Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem po aktualizacji, nie mozna pisac na forum


shave88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam powazny problem po aktualizacji swojego forum do ostatniej wersji 4.4.10.

Poprzednio uzywalem kilkunastu wersji wstecz ze wzgledu ze hosting ciagle uzywal php 7.0 i nie dalo sie wykonac aktualizacji do nowszej wersji.

Po aktualizacji nie moge ani ja, ani nikt inny tworzyc nowych tematow na forum, ani odpisywac w tych co juz sa.

Aktualizacje robilem przez panel administratora, nie widzialem zadnych bledow, myslalem ze moze to wina stylu ale nie na defaulcie jest to samo.

Czyscielem pamiec podreczna, offnalem tez wszystkie modyfikacje, nastepnie pobralem paczke IPB i wrzucilem recznie na ftp, instalacja nie poszla bo pisze ze jest juz najnowsza wersja.

Ciezko mi opisac jak to wyglada dlatego nagram filmik jak probuje cos napisac i co sie dzieje:

 

 

Jedyne co dziala to shoutbox.

Nie mam nawet jak napisac do supportu poprzez zgloszenie w panelu admina bo tam jest to samo.

Dziennik bledow jest pusty, natomiast w dzienniku systemowym sa bledy ss w zalaczniku.

 

ERROR1:

OutOfRangeException::0

#0 /home/ht638/[email protected]/system/Content/Item.php(1149): IPS\Patterns\_ActiveRecord::load(1)
#1 /home/ht638/[email protected]/system/Content/Item.php(1118): IPS\Content\_Item->container()
#2 /home/ht638/[email protected]/system/Content/Search/Index.php(376): IPS\Content\_Item->containerWrapper()
#3 /home/ht638/[email protected]/system/Content/Search/Mysql/Index.php(33): IPS\Content\Search\_Index->indexData(Object(IPS\forums\Topic\Post))
#4 /home/ht638/[email protected]/system/Content/Search/Mysql/Index.php(58): IPS\Content\Search\Mysql\_Index->indexData(Object(IPS\forums\Topic\Post))
#5 /home/ht638/[email protected]/applications/core/extensions/core/Queue/RebuildSearchIndex.php(166): IPS\Content\Search\Mysql\_Index->index(Object(IPS\forums\Topic\Post))
#6 /home/ht638/[email protected]/system/Task/Task.php(47): IPS\core\extensions\core\Queue\_RebuildSearchIndex->run(Array, 127000)
#7 /home/ht638/[email protected]/applications/core/tasks/queue.php(43): IPS\_Task::runQueue()
#8 /home/ht638/[email protected]/system/Task/Task.php(362): IPS\core\tasks\_queue->IPS\core\tasks\{closure}()
#9 /home/ht638/[email protected]/applications/core/tasks/queue.php(55): IPS\_Task->runUntilTimeout(Object(Closure))
#10 /home/ht638/[email protected]/system/Task/Task.php(261): IPS\core\tasks\_queue->execute()
#11 /home/ht638/[email protected]/system/Task/Task.php(224): IPS\_Task->run()
#12 /home/ht638/[email protected]/system/Dispatcher/Standard.php(322): IPS\_Task->runAndLog()
#13 [internal function]: IPS\Dispatcher\_Standard->__destruct()
#14 {main}

ERROR2:

IPS\File\Exception::6

CANNOT_MAKE_DIR

 

#0 /home/ht638/[email protected]/system/File/FileSystem.php(306): IPS\File\_FileSystem->getFolder()
#1 /home/ht638/[email protected]/system/File/File.php(320): IPS\File\_FileSystem->save()
#2 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Javascript/Javascript.php(954): IPS\_File::create('core_Theme', 'root_js_lang_1....', 'ips.setString({...', 'javascript_glob...', true)
#3 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Javascript/Javascript.php(921): IPS\Output\_Javascript::_writeJavascript('ips.setString({...', 'js_lang_1.js', 'global', 'root')
#4 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Javascript/Javascript.php(731): IPS\Output\_Javascript::_writeJavascriptFromResultset(Array, 'js_lang_1.js', 'global', 'root')
#5 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Output.php(505): IPS\Output\_Javascript::compile('global', 'root', 'js_lang_1.js')
#6 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Output.php(280): IPS\_Output::_getJavascriptFileObject('global', 'root', 'js_lang_1.js')
#7 /home/ht638/[email protected]/system/Dispatcher/Standard.php(79): IPS\_Output->js('js_lang_1.js')
#8 /home/ht638/[email protected]/init.php(820) : eval()'d code(10): IPS\Dispatcher\_Standard::baseJs()
#9 /home/ht638/[email protected]/system/Dispatcher/Front.php(636): IPS\Dispatcher\bimchatbox_hook_hookJSCSS::baseJs()
#10 /home/ht638/[email protected]/system/Dispatcher/Front.php(80): IPS\Dispatcher\_Front::baseJs()
#11 /home/ht638/[email protected]/system/Dispatcher/Dispatcher.php(109): IPS\Dispatcher\_Front->init()
#12 /home/ht638/[email protected]/index.php(13): IPS\_Dispatcher::i()
#13 {main}

Nie wiem czy to moze jest jakis problem z PHP nowym, ktore od kilku dni wrzucila serwerownia? Czy raczej cos sie u mnie popsulo. Z gory dzieki za pomoc i porady.

error log.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W zakładce support jak sprawdzisz czy są jakieś błędy to pojawia się coś?

