Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Call to a member function language() on null in


MynDoS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mógłby mi ktoś powiedzieć co dokładnie oznaczają tego typu błędy i jak szukać ich rozwiązania?

PHP Fatal error:  Call to a member function language() on null in ****/forum/system/Output/Output.php on line 560
PHP Fatal error:  Call to a member function language() on null in ****/forum/system/Dispatcher/Standard.php on line 79

 

Standard.php (79 linia)

\IPS\Output::i()->jsFiles = array_merge( \IPS\Output::i()->jsFiles, \IPS\Output::i()->js( 'js_lang_' . \IPS\Member::loggedIn()->language()->id . '.js' ) );
$title = \IPS\Member::loggedIn()->language()->checkKeyExists( $title ) ? \IPS\Member::loggedIn()->language()->addToStack( $title ) : \IPS\Member::loggedIn()->language()->addToStack( 'error_title' );

 

Zaznaczę od razu, że tego typu klucze w języku jak error_title posiadają ich wersję angielską oraz polską:

Cytat

Sorry, there is a problem

 

Cytat

Ups! Coś poszło nie tak! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum działa poprawnie, lecz po zalogowaniu są straszne problemy z jego działaniem. Zgłosiłem to do supportu, lecz stwierdzili, że nie są w stanie pomóc.
Sprawdziłem plik, w którym loguje błędy PHP i właśnie to się w nim znajduje.

 

Blog oparty o wordpress ładował się sekundę (przeniosłem go teraz w inne miejsce), dla każdego wpisu, strony głównej itd, strona główna bez bazy (zwykły html), ładuje się w niecałą sekundę i forum też bez zalogowaniu ładuje się szybko (support też to potwierdził, pisząc, że trwało to 1 sekunde).

Problem jest tylko po zalogowaniu. Ładowanie strony głównej trwa zazwyczaj 10 sekund, tak samo z resztą stron typu profile, tematy, statusy, itd. Dochodzi do sytuacji, w której trwa to nawet do 15-20 sekund

 

#EDIT

Dodam jeszcze, że samo ACP działa na przykład bardzo szybko i nie ma większych problemów z jego ładowaniem (zdarzają się czasem sytuacje, że ładuje się dłużej, ale to trwa max 5-6 sekund)

Edytowane przez MynDoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wymuś wszystkim jakiś język w ACP i ustaw ponownie go jako domyślny (nadpisz ustawienie). Zobaczymy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.