Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Vbulletin na IBP czy warto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam vbulletin - czy warto przejść na IPB ?
Realnie chce postawić forum od nowa  - mam licencje VB 4.2.5 - a po forum (VB) została tylko baza danych.
Czy warto przejsc na IPB ? bo VB PL chyba umarło.

Dodatkowo pewnie potrzebował bym kogoś, kto wspomógłby mnie w tym - oczywiście także się odwdzięczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz demo do pobawienia się przez 5 dni za darmo: https://invisioncommunity.com/demo/ , może to pomoże Ci zdecydować czy warto.

 

10 godzin temu, hulkster napisał:

Dodatkowo pewnie potrzebował bym kogoś, kto wspomógłby mnie w tym - oczywiście także się odwdzięczę.

 

W jakim sensie wspomógł? Szukasz sponsorów licencji czy pomocy z instalacją i konfiguracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No dobra, ale skoro pojawiły się takie rozważania to jednak pewne powody masz na taki ewentualny krok. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hulkster napisał:

Chodzi o migracje i konfiguracje :)
Kwestia, ze VB mam, tu muszę wrzucić 200USD 

 

Do migracji są poradniki, konfigurację ogarniesz. A 200$ potraktuj jako inwestycję a nie pieniądze wyrzucone w błoto. Jak ja kupowałem licencję, to płaciłem mniej niż 200$. Teraz mógłbym ją sprzedać praktycznie bez straty, a cały czas przez te kilka lat mam forum. Tak samo teraz Ty zainwestujesz 200$ a w przyszłości być może ta licencja będzie warta więcej. 

 

Btw. licencji do VB nie da się sprzedać żeby pokryć część kosztów licencji IPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VBulletin było fajne, jak ipb raczkowało w wersji 2.0 dobijając do 3, o ile mnie pamięć nie myli, teraz wchodzę z ciekawości, na ich stronę główna i jest brzydko :< Tak samo jak kiedyś bardzo mi sie podobało udostępnianie pojedynczo postów, w sensie na stronie wyświetla sie tylko jeden post nic więcej nie było, to teraz tego chyba już nie ma. Tak samo nie ma tam czegoś takiego jak Marketplace na IPSie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
13 godzin temu, DejaVu24 napisał:

ak samo jak kiedyś bardzo mi sie podobało udostępnianie pojedynczo postów, w sensie na stronie wyświetla sie tylko jeden post nic więcej nie było

Z ciekawości - co w tym fajnego? W IPS można zalinkować do konkretnego posta, ale widzisz całą konwersację - masz wgląd w sens, a nie pojedynczy post.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się przydaje cała konwersacja, czasami nie, kwestia danych. Jak jeszcze dobrze pamiętam to chyba wrzucałem to jakoś na swoją stronę główną, jako embed czy coś takiego. I miałem coś jakby portal z fajna edycją, i wszystko na jednym silniku. Czy np było takie forum komputerowe, i fajnie się udostępniało takie posty na gg, jeden konkretny post a reszta ciebie nie obchodzi. Zapewne gdyby coś takiego było teraz, znalazłyby się inne zastosowanie. Tak czy inaczej jak na tamte czasy, bardzo mi się to podobało, że do dnia dzisiejszego to mocno pamiętam.. w sumie tak samo jak poziomy pasek informacyjny w widoku postu, cos jak teraz komentarze w IP.Page.

A to że jest linkowanie do konkretnego posta no to wiadomo, wszystkie skrypty coś takiego mają, nic oryginalnego.

-edit

dokładnie coś takiego, nowość z 2004 roku

https://www.vbulletin.com/docs/html/templates_legacy_postbit

Edytowane przez DejaVu24
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.