Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak zabezpieczyć się przed utratą licencji?


Venez

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w pierwszej kolejności proszę o przeniesienie tematu, jeśli nie jest w dobrym miejscu.

Otóż tak - planuje kupić licencje IPS, lecz posiadam technika od forum który w 100% zajmuje się jego ogarnianiem (wgrywa, ma dostęp do większości danych odnośnie zewnętrznego hostingu).

Jak się zachowywać, aby jednocześnie postawić forum na licencji IPS na oddzielnym hostingu, oraz nie utracić (nie mieć skradzionej) licencji? Jakieś porady? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajesz mu dostępu do twojego konta na stronie ipsu i to wszystko, a czy to człowiek który ma dostęp na twojej stronie do PA i do FTP i że może te dane skopiować, no cóż takie życie. Zapewne prawnie się nie będziesz zabezpieczać, po prostu musisz zaufać :D

A klucz licencyjny który np mógłby skopiować z PA nic mu nie da, bo jak kupujesz licencje jest ona przypisana pod konkretną domenę którą podajesz na swoim koncie. Tak więc broń boże nie dawaj mu dostępu to twojego konta na IPB a będzie dobrze.

Co do usuwania suit core, to to jest główna silnik musi to być, masz chyba tam nawet opisane przy kupnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 08:16, DejaVu24 napisał:

Nie dajesz mu dostępu do twojego konta na stronie ipsu i to wszystko, a czy to człowiek który ma dostęp na twojej stronie do PA i do FTP i że może te dane skopiować, no cóż takie życie. Zapewne prawnie się nie będziesz zabezpieczać, po prostu musisz zaufać :D

Czyli działa to tak, że jeżeli licencje przypiszę do konkretnego adresu xxx.pl, to nawet jeżeli on będzie znał klucz licencji, to nic mu to nie da? 

Do konta na IPB dostępu nie będzie miał, lecz on ogarnia forum w 99%, dlatego Was tutaj pytam, jak to dobrze rozegrać, abym nie został wy**jany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Venez napisał:

Czyli działa to tak, że jeżeli licencje przypiszę do konkretnego adresu xxx.pl, to nawet jeżeli on będzie znał klucz licencji, to nic mu to nie da? 

Do konta na IPB dostępu nie będzie miał, lecz on ogarnia forum w 99%, dlatego Was tutaj pytam, jak to dobrze rozegrać, abym nie został wy**jany..

po prostu naucz się podstawowych rzeczy związanych z forum ja na początku chciałem zlecić zrobienie forum jakiejś firmie i liczyłem że będe musiał zapłacić za wszystko jakieś 4-5k jednak trochę poczytałem i sam sobie postawiłem nie jest to jakieś trudne 

Edytowane przez slu12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie - jezeli kupię wygasłą licencje z np. 2016 roku i ją odnowię, to czy będzie ona w obecnie najnowszej werscji, czy pozostanie w takiej w jakiej było z pierwotnego stanu?

Np. potrzebuje licencji 4.4.7, a kupie 3.2. I jeżeli tą 3.2 odnowię teraz, to czy będzie ona w najnowszej wersji? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie kupisz wygasłej licencji. Kupić można tylko aktywną. A aktywna zawsze jest w najnowszej wersji. 

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.