Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Szukamy pendrive'a - 32-64GB, USB 3.0


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze się to czas teraźniejszy. Teraz coś się pisze. A temat został już dawno temu napisany, więc powinno się użyć formy adekwatnej do czasu przeszłego. W czasie teraźniejszym to sformułowanie ma także zupełnie inne znaczenie np. można go użyć w kontekście:

 

Amfidiusz pisze się na wspólny wypad na piwo. 

 

co wcale nie oznacza, że Amfidiusz aktualnie coś pisze, tylko że Amfidiusz jest zainteresowany wspólnym wyjściem w celu konsumpcji piwa. 

 

@ DawPi: ten kingston jest jeszcze niezły: http://allegro.pl/kingston-pendrive-64gb-usb3-0-ultimate-150-70-mb-s-i2993562025.html ale przegrywa z SanDiskiem pod względem szybkości i ceny, a z Patriotem pod względem solidności, wytrzymałości i niezawodności. Słynne kości pamięci RAM Patriot zawsze stały wyżej w hierarchii niż Kingstony :)

 

O i ten Corsair też wygląda apetycznie: http://allegro.pl/pendrive-corsair-voyager-gt-64gb-usb-3-0-110-m-s-i2970818041.html :) Ciut droższy, ale świetny wygląd, solidny, niezawodny i ma lepsze parametry od SanDiska (odczyt, bo zapis ciut gorszy, ale 5x lepszy od Patriota) :)

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To naturalne, że pendrive odmienia się: "pendrive'a".

 

Ojoj, właśnie zauważyłem, że zaprzeczyłeś sam sobie. Skoro "pisze się" jest niepoprawne, to "odmienia się" również poprawnym być nie może :lol:

Jakbyś to napisał? :D "powinno być odmienione"? :D

 

Tutaj zostało ładnie wytłumaczone dlaczego nie masz racji: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=13292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja zawsze się mylę, celowo i świadomie wprowadzam ludzi w błąd i na niczym się nie znam. Ciekawe co na tę dyskusję powie osobowy, nie określony bliżej zbiorowy sprawca, który zgodnie z pewnym zwyczajem jest zarazem autorem tego tematu pragnącym jedynie kupić pojemnego, szybkiego, nowoczesnego i niezawodnego pendrive'a :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N. Ciekawe co na tę dyskusję powie osobowy, nie określony bliżej zbiorowy sprawca, który zgodnie z pewnym zwyczajem jest zarazem autorem tego tematu pragnącym jedynie kupić pojemnego, szybkiego, nowoczesnego i niezawodnego pendrive'a :rolleyes:

 

Przecież w tym sformułowaniu nie chodzi o to, że DawPi to napisał, tylko że tak się pisze zgodnie z przyjętymi zasadami języka polskiego. Tak się pisało wczoraj, tak się pisze dzisiaj i tak się będzie pisało jutro. Zresztą widzę, że nie umiesz się przyznać do błędu, choć nie masz najmniejszych argumentów, a kontrargumenty aż się przelewają - cóż, w takim razie jest to mój ostatni post dotyczący tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ratosluaf

Słowo pendrive odmienia się, bo gdyby było odmienione, to słowo pendrive w sumie nie miałoby najmniejszego sensu, gdyż nie występowałoby w formie podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przykład z dziś - miałem umówioną naprawę komputera u sąsiadki i co? I nie zdążyłem, bo przegranie paru GB zajęło mi dość dużo czasu, a że robiłem to na styk z terminem wizyty to się spóźniłem, a nie lubię tego robić. Gdybym miał flaszkę z szybszą prędkością zapisu to raz dwa bym to zapisał i udał się raczyć jakimś trunkiem u sąsiadki (z czego i tak finalnie nie skorzystałem). :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz teraz? Model i prędkości zapisu / odczytu? Ja po przejrzeniu tych wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku i porównaniu parametrów mogę powiedzieć, że gdybym dzisiaj miał taki problem jak Ty, to kupiłbym:

 

 

1. Corsair Voyager GT 64GB: http://allegro.pl/corsair-pendrive-flash-voyager-gt-64gb-usb-3-0-i3002160792.html

 

corsairpamiusbvoyagergt.jpg

 

Cena: ok 290 PLN,

 

Pojemność: 64GB,

 

Interface: USB 3.0,

 

Prędkość zapisu: 110 MB/s,

 

Prędkość odczytu: 220 MB/s,

 

2. Patriot Supersonic 64GB: http://allegro.pl/nowy-pendrive-patriot-supersonic-64gb-70-100-mb-s-i3008145474.html

 

Cena: ok 210 PLN,

 

Pojemność: 64GB,

 

Interface: USB 3.0,

 

