Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Sign in to follow this  
BitGit

Facebook login - hasło w ustawieniach konta

Recommended Posts

Odnośnie poniższego tematu, nadal nie ma opcji ustanowienia hasła w ustawieniach konta użytkownika gdy rejestruje się przez facebook - istnieje tylko możliwość dodania hasła użytkownikowi przez ACP, co z natury jest bezsensowne. Czy ktoś z Was znalazł jakieś sensowne obejście tego problemu? 

Zobaczymy co wersja 4.4. przyniesie w tej kwestii.

Zgłaszałeś to w ogóle?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Nie zgłaszałem, ale nie wydaje mi się żeby to było traktowane przez IPS  jako bug. @DawPi instalowałeś tu Betę, może rzucisz okiem jak to wygląda w ACP?

No, ale zgłosić jako "ficzer". :)

Obecnie ustawienia FB w ACP wyglądają tak:

2019-02-08_18-04-22.png

• Like 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Dzięki. Czyli dołożyli tylko wybór akcji, gdy następuje zmiana nazwy wyświetlanej.

Wrzucę temat do supportu i zobaczymy co odpiszą.

Cytat

Hello.

The point of using Facebook Login to both register and later login to the site, is to not require them to remember a separate name and password.

Once they have registered, they just use the Facebook Login button to login to your site; a separate password isn't needed.

Can you please clarify your need to have all Facebook registrations also have a local password?

We're not opposed to making workflow changes which make user experience better, but we're puzzled why you feel there is a need for users who use Facebook Login to also have a local password set.

Regards,

Ja to rozumiem, tylko, że mamy takiego maila complete:

Welcome to %s and thank you for joining. You can now sign in with the password you chose when signing up.

Więc user dostaje info, czyta i loguje się z użyciem hasła, którego nie ma. :P po czym blokuje sobie konto. I to jest rozwiązanie, bo wtedy idzie kolejny mail z linkiem do resetowania hasła :D Tak to wygląda mniej więcej.

PS. A brak hasła do konta może być problemem jak się usunie konto na fejsie. Na szczęście zostaje nam powyższa metoda na okrętkę. Tadadam!

Edited by BitGit

33 minuty temu, BitGit napisał:

Więc user dostaje info, czyta i loguje się z użyciem hasła, którego nie ma

napisz im aby dodali nowy szablon email powiązany z zewnętrznymi metodami logowania i usunęli w nim info o haśle. Nie będzie zgadywanek a informacja będzie dość klarowna. 

• Like 1

Tak właśnie dałem im do zrozumienia :) ( chociaż o nowym szablonie nie wspomniałem) 

Edited by BitGit

A ja bym wyłączył pejsbuka w pokrzywy i dzikie chaszcze. Miałbyś normalną rejestrację przez maila i z własnym hasłem i po problemie. Kto to widział żeby na forum logować się przez jakiegoś myspace'a, grono czy naszą kaszę. Ludzie poszaleli :russian_roulette:

A wyłącz to i potem sprawdź statystyki, zobaczymy czy dalej będą tacy cwani  :spiteful: