Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ranking użytkowników


Mdx91

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się na ten temat: http://forum.invisionize.pl/topic/677-ranking-uytkownikw/

 

Modyfikacja była propozycją pod "konkretne" forum a nie dla ogółu więc chciałbym zaproponować coś podobnego ale dla wszystkich.

 

Otóż ranking użytkowników który jest obliczany na podstawie np. Ilość postów, liczba tematów, ilość reputacji (otrzymanej) plusowej i minusowej, "punkty ujemne" za ostrzeżenia. Do tego można by bylo dodać dane z innych aplikacji jak np. blogi, ip.download itd. (ale teraz sprawa ima się "czystego" forum bez dodatków)

 

Taki ranking mógłby być na podstawie np. punktów które są naliczane w taki sposób:

Każdy założony temat-5pkt.

Napisany post-1pkt.

Otrzymany reput-2pkt.

Otrzymany minusowy reput- (-2pkt.)

Otrzymane ostrzeżenie- (-5pkt.)

(wartości dałem przykładowe)

 

i po zsumowaniu tych punktów zwróciło by listę najlepszych (pod względem pkt) użytkowników.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej można by też dodać zliczanie punktów "z aplikacji" jak dodanie pliku do downloadu, napisanie posta na blogu, dodanie zdjęcia do galerii czy nawet czas spędzony online itd. itd.

 

 

 

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Taki ranking mógłby być na podstawie np. punktów które są naliczane w taki sposób:

Każdy założony temat-5pkt.

Napisany post-1pkt.

Otrzymany reput-2pkt.

Otrzymany minusowy reput- (-2pkt.)

Otrzymane ostrzeżenie- (-5pkt.)

(wartości dałem przykładowe)

 

i po zsumowaniu tych punktów zwróciło by listę najlepszych (pod względem pkt) użytkowników.

 

Dla mnie jako matematyka przypomina mi to średnią ważona - http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arednia_wa%C5%BCona

Pomysł z modyfikacją jest całkiem niezły, bo w ocenie użytkownika jest brane pod uwagę kilka/ kilkanaście kryteriów, stąd jego końcowa ocena jest bardziej wiarygodna i reprezentatywna. Takie coś może być bardzo przydatne w dobrze nowych moderatorów itp - jako narzędzie w ACP

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.