Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ustawienie rang


BoskiHenioII

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest następujące:

Jak ustawić uprawnienia rangi X aby nie mogła ona " twardo usunąć" postów napisanych przez nich samych oraz przez innych użytkowników. W ustawieniach uprawnień jest możliwość ustawienia tylko: Może usuwać własne tematy? TakNie

Twarde usunięcie spowoduje trwałe usunięcie elementów. Zostaną one przeniesione do kosza jeśli jest włączony lub usunięte z bazy danych Super moderator automatycznie posiada to uprawnienie Może 'Miękko usunąć' własne posty TakNie

Miękkie usuwanie ukrywa element. Z tymi uprawnieniami będzie można zobaczyć i przywrócić te elementy Super moderator automatycznie posiada to uprawnienie

Chodzi mi o to aby w przypadku usunięcia tematu przez osobe z tą rangą administrator mógł przywrócić dany wątek.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nie wiemy czym jest dla Ciebie "Ranga X" to jakieś Archiwum X? :D Rangi IP Board nie mają nic wspólnego z uprawnieniami grup. W nowej wersji IP Board którą deklarujesz w profilu że posiadasz, nie ma już takiej opcji jak miękkie i twarde usuwanie tematów w opcjach grup. Wszystko jest miękko usuwane na forum i można to później przywrócić w Panelu Moderatora, zanim nie zostanie wykonane automatyczne zadanie "prune deleted topics" przez system zadań w ACP. Administrator, może przywrócić każdy wątek dopóki zadanie systemowe o którym przed chwilą mówiłem, nie zostanie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ranga X to na moim forum OpiekunSerwera. Wszystko jest dobrze tak jak mowisz ale co z tego że osoba ta miękko może usunac tematy jak pozniej wejdzie w panel moderatora i usunie je calkowicie? Jak temu zapobiec aby uprawnienia tej rangi nie mogly usunac z panelu tych wątków całkowicie?

Edytowane przez BoskiHenioII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie uprawnienia grupy ma opiekun serwera? Jest Super Moderatorem? I po co Ci do przywracania wątku być Administratorem? Każda grupa której określiłeś dostęp do Panelu Moderacyjnego, domyślnie: Super Moderator i Administrator, może w tym Panelu Moderatora przywrócić te tematy, które nie zostały trwale usunięte, lub trwale usunąć te tematy które nie zostały jeszcze usunięte. Zdejmij uprawnienia Super Moderatora tejże grupie OpiekunSerwera, wyłącz tej grupie możliwość usuwania tematów. Nie rozumiem po co masz zachodzić w głowę jak tu przywrócić temat który ktoś usunął, zamiast wyłączyć możliwość usuwania tym grupom, po których masz później to naprawiać. Jesteś Administratorem? Ty rządzisz. Opcje Super Moderacji pozostaw tym, którym ufasz i nie będziesz musiał po nich odszukiwać i przywracać tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest SuperModeratorem, ale gdy zabieram ten przywilej i ustawiam NIE to moje kolejne pytanie jak ustawić moderatorowi żeby nie miał przywilejów Super Moderatora, nie mial panelu moderatora a mógł zamykać/edytować/miekko usuwac/przypinac posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych ustawien gdy tworze nowe uprawnienia.

Moge tylko wybrać czy dana ranga może pisać/odpowiadac/pobierac itd w danym dziale.

Jeżeli blokuje usuwanie twarde to nie ma panelu moderatora, ale nie moze tez zamykac postów itd.

Ludzie mi chodzi po prostu o to aby ranga miała:

RANGA NIE MA PANELU MODERATORA A MOZE WYKONYWAĆ AKCJE TYPU:

Zamknij

Podepnij

Przenieś

Usun ( miekko)

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci tłumaczę co masz zrobić, wchodzisz w AP później fora zaznaczasz fora które chcesz aby dany osobnik/grupa mogła moderować zjeżdżasz na sam dół strony i tam masz dodaj moderatora, po dodaniu moderatora masz do wyboru kilka opcji między innymi czy może twardo usuwać tematy itd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Podepnę się do tematu: stworzyłem nową grupę "Moderator", która jednocześnie nie jest super moderatorem. Dodałem do niej użytkownika i testowo usunąłem jeden temat z forum. Po przejściu do panelu moderatora widzę:

 

q1nY7yx.mc.png

 

Jak usunąć w powyższym opcję "usuń całkowicie"?

 

Gdzie w ACP ustawia się czas po upływie którego usunięty temat zostanie na stałe usunięty z bazy danych?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.