 Mówię o tej opcji:

obraz.png

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Cytat

CANNOT_MAKE_DIR

 


#0 /home/ht638/[email protected]/system/File/FileSystem.php(306): IPS\File\_FileSystem->getFolder()
#1 /home/ht638/[email protected]/system/File/File.php(320): IPS\File\_FileSystem->save()
#2 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Javascript/Javascript.php(954): IPS\_File::create('core_Theme', 'root_js_lang_1....', 'ips.setString({...', 'javascript_glob...', true)
#3 /home/ht638/[email protected]/system/Output/Javascript/Javascript.php(921): IPS\Output\_Javascript::_writeJava

Chmod na datastore/ i uploads/ jest ustawiony?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W menu Załączniki w acp jakie są ustawienia metody przechowywania? Bo jak nadal nie może zapisać poprawnie szablonu oraz innych ważnych plików (choćby js) to trzeba to sprawdzić.

Tak czy inaczej - ta ścieżka do plików jest poprawna? Tj. taką masz na serwerze forum?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam już teraz napisać do supportu IPS'a, nie wiemy jak szybko tutaj znajdziemy rozwiązanie owego problemu, a istnieje duża szansa, że oni już jutro Ci odpiszą. W zgłoszeniu podaj wszystkie szczegóły apropos tego, co robiłeś z forum od momentu poprawnego działania do momentu awarii, podeślij im ten filmik co nam, w panelu klienta podaj im wszystkie dane (ftp, cp directory, htpasswd jeżeli z niego korzystasz, no i resztę rzeczy, które tam można wpisać), jeżeli masz zablokowane adresy IP z UK/USA, to musisz je oczywiście tymczasowo odblokować, opisz również w jaki sposób sam próbowałeś naprawić błąd. Wypisz wszystko, co wydaje Ci się istotne, zapobiegnie to pytań z ich strony, co pozwoli na natychmiastowe działanie. Z osobistych doznań wiem, że często sami naprawiają błąd, informując Cię tylko o tym, co było źle, oczywiście gdy dostaną pełny dostęp :D.

 

@shave88, przy okazji zaakceptuj moje konto na Twojej stronie, chciałem się przyjrzeć problemowi bliżej.

Edytowane przez SeeQ10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie mam taka sciazke: /home/ht638/[email protected]/uploads

 

Tak sciezka jest poprawna to co wstawilem to skasowalem jeden znak (dla bezpieczenstwa), ale tak normalnie admincp mi dziala.

 

@SeeQ10 gotowe konto zaakceptowane.

Edytowane przez shave88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, uzyskałem bardzo ważną informację, problemem jest okno, w którym wstawia się załączniki, jeżeli wstawi się tam cokolwiek, wtedy post/temat normalnie przechodzi.

@DawPi, może wiesz czym to może być spowodowane?

 

https://forum.warofglory.pl/topic/19991-test/
@shave88, poszukaj w ACP wszystkiego, co jest związane z załącznikami, może w którejś aktualizacji wprowadzili, że można wybrać czy jest on wymagany czy nie.

Edytowane przez SeeQ10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offnalem ale jest to samo, teraz sie nic nie napisze chyba :P dziwna sprawa wczesniej wszystko dzialalo, zawsze czlowieka kusi, no ale wersja byla leciwa wiec trzeba bylo to zrobic tak czy siak.

Zreszta sprawdz jak mozesz u mnie teraz sie kompletnie nie da, tak jak by ciagle wymagalo zalacznika.

Edytowane przez shave88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichaelKosa napisał:

@shave88 A czy nadpisywałeś jeszcze raz pliki wszystkie co pobrałeś z IPB Board? Bo to wygląda na jakiś błąd w plikach, wszystkie pliki przesłały się prawidłowo?

 

Tak wszystkie pliki nadpisalem, tak wszystko sie przeslalo prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno info po zmianie php z 7.0 na 7.4 nie sprawdzalem na starej wersji jeszcze czy da sie pisac posty, stwierdzielem ze skoro forum sie laduje, dziala mozna pisac na SB to all jest ok. Nawet nie wpadlem na pomysl zeby to sprawdzic. A teraz cofki nie zrobie na 7.0 zeby sprawdzic bo skrypt wymaga chyba min 7.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłącz reCAPTCHA może on blokuje Ci, sprawdź prawa do komentowania też w działach 

 

Edit:

 

php nie jest ustawiane na sztywno, możesz je zmienić

 

 

PHP 7.1.0 or above .

MySQL 5.5.3 or above (5.6.2 or above recommended).

Edytowane przez MichaelKosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichaelKosa napisał:

Możliwe że nie będzie Ci działać na tej 7.4 bo wymagana jest 7.1 a najlepiej to 7.3, ustaw w Wersja PHP dla domen tam jeszcze jak możesz 7.3 jak masz taką opcje jak masz panel DirectAdmin

 

Przeciez wyslalem screena :P  tam nie ma nic innego do wyboru, nie mam DirectAdmina zadnego. Moge zmienic na 7.0 gdzie nie bedzie dzialac, albo 7.4 gdzie nie dziala pisanie, ale to nie pewnik tylko jedno z wielu domyslów, moze okazac sie ze to nie tego wina.

Edytowane przez shave88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Usuń wszystkie logi błędów w zakładce Support. Odpal jeszcze raz te strony z błędami na forum, spróbuj je wywołać i podaj najświeższe z zakładki z logami. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.