Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: BigDump Timeout


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że już niedługo czeka mnie zabawa z upgradem forum, poprzedzona licznymi testami, postanowiłem się usamodzielnić i wreszcie nauczyć podstaw backupu bazy danych. postępowałem zgodnie z tutorialem napisanym przez DawPi'ego. Zatrzymałem się jednak przy próbie wgrania bazy na serwer. Zgodnie z zaleceniem, użyłem BigDumpa. Po kliknięciu Start zaczyna on ładnie pracować. Jednak jak dochodzi do 23%, nie może się przebić przez magiczną barierę 150 000 lines. Cały progress się zatrzymuje, a po kilku minutach tabelka BigDumpa jest zastępowana białą stroną - timeout. Myślałem, że może tylko przeglądarka przestaje działać, a skrypt dalej pracuje. Ale PhpMyAdmin uparcie pokazuje 150 234 rekordy i nic się nie zmienia. Jest jakiś sposób, żeby pozwolić BigDumpowi dalej działać?

Na stronie producenta znalazłem następującą notkę. Myslicie, że to może być przyczyną mojego problemu?

Note 1: BigDump will fail processing large tables containing extended inserts. An extended insert contains all table entries within one SQL query. BigDump isn't able to split such SQL queries. In most cases BigDump will stop if some query includes to many lines. But if PHP complains that allowed memory size exhausted or MySQL server has gone away your dump probably also contains extended inserts. Please turn off extended inserts when exporting database from phpMyAdmin.
Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest bigdump żeby wrzucić w jednym kawałku tak dużą bazę i ograniczenia nałożone przez phpmyadmin nie mają tutaj nic do rzeczy :)

Może tutaj po prostu serwer jest winowajcą i po jakimś czasie zrywa połączenie? Ja tak miałem na ovh (wiem, wstyd :D ), że przy wrzucaniu plików na serwer co chwilę musiałem ponawiać połączenie.

Miałeś już kiedyś problemy z tym serwerem?

Edytowane przez godfather

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza wgrywana jest na ten sam serwer, z którego została zrzucona, więc limitów nie ma. Po to używam BigDumpa, żeby obejść limity nałożone przez PhpMyAdmina.

Może i obchodzisz ograniczenia PhpMyAdmina, ale BigDump też ma swoje stąd wywala biały ekran.

In most cases BigDump will stop if some query includes to many lines.

Dlatego jeśli masz dużą bazę to musisz ją podzielić na mniejsze kawałki.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś już kiedyś problemy z tym serwerem?

Ja zawsze miałem z nim problemy. Aczkolwiek mam znajomego, który mi bez problemu tworzył kopie baz czy przerzucał je na inne serwery. Niestety, teraz wyjechał na wakacje, a ja uznałem, że czas się nauczyć przynajmniej podstaw.

Dlatego jeśli masz dużą bazę to musisz ją podzielić na mniejsze kawałki.

Jeśli to jedyna opcja, to byłbym wdzięczny za wskazówki jak się do tego zabrać.

Jezeli macie dostep do konsoli serwera to jednak polcam sie zainteresowac mozliwoscia takiego zrzutu i wgrywania bazy.

Ale konsola to chyba tylko w dedyku. Ja mam do dyspozycji jedynie cPanel i PhpMyAdmina :)

@down, spróbuję i dam znać, co z tego wyszło :D

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Widocznie jest limit po stronie serwera SQL na jednorazowe wgranie bazy. Wyeksportuj sobie po połowie tabel do dwóch plików .sql i spróbuj je wtedy wgrać. A najlepiej zrób tak, jak ja - tworzę trzy pliki .sql - jeden tylko z postami, drugi tylko z tematami, a trzeci z całą resztą. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, już widzę w czym problem. ibf_spider_logs zawiera 145 913 rekordów, a ibf_task_logs - 180 577. Spróbuję utworzyć takie kopie, żeby nie przekraczały 150k. Czy mogę wyczyścić również ibf_trackbacks? Wydaje mi się, że jest to lista linkbacków tworzona przez CSEO, ale głowy nie dam...

PS Czyszcząc te tabele odchudziłem bazę o połowę :|

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Walczyłem dzisiaj z tym trochę i doszedłem do wniosku, że chyba sypie się eksport z PhpMyAdmina. Przy wgrywaniu bazy na serwer, Bigdump czasami pokazuje 100%, jednak w PMA brakuje rekordów, a czasami w ogóle się zawiesza po wgraniu niecałych 3000 rekordów. Że problem może być związany z eksportem wnioskuję po wielkości plików. Próbowałem kilka razy zrzucić tabelę z postami na dysk - za każdym razem miałem inny rozmiar:

2im54rr.jpg

Gdzieś robię błąd czy wina leży po stronie providera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przy kiepskich jakościowo serwerach miałem ten sam problem. Robota na godzinę, jaką miałem przy jakimś forum okazywała się parogodzinną męczarnią. Współczuję.

Zrób tak - ja tak wtedy zrobiłem - napisz maila do admina by Ci zrobił poprawny zrzut w postaci pliku .sql i umieścił go na FTP.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Spróbuję jutro dodzwonić się do tego znajomego. Jemu jakoś się udało skopiować bazę. Może przez telefon wytłumaczy mi co i jak.

Co do jakości usług w SH, to niestety zauważyłem. Na szczęście kończy mi się próbny okres rozliczeniowy w lipcu i będę się rozglądał za alternatywą. Tak zachwalałeś dhosting, że przyjrzę im się bliżej :) Nie wiem jeszcze jak z limitami u nich - ale to już założę oddzielny temat w niedalekiej przyszłości (albo poszukam istniejącego :D).

Prosiłbym Cie, żebyś jeszcze nie zamykał wątku. Postaram się opisać jakie kroki kolega przeprowadzał i czy mi się udało je powtórzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.