Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Błędy w znakach [pl] paczka 1.3 dla IPS4


Gość
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Macsch15,

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dziwny problem, postanowiłem zmienić tłumaczenie na Wasze, ale niepoprawnie wyświetlają mi się na nim polskie znaki. 

post-16831-0-44438100-1445234881.pngpost-16831-0-51121200-1445234882.pngpost-16831-0-63232100-1445235178.png

locale mam poprawne :

post-16831-0-50059000-1445234898_thumb.p

Ciekawostka - na paczce językowej z innego forum wszystko jest poprawnie, problem występuje jedynie na tłumaczeniu : http://forum.invisionize.pl/files/file/701-ips-community-suite-4-pl/. 2-3 tygodnie temu sprawdzałem wersję 1.0 i 1.1 i również było wszystko w porządku a w wersji 1.3 krzaki. 

Jak przywrócić to do normalności bez wpływu na drugie tłumaczenie ? Chciałbym mieć możliwość porównania "live", omijając czytanie stringów w txt. 

 

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zmień locale na serwerze, by w datach obsługiwał poprawnie kodowanie ustawione na forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic to nie pomogło, odznaczyłem ISO-8859-2 o zostawiłem jedynie UTF-8 i dalej są krzaki. Otworzyłem ticketa w IPS ,niech oni się główkują - pewnie jak zawsze dopiero thier II support przyjdzie i naprawi :/ Locale są poprawne, paczki identyczne poz względem formatu i struktury - jedna działa, drugie nie :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Macsch15, zadziałało :) po zapisaniu zmian w tłumaczeniu locale jest już ustawione na pl. 

post-16831-0-44789700-1445336033_thumb.p

Taką zmianę będę musiał przeprowadzać przy każdej aktualizacji i wgrywaniu nowej wersji ? Jak pozbyć się tego problemu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za umożliwienie dodania małego info :

 

Hello,
You would need to contact the author of the language pack on this occasion. This seems to be an issue with the pack rather than an issue with the software.

 

Kind Regards,

 

Marc Stridgen
Invision Power Services, Inc.

 

 

Tak jak pisałem na początku, polska paczka językowa od konkurencji działa poprawnie (nie oceniam jej merytorycznej treści). Sprawdzali obydwie paczki, ustawienia oprogramowania i serwer przez ssh. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nasuwa takie rozwiązanie ale nie wiem co może być przyczyną. OS to debian wheezy, locale poprawne. Nie wiem co może być nie tak. Kodowanie znaków w bazie ok, błędów w logach praktycznie żadnych. Nie wiem o co może biegać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.