Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Aktualizacja forum do wersji z serii 2.x do 3.x oraz aktualizacje wewnątrz serii 3.x


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem potrzebuję wyciągnąć użytkowników z mojego forum ipb2.2 do 3.1 forum mocno się rozrosło i zdecydowaliśmy zrobić archiwum forum w wersji 2.2 zostawić tak jak jest a w 3.1 wystartować od nowa, chciałbym tylko aby użytkownicy oraz grupy przeszły na nowe forum.

Zrobiłem update na backupie forum 2.2 mam teraz 3.1 z użytkownikami i całą zawartością. Chciałbym wyciągnąć z tego forum tylko użytkowników, grupy i inne potrzebne rzeczy aby wciągnąć ich do czystego forum, znacie jakieś narzędzie do tego? a może chociaż które tabele z bazy należałoby z dumpować? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie kombinuj. Zaktualizuj forum, a potem wyczyść fora. W sumie tyle Ci potrzeba.

Po aktualizacji nie wszystko działa jak powinno, baza tego forum ma 10 lat i była już wielokrotnie update'owana jest tam niezły burdel plus dużo niepotrzebnych tabel które nie są już używane. Stad mój pomysł aby zrobić nowa instalację i podmienić tylko tabele userów i grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość CompanyTalk

jak robię z wersji 3.1.4 do wersji 3.3.0 to te opcje też muszę zrobić ?

Po prawidłowo wykonanej kopii bezpieczeństwa można przystąpić do właściwej aktualizacji forum. W tym celu należy skasować całą zawartość na FTP znajdującą się w folderze forum [b][u]oprócz[/u][/b] tych plików i katalogów:[list]
[*]conf_global.php
[*]uploads/
[*]downloads/ ( tylko jeśli miałeś IP.Downloads )
[*]screenshots/ ( tylko jeśli miałeś IP.Downloads )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CompanyTalk

po prostu pierwszy raz robię i nie chce nic spieprzyć za przeproszeniem, pobrać nową wersję ipb 3.3.0 i cały folder upload wgrać na FTP w /uploads - dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CompanyTalk

podcxzas instalowania w Apliccations wyskoczy mi błąd:

Błąd: Musisz wybrać uaktualnienia co najmniej jeden wniosek

co mam tutaj zrobic ?

jakie mam aplikacje zaznaczyc ktore chce zakutliazowac, jak nie moge tego zaznaczyc ani nic..

Edytowane przez CompanyTalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.. może byś nie spamował? Może napisałbyś temat w dziale oferta, skoro musisz to mieć na już? A może tez sprawdziłbyś czy wszystko wykonałeś zgodnie z instrukcją.. ustawiłeś chmody i sprawdziłeś, czy serwer udźwignie nową wersję? Może.. następnym razem czekaj cierpliwie, nie bądź w gorącej wodzie kompany, bo za free pomagamy.. to nie jest nasz obowiązek.

Edytowane przez TRACKER
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

jakie mam aplikacje zaznaczyc ktore chce zakutliazowac, jak nie moge tego zaznaczyc ani nic..

Widocznie nie wgrałeś plików nowej wersji.

nie bądź w gorącej wodzie kompany,

Company. :lol:;)

P.s. Ty chciałeś być modem tutaj. :lol:

  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.