Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

SPAM z Rosji


Suchjy

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem z kontami z Rosji.

 

Mianowicie, zapewne ręcznie przepisują odpowiedź na pytanie dodatkowe, w jakiś sposob przepisują recaptche (dzis ustawilem key captche).

 

Rejestrują np 100 kont i piszą posty z translatora (aby zaindeksować profile z linkami).

 

JAkie są sposoby i możliwości obrony przed tego typu botami? Czy można jakoś zablokować wejścia z rosji?

 

Opis konfiguracji obejmuje tylko system Windows,
ponieważ użytkownicy Linuxa sami sobie poradzą, a użytkownicy Macintoshy przywykli do tego, że wszyscy ich olewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc przykład z polskiego / unijnego MSZ:

 

 

Czy można jakoś zablokować wejścia z rosji?

 

Wprowadź wizy i nałóż embargo na wszystko co się da :D

 

Nie mogłem się powstrzymać, wybacz :) A tak na serio:

 

1. Zaktualizuj forum do najnowszej wersji plikami z Client Area.

 

2. Jak już będziesz miał aktywną licencję, upewnij się, że system antyspamowy działa i jest włączony.

 

3. Ustaw system pytań i odpowiedzi, który nie polega na prostych działaniach matematycznych (unikaj pytań 2+2 = ? ). Jeśli nie prowadzisz forum międzynarodowego, konstruuj pytania i odpowiedzi w języku danego forum. Albo używaj takich zagrywek "Jeśli jesteś człowiekiem, napisz rzodkiewka w odpowiedzi" :)

 

Captcha nie jest żadnym zabezpieczeniem, ale możesz ją włączyć - zawsze to dodatkowe utrudnienie. No i

 

4. Zorganizuj sobie sprawny i zaufany skład moderatorów, którzy będą blokować potencjalnych spamerów jednym kliknięciem.

 

Możesz też włączyć akceptację rejestracji przez administrację lub blokować adresy ip z których się rejestrują. Albo maile. Ale to już wymaga głębszej inwigilacji owych spamerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj męczyłem się z podobnym problemem rejestracji było około 30 dziennie (samych botów)

 

Zainstalowałem moda http://community.invisionpower.com/files/file/3916-jg32-jg33-jg34-forum-spammer-ip-amp-email-check-via-stop-forum-spam/

Powiąż koniecznie z nim koniecznie klucz API

oraz ustaw:

Type of checks used?

 

Zmieniłem na keycapcha  i kilka pytań antybotowych

Efekt?

0 spamu cały dzień dziś a zablokowanych 4 z kaycapha i 3 z modyfikacji.

logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.