Prędkość zapisu: 70 MB/s,

 

Prędkość odczytu: 100 MB/s,

 

lub na tym samym miejscu plasuje się

 

2. Corsair Voyager slider: http://allegro.pl/pendrive-corsair-voyager-64gb-usb-3-0-wstrzasoodp-i2970763122.html

 

corsairpamiusbflashvoya.jpg

 

 

Cena: ok 260 PLN,

 

Pojemność: 64GB,

 

Interface: USB 3.0,

 

Prędkość zapisu: 75 MB/s,

 

Prędkość odczytu: 85 MB/s,

 

 

 

 

3. Patriot supersonic XT: http://allegro.pl/pendrive-usb-3-0-patriot-supersonic-xt-64gb-i2996923201.html

 

patriot_supersonic_xt_64gb.jpg

 

Cena: ok 210 PLN,

 

Pojemność: 64GB,

 

Interface: USB 3.0,

 

Prędkość zapisu: 22 MB/s,

 

Prędkość odczytu: 90 MB/s,

 

4. SanDisc Extreme: http://allegro.pl/pendrive-sandisk-extreme-64gb-usb-3-0-190mb-s-i3011265086.html

 

first.jpg

 

Cena: ok 260 PLN,

 

Pojemność: 64GB,

 

Interface: USB 3.0,

 

Prędkość zapisu: 170 MB/s,

 

Prędkość odczytu: 190 MB/s,

 

 

@ Amfidiusz - owszem, przyznałem się.

 

@ DawPi:

 

Przykład z dziś - miałem umówioną naprawę komputera u sąsiadki i co? I
nie zdążyłem, bo przegranie paru GB zajęło mi dość dużo czasu, a że
robiłem to na styk z terminem wizyty to się spóźniłem, a nie lubię tego
robić. Gdybym miał flaszkę z szybszą prędkością zapisu to raz dwa bym to
zapisał i udał się raczyć jakimś trunkiem u sąsiadki (z czego i tak
finalnie nie skorzystałem). :)

 

Jeśli wiedziałeś o tym wcześniej, to trzeba sobie było zapodać niezbędne pliki noc wcześniej podczas robienia kolacji czy coś. Poza tym zawsze dobrze jest mieć w pogotowiu płytkę z systemem, hirens boot cd i zestaw narzędzi, bo gdyby to Twój PC padł, byłby problem i żaden nawet najszybszy pendrive świata by nie pomógł. Moje typy znasz, niczego ciekawszego póki co nie znalazłem. SanDisk - mimo iż najszybszy z całej piątki, to moim skromnym zdaniem wygląda najmniej solidnie. Dla mnie w takich urządzeniach najbardziej liczy się niezawodność, wytrzymałość, trwałość, wygląd i funkcjonalność. Co z tego że SanDisk jest najszybszy, jak po roku - dwóch może się rozlecieć albo zapisane dane przestaną być dostępne... Bardziej sobie cenię corsairy i patrioty niż kości flash SanDiska. Ale jak Ci się tylko podoba, to kupuj. Każda z wyżej wymienionych pamięci gwarantuje zapis kilku gigabajtów (4,5 GB płyty DVD) w czasie około 3 minut lub krótszym. Pora tylko wybrać co Ci się bardziej podoba i kupić :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pod warunkiem, że nie będę kopiować jakichś mniejszych plików oczywiście. :)

 

Dzięki za pomoc - byłem naprawdę pod wrażeniem Twojego zaangażowania w tym temacie. :thumbsup:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Manager

Cały pendrive jest bardzo leciutki i miałem wrażenie, że mi przy silniejszym podmuchu wiatru wyfrunie z dłoni. Jednak klips chodzi fajnie, ma przyjemny i pewny skok. Wątpię by się to wyrobiło, gdyż nie korzystam z niego na co dzień po 10 razy (wtedy też nie zakładam, że coś by się miało stać, ale...).

Szybkość zapisu i odczytu godna podziwu (oczywiście na komputerze z USB 3.0), więc to jest to o co mi chodziło.

I jeszcze jedna rzecz, tylko nie wiem jak się ona ma do rzeczywistości. Sprzedający poinformował mnie w rozmowie face2face, że SanDisk ma takie postępowanie gwarancyjne, że jak się coś spitoli to idę do sklepu gdzie kupiłem pendrive, a sprzedający ma mi dać identyczny od ręki, a ten zajmuje się całą resztą z producentem. Więc pewnie pen idzie albo na przemiał, albo dla sprzedającego, bo wątpię by ktokolwiek bawił się w jego naprawę. Jak jest naprawdę - obym się nie przekonywał. :)

 

Jednym słowem: cena bardzo dobra do możliwości. Polecam.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.