Jump to content

Polskie znaki


Dementor
 Share

Recommended Posts

Cześć, przeniosłem stronę na inny serwer, trochę się posypały Polskie znaki, ale wgrałem spolszczenia na nowo i jest ok, tylko nie wszędzie, pomimo spolszczenia całego panelu admina i wtyczek mam krzaki w niektórych miejscach jak np. podczas rejestracji, w widoku profilu, w widoku profilu w poście, gdy nie ma ktoś dostępu do tematu czy działu, screeny w załącznikach.

 

Podpowiedzcie proszę gdzie to zmienić na Polskie znaki lub niech ktoś udostępni spolszczenie do ipb 3.2.3.

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

Bez tytułu2.png

Bez tytułu3.png

Link to comment
Share on other sites

Stare posty są z krzakami, nowe utworzone po przenosinach są z polskimi znakami, ręcznie edytowałem krzaki z regulaminów i ogłoszeń oraz nazwy kategorii for i nie chce już nic kombinować aby się nie posypało wszystko. Panel admina mam po Polsku, wtyczki też, bo znalazłem spolszczenia, przycisku i opisy w stylu też są ok. Godzę się na krzaki w postach sprzed przenosin ale chciałem przetłumaczyć ( poprawić ręcznie frazy ) dla wymienionych powyżej miejsc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zawsze zanim napiszę temat/post szukam i sprawdzam różne podane rozwiązania, czytałem większość tych tematów od zeszłej soboty testowałem je i doszedłem do tego co opisałem w pierwszym poście.

 

Chce wiedzieć, gdzie szukać fraz aby zmienić ręcznie te krzaki w opisanych wyżej miejscach, jak ktoś ma spolszczenie ipb 3.2.3 to poproszę może ono coś pomoże.

 

@aXen jak nie znasz odpowiedzi na moje pytania to nie udzielaj się z podawaniem wyników wyszukiwań kolejnych tematów.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dementor said:

Chce wiedzieć, gdzie szukać fraz aby zmienić ręcznie te krzaki w opisanych wyżej miejscach, jak ktoś ma spolszczenie ipb 3.2.3 to poproszę może ono coś pomoże.

 

1 hour ago, Dementor said:

jak nie znasz odpowiedzi na moje pytania to nie udzielaj się z podawaniem wyników wyszukiwań kolejnych tematów.

Było multimum tematów zmiatanych z sypaniem się polskich znaków. Głównym problemem był format bazy danych.

 

A tak z innej baczki to chcesz zostawić krzaki w postach? Serio?

3/4 twoich screenów to właśnie pola w profilu, które edytujesz w ACP.

Edited by aXen
Link to comment
Share on other sites

To spolszczenie zainstalowałem jako pierwsze i niestety nie spolszczyło wszystkiego, nie moglem znaleźć do mojej wersji, więc pobrałem z konkurencyjnego dla tego forum i wszystko mi spolszczyło i usunęło krzaki ze stylu, buttonów, acp ustawień. Wszystko oprócz tego co w pierwszym poście.

 

Wiem, że problem leży w rożnym kodowaniu bazy, choć niby wszystko jest w bazie w utf8 i tylko 3 wtyczki były w kodowaniu latin1_swedish_ci.

 

Tak chce zostawić krzaki w starych postach, nie mam sił z tym walczyć, 3 razy w ciągu 8 lat przenosiłem tą stronę i wszystko zawsze było ok. Teraz musiałem przejść na inny serwer, na którym musiałem przejść na ostatnią wspieraną przez ipb3 wersję php czyli 5.6 i tu są problemy.

 

Tak, wiem że 2 screeny są  z pola profilu, 1 z etapu rejestracji i jeden o braku uprawnień, wiem że edytuje się je z poziomu acp, ale ponownie pytam GDZIE? Gdzie szukać tych fraz?

Link to comment
Share on other sites

Na FTP -cache/lang znalazłem tylko plik core_public_register.php w którym edytowałem słowo " Część Wymagana" jednak po nadpisaniu pliku nic się nie zmieniło, spróbuje jeszcze przez bazę danych, ale zacząłem szukać w google gdzie się edytuje pole "skąd" i trafiłem na ten temat:

https://forum.invisionize.pl/topic/7980-pole-skąd-obowiązkowe/

Przypomniałem sobie o ustawieniach w zakładce użytkownicy- własne pola  .

Wszystkie pytania były w "Zarządzanie własnym polem profilu" edytowałem je i wszystko jest ok, pozostałe pytania rejestracyjne były "Pytanie i Odpowiedź rejestracyjna" - edytowałem i jest z polskimi znakami.

 

Więc temat zamknięty. Dzięki wszystkim.

 

Edited by Dementor
Link to comment
Share on other sites

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.