać najnowszą wersję" którą notabene jest 3.3.4 a nie 3.3.3 to mniemam że masz dostęp do downloadu na IPS. W takim razie w archiwum, pobierz swoją paczkę, która też tam jest dostępna przecież.

Czy w archiwum dostępna jest wersja 3.1? Ja niestety widzę tam wersje tylko od 3.2.

Edytowane przez necik

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

(...) to nie wiem czy teraz system zadziała prawidłowo, bo w Twoim ACP nie jest włączony tryb bezpieczny i nie masz ustawień pod aktualizację.

E tam, ja nigdy tego nie robię i jest w porządku. Dziwny obrządek wymyśliłeś. ;)

necik, rób aktualizację do 3.3.4.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dziwny obrządek Dawidzie, ale nie ja go wymyśliłem. Skąd pewność że wszystkie hooki będą współpracować z nową wersją? IPS zalecał przy aktualizacji do 3.3.0 http://community.inv...r-board-to-330/ punkt 3 "Before uploading the new files, turn off or disable any third party apps/hooks.". Kolega chce się przesiąść z 3.1.X od razu na 3.3.X uważam więc że włączenie trybu bezpiecznego jest conajmniej rozsądne zwłaszcza, gdy tych dodatków jest dużo.

Necik, masz rację, nie widzę już w Client Area do pobrania paczki 3.1.X teraz jest od 3.2.0 :(

post-13563-0-69065600-1352281559_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpaliłem aktualizację, ale na punkcie 5 wywaliło komunikat:

Error: ALTER TABLE ibf_content_cache_sigs DROP KEY cache_content_id, ADD PRIMARY KEY (cache_content_id);

Multiple primary key defined

Error: ALTER TABLE ibf_content_cache_posts DROP KEY cache_content_id, ADD PRIMARY KEY (cache_content_id);

Multiple primary key defined

Trochę to dziwne, że w punkcie 4 nie musiałem podawać License Key.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo punkt 4 tego poradnika IPS: http://community.inv...r-board-to-330/

"4. After running the update, check to ensure your default IP.Board skin has the default key set... if you don't see an option for this when editing the skin, it's already set as it should be, if you see "Skin Key" and it's blank, enter "default" and save. Then rebuild your html, css and re-cache your skins".

Aktualizacja i tak się pewnie zakończy sukcesem, ale będą błędy które później wyeliminujesz. Najlepiej jednak jest przed aktualizacją przywrócić domyślny skin IP Board i się do tego poradnika zastosować. Ale już odpaliłeś, więc teraz.... niech leci. Klucza nie musiałeś podawać, bo już go w ACP masz. Nigdy podczas aktualizacji, nie potrzeba go ponownie wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja do najnowszej wersji przebiegła sprawnie. Forum działa, błąd nie występuje. Dziękuję za pomoc.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.