Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przenoszenie danych z Nulleda na Legalny skrypt


Ciarkazz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Jurij,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od wczoraj jestem szczęśliwym ( z pustym porfelem lecz czystym sumieniem) posiadaczem licencji do Invision Power Board 3.4.6, jako iż moje forum działało przez jakiś czas na nielegalnej opcji (wgrany nulled) IPB posiadam troche danych które chciałbym zachować w całości (wszystkie obrazki, posty, tematy, użytkownicy) ale mam problem z przeniesieniem ich z Nulleda na Licencjonowany skrypt.

Chcę postawić całe forum na czystej paczce prosto z Client Area zainstalowanej na świeżym forum bo te wszystkie nulledy z pewnością posiadają swoje tylne drzwiczki. Pozostawienie conf_global.php niedaje nic bo wywalało błąd "incorrect_furl" i nic nie dało się zrobić, myślałem o eksportowaniu tabel z mysql lecz uważam że i to może być problem (bo nie wiem jakie tabele eksportować) a na forum było dużo wgranych dodatkowych hook'ów czy jakiś rozszerzeń.

Proszę o porady, opcja wpisania klucza do nulleda odpada bo zabardzo nieufam temu skryptowi

PS. Nie hejtujcie o tym że posiadałem nulleda "od czegoś trzeba było zacząć" :(

Pozdrawiam

Prosił bym o połączenie tych twóch postów w jeden.

Zapomniałem dopisać że nadpisanie plików w FTP odpada ze względu na duży nieład/bajzel/syf panujący na starym forum, i chciałbym zrobić wszystko na czysto.

Przepraszam za double post'a i spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jeśli Twoje forum działa w wersji 3.4.6 to tak:

 

1. Zrób backup FTP i bazy SQL.

 

2. Pobierz z client area paczkę z forum 3.4.6, rozpakuj i po prostu nadpisz wszystkie istniejące pliki na serwerze.

 

3. Wpisz w ACP klucz z client area.

 

Jeśli nie masz żadnych innych pirackich dodatków / aplikacji, to powinno być ok.

 

Edit: Inaczej tego nie zrobisz. To jedyna opcja. Jak już będziesz miał oryginalne pliki, to sobie posprzątasz forum / naprawisz błędy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad przenoszeniem krok-po-kroku tabeli z mysql lecz zajęło by to troche czasu ze względu na błedy zawarte 'gdzieś' które wysypują forum, muszę się z tym przespać. Boję się by moja licencja nigdzie nie wyciekła albo żeby ktoś nienamieszał mi w forum jak już "stanie się bardziej popularne".

 

Dzięki Jurij za odpowiedź, lecz prosił bym o niezamykanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.