Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kodowanie hash (MD5)


KieCan
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez KieCan,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać o bardziej techniczną stronę IPB.

W tabeli members w bazie danych, jest hash kodowany jak mniemam w md5, zgadza się?

Jeżeli tak to moje pytanie brzmi, jakiego salta używa md5 do kodowania haseł, czy to można ustawić czy to jest dobrze.

Ogólnie to nie znam się na tym dobrze ale mam pewną rzecz która potrzebuje rozkodowania z ten tabeli haseł by móc się zalogować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś administratorem, to możesz się zalogować na konto dowolnego użytkownika z poziomu ACP poprzez opcję "Zaloguj jako..." w jego profilu w ACP. Jeżeli nie jesteś administratorem - nie jesteś osobą autoryzowaną do pozyskiwania informacji z kont innych użytkowników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do ACP i wiem co to opcja zaloguj się, jednak nie o to mi chodzi. 

Napisałem zewnętrzny skrypt do serwera (pewnej gry) dzięki czemu osoby które zarejestrowały się na forum będą mogli używać tego samego hasła co do kont na forum.

Czytałem że coś w tym musi być (https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/miscellaneous/passwords-in-ipboard-r130), dlatego postanowiłem napisać skrypt kodowany md5, tylko że teraz jest pytanie. Jakiego salta (i czy ja mogę go ustawić na IPB) używa IP.Board. Czy po prostu robi to poprzez generator i nie jesteśmy wstanie wiedzieć jaki salt jest użyty do jakiego konta.

Nie wiem dlatego się pytam i muszę wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Proponuję użyć IPSConnect do takich zabaw. Sprawę wewnątrz forum 'samo się zrobi'. Choć jeśli czujesz się na siłach to dlaczego nie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.