Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Windows 10


capon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wychodzę z dyskusją na temat windowsa 10. Jak oceniacie ten system? Podoba Wam się? Jakieś problemy? błędy, bugi? Piszcie wszystko! :)

 

 

 

Od siebie dodam, że mi się bardzo podoba, na pewno jest lepszy jak dla mnie od 8, do której już nie powrócę. Na duży plus ode mnie zasługuje menu start. Błędy? Korzystam już trochę i na razie żadnych, oby tak zostało! :)

Edytowane przez capon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam na co dzień (od czasu do czasu jak muszę - miałem z nim styczność) i nie zamierzam. Nie podobają mi się Windowsy od 8-ki wzwyż. Nie podoba mi się kafelkowatość Windowsa i układ głównego menu, jest dla mnie kompletnie nieczytelny. Nie podoba mi się permanentna inwigilacja oraz totalna kontrola systemu nad użytkownikiem. To użytkownik powinien kontrolować system, nie na odwrót. Nie podoba mi się sposób podpisywania sterowników, sposób w jaki podchodzą do mało znanych programów, sposób w jaki traktowany jest sprzęt kupiony za moje ciężko zarobione pieniądze podłączany do komputera, sposób w jaki traktują użytkownika. Nie podoba mi się, że 10-ka jest narzucana wszystkim początkowo jako "aktualizacja dostępna do pobrania", teraz jako "aktualizacja krytyczna". Sam fakt, że system sam się pobiera, zajmuje miejsce na dysku twardym i aktualizuje bez mojej zgody świadczy o tym, że coś jest z nim nie tak. I sporo ostatnio czytam narzekań na ten system, że jest niedopracowany, że brakuje sterowników i w ogóle końsultanci della, hp i innych wiodących marek w branży IT narzekają. Póki co jestem na niet :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie podoba mi się permanentna inwigilacja oraz totalna kontrola systemu nad użytkownikiem. To użytkownik powinien kontrolować system, nie na odwrót.

 

Dlatego też ja kontroluję system a nie on mnie, Jurij ;) Dużo się mówi o tej permanentnej inwigilacji. A powiem Ci tak, kupiłem sobie z miesiąc temu tablet "HP Pavilon Detachable PC 10-k000nw" z preinstalowanym Windows 8.1 z usługą bing. Kupiłem go tylko po to, aby go zaraz podnieść do "10- teczki" aby się z tym OS zapoznać i na własnej skórze doświadczyć jak to z dziesiątką jest. Poza tym, lubię legalne rzeczy i nie wydaje mi się, abym był agentem 007 James Bond, który ma coś do ukrycia, czego nie można byłoby przesłać jako statystyki. Tak więc, system sprawuje się nieźle, warto jednak kilka rzeczy w nim wyłączyć. A to na przykład: "Aktualizacje z wielu miejsc" :D Cóż za pomysł, posłuchaj:

 

"Pobieraj aktualizacje i aplikacje dla systemu Windows z innych komputerów a nie tylko od firmy Microsoft. Przyspieszy to pobieranie aplikacji i aktualizacji. Gdy to ustawienie jest włączone, z komputera bedą mogły być również wysyłane części wcześniej pobranych aktualizacji i aplikacji systemu Windows, na komputery w sieci lokalnej, lub komputery w Internecie, w zależności od wybranej poniżej pozycji".

 

(Tutaj wuchajster od ustawień tylko lokalne, lub lokalne + Internet)

 

Domyślnie, usługa była włączona i w dodatku ustawiona na wysyłanie danych na komputery w sieci. Dzięki wielkie Bill :D Normalnie P2P jak kiedys "Kaza". Nie ma to jak łączyć się z zainfekowanym komputerem i pobierać z niego aktualizacje i oprogramowanie. Kilka takich fajnych funkcji ma dziesiątka, które namierzyłem i wyłączyłem zwyczajnie. Ogólnie, do poważnych zastosowań, to się jeszcze nie nadaje. Fajnie posurfować, pooglądać pierdoły na YouTube, i tak dalej i tak dalej. Ale, jak mam coś poważnego do zrobienia, to i tak usiadam na laptopie z Windowsem 7 a to cacko z dopinaną klawiaturą, głównie leży i używam go sporadycznie, jak mi się dupala nie chce ruszyć z wyra a coś tam bym przejrzał. Ale nie mów mi, że ja nie mam kontroli nad systemem, którego używam. Aktualizacje na starszych komputerach do Windows 10 z powodzeniem, można zignorować. Nic się nie zainstaluje, że nagle włączasz kompa a tam, TADAAAAM WIndows 10.

 

A aplikacje, np w Google Play? Ktoś sprawdza jakie one mają WYMAGANIA podczas instalacji? Nie mówię o tych, które wymagają tego co muszą, albo o tych, które niczego nie wymagają. Ale są takie, których lista wymagań jest podejrzanie długa a ludzie w ogóle na to nie patrzą, tylko instalują, bo nie ma ogólnej paniki na ten temat.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.