Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Gdzie ustawia się uprawnienia do przyznawania ostrzeżeń, moderacji postów / tematów?


necik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji forum użytkownicy z niektórych grup skarżą się, że nie mogą np. dodawać / usuwać ostrzeżeń lub moderować (np. ukrywać) postów / tematów. Podejrzewam, że przyczyną tego jest brak odpowiednich uprawnień danej grupy, tylko gdzie w ACP mogę je ustawić?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No jak gdzie? Od wielu wersji niezmiennie - w edycji danego forum. Tzn. nie do końca tam - na liście forów masz takie niebieski paletki z tą funkcją. Klikasz i masz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak gdzie? Od wielu wersji niezmiennie - w edycji danego forum. Tzn. nie do końca tam - na liście forów masz takie niebieski paletki z tą funkcją. Klikasz i masz.

Czy chodzi o te http://i.imgur.com/oFKQr.png zielone paletki? Raczej szukałbym takiej opcji edycji uprawnień w menu Uzytkownicy -> Grupy :)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skin zaktualizowany? Może osoba której próbuje nadać ostrzeżenie jest w grupie chronionej przed tym? Sprawdź.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skin zaktualizowany? Może osoba której próbuje nadać ostrzeżenie jest w grupie chronionej przed tym? Sprawdź.

Tak, skin jest zaktualizowany. Moderatorzy próbują przyznać ostrzeżenie zwykłemu użytkownikowi, ale widzą tylko taka możliwość - http://i.imgur.com/pdXZS.jpg

 

A chciałbym aby widzieli to tak - http://i.imgur.com/ThCPo.png (to widzi admin).

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To mów tak, a nie, że nie mogą dawać.

 

W edycji danego powodu ostrzeżenia włącz opcję: Pozwolić moderatorom nadpisać liczbę punktów?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edycji danego powodu ostrzeżenia włącz opcję: Pozwolić moderatorom nadpisać liczbę punktów?

Włączyłem powyższą opcję i osoby z grupy Moderatorzy mogą już przyznawać ostrzeżenia punktowe.

 

Jednak na dostępnej liście powodów nie mają opcji "Inny" bez przypisanej wartości punktowej. Czy można jakoś to zmienić aby ta opcja również była dla nich widoczna?

 

Poza tym nie mogą zmienić kary z "tylko ostrzeżenie słowne" (widocznej na dole http://i.imgur.com/ThCPo.png ).

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

Szukajka ACP:

  • Allow moderators to use "Other" reason
  • Allow moderators to set custom punishment if no Warning Action is set
  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Szukajka ACP:

  • Allow moderators to use "Other" reason
  • Allow moderators to set custom punishment if no Warning Action is set

 

 

Włączyłem "Allow moderators to set custom punishment if no Warning Action is set" dla Moderatorów, ponieważ posiadam tabelę kar na X punktów + X dni ban.

 

Moje pytanie: Jak ustawić aby ranga Moderatora nie mogła zbanować Administratora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz regulamin redakcyjny (choć to powinno być oczywistością), a jeśli któryś próbuje takich zagrywek, to po prostu podziękuj za współpracę. Nie potrzeba do tego żadnych ustawień. 

 

Ja wolę być zawsze zabezpieczony. Jeżeli ktoś mógłby napisać taki hook odpłatnie to byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.