Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Usuniecie "@"


Gość BaQStiC

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami trzeba po tłumaczyć po PKP. 

 

 

1. Zaloguj się do ACP (uprzednio włączywszy komputer i uruchomiwszy przeglądarkę internetową, najlepiej Firefox),

 

2. Najedź myszką lub innym urządzeniem wskazującym na ostatnią główną zakładkę Aplikacje => Shoutbox => Settings (Ustawienia, druga pozycja na liście), Global configuration (pierwsza pozycja na liście) i kliknij.

 

3. W ostatniej linijce masz ustawienie "Allow the @ link? " - ustaw na nie i zapisz.

 

To wszystko. Od tej pory znaczek @ nie będzie się pokazywał przy nicku w shoutboxie :) Naturalnie należy odświeżyć główną stronę forum lub po prostu nacisnąć klawisz F5 aby zobaczyć wprowadzone zmiany :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz naXe, ostatnimi czasy przestałem być pobłażliwy dla osób o wyjątkowo niskim ilorazie inteligencji, które nie są w stanie przeczytać ze zrozumieniem prostego poradnika i wykonać instrukcji punkt po punkcie. Dlatego też nie będzie żadnego fix'a czy update'u dla wyżej zamieszczonej instrukcji, a jeśli ktoś ma nadal problem i np. utknął na cyklicznym restartowaniu komputera bo nie może wykonać punktu pierwszego, to pozostaje jedynie zamieścić ogłoszenie w dziale giełda: http://forum.invisionize.pl/forum/104-kupi%C4%99-zlec%C4%99/ a chętnie pomogę (ja lub ktokolwiek inny) za stosowną gratyfikacją :beach:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... dzieki za nie mile slowa ale mi nie chodzilo o wylaczenie calkiem tej opcji, ale zeby nie bylo tej malpki po nacisnieciu "@" przy nicku w SB.

 

@User name formatting mam wstawione {name}...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to było tak od razu napisać. Nie wiem gdzie się to robi. Nie znam się na budowie aplikacji shoutbox ani na programowaniu php czy js. Ale po przeanalizowaniu plików tejże aplikacji (wersja 1.3.5) natrafiłem chyba na rozwiązanie. Jeśli się mylę, poprawcie mnie.

 

1.Wejdź sobie na ftp do katalogu \upload\public\js i zrób backup pliku shoutbox.js.

2. Edytuj ten plik za pomocą np. notepad++ i znajdź fragment:

 

insertMember: function(e, elem)
	{
		Event.stop(e);
		
		var to_insert = "@" + elem.readAttribute("data-store") + " ";
		
		if ( ipb.shoutbox.global_on )
		{
			ipb.shoutbox.insertAtCursor( to_insert );
		}
		else
		{
			d = ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.getData();
			ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.setData( d + to_insert.replace( ' ', ' ' ) );
			ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.focus();
		}
	},

 

Interesuje Cię linia:

 

var to_insert = "@" + elem.readAttribute("data-store") + " ";

zamień na:

 

var to_insert = " " + elem.readAttribute("data-store") + " ";

zapisz i wyślij na ftp. Nie testowałem czy działa, ale moja intuicja mi podpowiada, że powinno działać. Jeśli nie, pozostanie Ci przekopanie plików aplikacji shoutbox i znalezienie linijki kodu odpowiadającej za tę funkcję. W razie jak coś pójdzie nie tak, zawsze masz kopię pliku shoutbox.js którą należy wgrać na ftp do podanej wyżej lokalizacji :)

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w IPS MP musi być wszystko 'aktualne' ?

 

Ależ skąd. Nikt Ci nie broni używać skryptu IPB 1.3 na komputerze z Windowsem 95, relaksować się przy filmach oglądanych na VHS a na zakupy wybierać się z plikiem stówek z Waryńskim w portfelu. Jednakże IPS MP to najbardziej prestiżowe miejsce na wszelkiego rodzaju aplikacje IPB i twórcom powinno zależeć na tym, aby dostępne w nim były najbardziej aktualne wersje ich produktów. Tak samo jak twórcom aplikacji na Androida powinno zależeć na aktualizowaniu swoich produktów w Google Play :) Widziałem ten link, ale nie chce mi się tam rejestrować, nie mam w tym żadnego interesu i jestem przekonany, że prawidłowe wprowadzenie zmian w pliku shoutbox.js na ftp forum autora tematu będzie skutkowało pożądanymi zmianami w działaniu aplikacji Shoutbox :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bo jednak nie dziala...

Tak wyglada kawalek pliku shoutbox.js

 

insertMember: function(e, elem)
	{
		Event.stop(e);

		var to_insert = " " + elem.readAttribute("data-store") + " ";
		
		if ( ipb.shoutbox.global_on )
		{
			ipb.shoutbox.insertAtCursor( to_insert );
		}
		else
		{
			d = ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.getData();
			ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.setData( d + to_insert.replace( ' ', ' ' ) );
			ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.focus();
		}
	},

 

 

Pliki SB jakie wgralem...

******

 

Odswiezany byl SB i strona...

Edytowane przez Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BaQStiC

Czyszczone bylo wszystko... Na firefox'ie tak samo jest. Tzn teraz przy niektorych normalnie formatuje grupe, ale przy niektorych nic nie pokazuje... zauwazylem to przy dwoch osobach w grupie Moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.