Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zmiana domeny licencji.


dawidola222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedyś miałem nieciekawą sytuację, ktoś miał dostęp do mojego maila, na którym wszystko było m.in. licencja ipboard. Typ mimo, że hasła i zabezpieczenia były zmieniane to potrafił na nowo zmienić hasło i dane zabezpieczenia, jakby był moderatorem hostingu oferującego daną pocztę. Ostatnio chciałem się zalogować na ipboard. Nie było to możliwe. Zmienić maila na invision nie mogłem, bo zgubiłem kartkę z sekretnymi passami. I teraz moje pytania:

 

1. Czy przedstawiając np. dowód osobisty, że ja to ja mogą zmienić sekretne pytania?

2. Koleś zmienił domenę na swoją i przedłużył licke. Przy zmianie domeny pisze, że można 30 dni po zakupie a potem raz przez 6 miesięcy można bez dodatkowych opłat, ale rozumiem, że licencję po zmianie domeny trzeba odnowić?

3. Jeśli nie, to praktycznie 7 miesięcy mogę zmienić domenę bez opłat i odnowienia?

4. Czytałem na tym forum, że ktoś kupił licencję od kogoś innego, i przez kontakt z supportem mu zmienili za free, ale posty z 2011, czy nadal istnieje taka możliwość?

5. Również czytałem, że wstarczy klucz, a licencja może być na innej domenie i nadal jesteśmy legalni. Prawda to?

6. Poproszę o ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleją cie,swego czasu też mi opędzlowali z emaila właśnie licencje,napisałem do IPS,to stwierdzili że ja komuś tam sprzedałem ( tak się tłumaczył na to wychodzi typ) Licencja została usunięta,i z 3 jakie miałem zostały tylko 2.

Mimo długich rozmów z nimi,przedstawienia dowodów włamania (zgłoszenie na Policji) nie oddali mi konta,nie pomogły potwierdzenia płatności,skan dowodu itp,wyszło jaka banda tam pracuje.

"Ale ja mam oryginalny klucz patrz!"

http://scr.hu/1p4s/in3pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś miałem nieciekawą sytuację, ktoś miał dostęp do mojego maila,

 

Rzeczywiście nieciekawa sytuacja. Pomijając cały bełkot który wypisałeś - mając dostęp do Twojego maila obcy człowiek mógł:

 

1. Zmienić sobie hasło na forum i pozbawić Cię uprawnień,

 

2. Zmienić sobie hasło do Client Area,

 

3. Odnowić sobie licencję np. PayPalem za 25$ i przetransferować ją na swoje konto za 20$.

 

Jeśli to zrobił, to pożegnaj się z licencją i kup sobie nową. I na przyszłość myśl, co robisz...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomijając cały bełkot :D Jak czytam to teraz to masakra, nie wiedziałem, że aż tak byłem zmęczony :D Ogólnie mam dane do konta/licencji, bo typ nie mógł nic zrobić bo nie znał sekretnych pytań, a zmienić dane do konta, to chyba potrzebował dowodu starego konta. Tylko zamiast mojej domeny jest tam licencja innej strony. Hasło zostało zmienione. Maila nie mogę zmienić bo, nie pamiętam sekretnych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie mam dane do konta/licencji, bo typ nie mógł nic zrobić bo nie znał sekretnych pytań, a zmienić dane do konta, to chyba potrzebował dowodu starego konta

 

Mógł. I zrobił. I nie potrzebował zmieniać żadnych danych (a tym samym znać sekretnych haseł), po prostu sobie odzyskał hasło do Client Area, mail z linkiem od IPS przyszedł na Twojego maila do którego miał dostęp. Następnie przetransferował sobie licencję za 20$ jeśli ta była aktywna (a jeśli nie była to sobie odnowił za 25$) i pozamiatane. Teraz już nie zrobisz z tym nic, możesz jedynie ścigać złodzieja drogą policja, prokuratura, sąd. IPS nie ma możliwości prawnych ani żadnych innych kwestionowania legalnie przetransferowanej licencji z poziomu Client Area.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.