Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Polskie znaki


Dementor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeniosłem stronę na inny serwer, trochę się posypały Polskie znaki, ale wgrałem spolszczenia na nowo i jest ok, tylko nie wszędzie, pomimo spolszczenia całego panelu admina i wtyczek mam krzaki w niektórych miejscach jak np. podczas rejestracji, w widoku profilu, w widoku profilu w poście, gdy nie ma ktoś dostępu do tematu czy działu, screeny w załącznikach.

 

Podpowiedzcie proszę gdzie to zmienić na Polskie znaki lub niech ktoś udostępni spolszczenie do ipb 3.2.3.

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

Bez tytułu2.png

Bez tytułu3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare posty są z krzakami, nowe utworzone po przenosinach są z polskimi znakami, ręcznie edytowałem krzaki z regulaminów i ogłoszeń oraz nazwy kategorii for i nie chce już nic kombinować aby się nie posypało wszystko. Panel admina mam po Polsku, wtyczki też, bo znalazłem spolszczenia, przycisku i opisy w stylu też są ok. Godzę się na krzaki w postach sprzed przenosin ale chciałem przetłumaczyć ( poprawić ręcznie frazy ) dla wymienionych powyżej miejsc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zanim napiszę temat/post szukam i sprawdzam różne podane rozwiązania, czytałem większość tych tematów od zeszłej soboty testowałem je i doszedłem do tego co opisałem w pierwszym poście.

 

Chce wiedzieć, gdzie szukać fraz aby zmienić ręcznie te krzaki w opisanych wyżej miejscach, jak ktoś ma spolszczenie ipb 3.2.3 to poproszę może ono coś pomoże.

 

@aXen jak nie znasz odpowiedzi na moje pytania to nie udzielaj się z podawaniem wyników wyszukiwań kolejnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dementor said:

Chce wiedzieć, gdzie szukać fraz aby zmienić ręcznie te krzaki w opisanych wyżej miejscach, jak ktoś ma spolszczenie ipb 3.2.3 to poproszę może ono coś pomoże.

 

1 hour ago, Dementor said:

jak nie znasz odpowiedzi na moje pytania to nie udzielaj się z podawaniem wyników wyszukiwań kolejnych tematów.

Było multimum tematów zmiatanych z sypaniem się polskich znaków. Głównym problemem był format bazy danych.

 

A tak z innej baczki to chcesz zostawić krzaki w postach? Serio?

3/4 twoich screenów to właśnie pola w profilu, które edytujesz w ACP.

Edytowane przez aXen

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spolszczenie zainstalowałem jako pierwsze i niestety nie spolszczyło wszystkiego, nie moglem znaleźć do mojej wersji, więc pobrałem z konkurencyjnego dla tego forum i wszystko mi spolszczyło i usunęło krzaki ze stylu, buttonów, acp ustawień. Wszystko oprócz tego co w pierwszym poście.

 

Wiem, że problem leży w rożnym kodowaniu bazy, choć niby wszystko jest w bazie w utf8 i tylko 3 wtyczki były w kodowaniu latin1_swedish_ci.

 

Tak chce zostawić krzaki w starych postach, nie mam sił z tym walczyć, 3 razy w ciągu 8 lat przenosiłem tą stronę i wszystko zawsze było ok. Teraz musiałem przejść na inny serwer, na którym musiałem przejść na ostatnią wspieraną przez ipb3 wersję php czyli 5.6 i tu są problemy.

 

Tak, wiem że 2 screeny są  z pola profilu, 1 z etapu rejestracji i jeden o braku uprawnień, wiem że edytuje się je z poziomu acp, ale ponownie pytam GDZIE? Gdzie szukać tych fraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FTP -cache/lang znalazłem tylko plik core_public_register.php w którym edytowałem słowo " Część Wymagana" jednak po nadpisaniu pliku nic się nie zmieniło, spróbuje jeszcze przez bazę danych, ale zacząłem szukać w google gdzie się edytuje pole "skąd" i trafiłem na ten temat:

https://forum.invisionize.pl/topic/7980-pole-skąd-obowiązkowe/

Przypomniałem sobie o ustawieniach w zakładce użytkownicy- własne pola  .

Wszystkie pytania były w "Zarządzanie własnym polem profilu" edytowałem je i wszystko jest ok, pozostałe pytania rejestracyjne były "Pytanie i Odpowiedź rejestracyjna" - edytowałem i jest z polskimi znakami.

 

Więc temat zamknięty. Dzięki wszystkim.

 

Edytowane przez Dementor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.