Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPB 3 , przenosiny = krzaczki


nolimits

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie. Postanowiłem naprawić stare forum jednak mam pytanie i wątpliwości. Widziałem oczywiście rozwiązania na tym forum ale chyba złe dla mnie.

 

Mianowicie jakiś czas temu forum zmieniło serwer i od tego czasu samoistnie forum zmieniło wyświetlanie polskich znaków a raczej przestało je wyświetlać. Kodowanie na forum jest standardowe utf-8 a bazy danych również było takie jak trzeba czyli bodajże ten latin general . W kazdym badz razie co jest powodem że to się wogóle mogło schrzanić ? jak to zdiagnozować ? A może wystarczy gdzieś "przebudować" to kodowanie w ACP po prostu ? Przypuszczam że sprawa jest banalna ale po tak dużej przerwie kompletnie zapomniałem co i jak było ustawiane @@

 

Druga kwestia jest tego typu że teoretycznie gdybym się przeniósł na tą wersje 4 to problem "sam by się naprawił" ? Być może ale nie wiem do końca czy się przenosić jeszcze ale z tego co widzę to raczej warto . Tak czy siak polskie znaki pierw..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, nolimits napisał:

W bazie danych w tabeli np forums wyświetlają się następująco 

 

Zamiast Ś Takie L z kreseczką na górze

Zamiast Ó jest Ał z kreseczką na górze

Zamiast Ż jest Lź z kreseczką na górze

 

itp

Najlepiej taj screen tego co widzisz.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kodowanie zostało zmienione przy przenoszeniu bazy, przy wyeksportowaniu bazy zaznaczono inne kodowanie. Jakie masz obecnie kodowanie bazy ? Przejście do 4 raczej nic w tym momencie nie rozwiąże. 

Zacznij od początku, zobacz jeśli masz taką możliwość jakie miałeś kodowanie (metoda porównywania napisów) bazy i ewentualnie tabel na starym serwerze i jakie masz obecnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sortowanie połączenie z serwerem Dokumentacja:  Metoda porównywania utf_general_ci

     

    20jlfk6.jpg

     

    Support IPB napisał że wina jest po stronie serwera. Serwer że z ich strony jest wszystko ok .. 

     

Edytowane przez nolimits
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wc3 zwraca:

Sorry, I am unable to validate this document because on line 67 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8 (in other words, the bytes found are not valid values in the specified Character Encoding). Please check both the content of the file and the character encoding indication.

The error was: utf8 "\xC4" does not map to Unicode

 

Pytanie jak w przeglądarce można sprawdzić w jakim kodowaniu jest strona ??

W pliku cong_global wartość jest pusta:

  $INFO['sql_charset']            =    ''; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doszedłem do tego że udalo mi się zrobić tak gdy piszę nowy wątek polskie znaki działają. czyli połowiczny sukces. Teraz pytanie jak stare fora oraz wątki przekonwertować ? Bo ręcznie to bym to pół roku robił ? 

 

Ustawiłem wszędzie wszędzie general_latin2_ci

 

W ustawieniach ACP wpisałem ISO 8859-2

jedynie w pliku config_global  $INFO['sql_charset'] jest pusto

Czy musze przebudowac cache czy coś ?

 

No ale druga jest sprawa taka że czytając trochę tych wątków to powinno być raczej UTF a nie latin , swoją drogą jaka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wgle zastanawia mnie fakt że wgl od poczatku "CHYBA" to strone chce ładowac jako UTF-8. Co na to wpływa i gdzie to zmienić bo już nie wiem gdzie szukać ?

I wgle jakimi narzedziami na początek latwo mi bedzie takie rzeczy m.in analizawac ?

 

SprawdĹş poĹÄczenie

NagĹĂłwki HTTP (http://www.invisionpower.com/)

HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Content-Type: ;charset=UTF-8
Content-Length: 0
Connection: keep-alive
Date: Sat, 13 May 2017 23:48:25 GMT
Server: Apache/2.4.25 (Amazon) OpenSSL/1.0.1k-fips PHP/7.0.16
X-Powered-By: PHP/7.0.16
Set-Cookie: ips4_IPSSessionFront=in0e07k1pkmltca9lcuh9mif5; path=/; secure; HttpOnly
Expires: 0
Cache-Control: no-cache, no-store, must-revalidate
Pragma: no-cache
Location: https://www.invisionpower.com/
X-Cache: Miss from cloudfront
Via: 1.1 703bf8982f0d6cb88970726e75970fc.cloudfront.net (CloudFront)
X-Amz-Cf-Id: fjxqQXAJ24H0OQjC3lEJMN2kyPPc5cXwQT2OALATvt8x0EPeVaZjQ==
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.