Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Aktualizacja forum do wersji z serii 2.x do 3.x oraz aktualizacje wewnątrz serii 3.x


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

@DawPi znaleźliśmy te upgrade_history, lecz możesz nam powiedzieć czego się mniej więcej spodziewać po usunięciu tych wpisów nowszych od 3.0.5? Rozumiem, że potem można na nowo przystąpić do aktualizacji tak?

Jak coś to razem z xtomashx próbujemy jakoś to naprawić.

Edytowane przez forace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dokładnie tak.

Pamiętaj, że takie operacje nie są standardowe i nie daję żadnej gwarancji, że Wam się uda i niczego nie zepsujecie, jeśli nie macie doświadczenia. Jeśli tak to lepiej napiszcie do supportu IPS, by zrobił to dla Was. Wykonują to za darmo w ramach aktywnej licencji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie.

Jak 3.0.5. się kończy to potem mamy wpisy 1.1.2, 1.0.2 (odpowiednio shoutbox, masspl) i potem jest 3.1.0 Beta 1 , Beta 2 i Beta 3 i potem dalej do 3.1.4 większość opisane jako core. Czy trzeba usunąć wszystkie poniżej 3.0.5 czy coś zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Piszesz tak niezrozumiale, że serio nie wiem o co Ci chodzi. Bo nie ważne - działaj z tą aktualizacją! :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbuje zrobić aktualkę do bazy 3.1.4 ale podczas aktualizacji w step 8/14 blokuje się na:

All ADMIN languages upgraded, jak naciskam : "naciśnij by wymusić przejście dalej" - nic nie daje. Po 3 minutach strona upgrade'u zmienia się na główną forum.

w czym jest problem?

chyba pozostaje po tym w pasku adresu:

http://adres.com/admin/upgrade/ index.php?app=upgrade&section=upgrade&do=clientlanguages

Edytowane przez Yattamanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Może za mało 'mocy' ma serwer? Próbowałeś wykonać to na localhoście, gdzie ogranicza Cię jedynie ilość RAM-u komputera.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To nie jest opis na kilka minut, a na dłuższe posiedzenie przy klawiaturze. Nie mam niestety na to czasu. Sporo już o tym pisaliśmy na forum, więc musisz poszukać.. Ew. napisz do supportu IPS - nie rozumiem dlaczego odmówili Wam wykonania tej aktualizacji. Przecież to nie jest w ich stylu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przecież staram się Ci pomóc, ale nie bardzo widzę, jak skoro - skoro Ci radzę, a Ty się nie stosujesz. Wiem, że nie potrafisz, ale możesz poszukać informacji o tym o czym nie wiesz. Ja tak robię, polecam. To się też nauka przez doświadczenie nazywa. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ad. 1

Aktualizacja IP.Board w serii IP.Board 3.x.

Aktualizacja forum, np. IP.Board 3.0.0 do wersji 3.0.1 lub 3.0.2 jest bardzo prosta.

Ważna informacja: Jeśli używasz jako sterownika bazy danych innego niż MySQL proszę upewnij się, że pobrałeś pliki nowego sterownika ze Centrum i wysłałeś je razem z plikami forum bądź aplikacji na serwer w kolejnym kroku. Jeśli tego nie wykonasz nie będzie możliwe wykonanie aktualizacji SQL jeśli będzie to konieczne w procesie aktualizacji.

Wyślij wszystkie pliki, które znajdują się w folderze "upload", który znajduje się w pobranej paczce z Centrum Klienta. Jeśli aktualizujesz więcej aplikacji jak np. forum oraz IP.Gallery, musisz wysłać pliki znajdujące się w folderach "upload" każdej aplikacji.

Po wysłaniu wszystkich plików należy uruchomić skrypt, który wykona aktualizację. Otwórz adres admin/upgrade/index.php na twoim systemie (dla przykładu: www.adresforum.com/forum/admin/upgrade/index.php). Skrypt sam ustali, które moduły wymagają aktualizacji oraz wykona przebudowę szablonów jeśli to konieczne.

Informacja: Pamiętaj o dodaniu "admin" do adresu URL aktualizatora. Zostało to zmienione w wersji IP.Board 3.0 oferując nowe centrum aktualizacji.

Aktualizacja aplikacji

Praktycznie niczym się nie różni od aktualizacji forum - należy wgrać pliku z folderu Upload/ i przejść pod identyczny adres, jak zostało to napisane w punkcie wyżej.

Tak jest w poradniku...

A ja mam takie pytanie...

Jeśli chcę zrobić upgrade z 3.0.4 do 3.0.5 to mogę usunąć pliki oprócz:

conf_global.php

uploads/

i wgrać z tej drugiej wersji i dopiero uruchomić upgrade?

Pytam, bo mam mały bałagan na serwerze gdzie znajdują się resztki 3.1.4 a ogólnie zainstalowana jest wersja 3.0.4.

Ad.2

Czy powiedzie się upgrade do wyższej wersji jeśli pliki są pobrane z Centrum Klienta, ale nie jest przedłużona licencja za te słynne 25$?:)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A co z plikami, które są tam "śmieciami" z innych wersji? pousuwać je?

Jeśli wiesz które to pewnie, że tak.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.